Зеленський підписав закон про податкові пільги для "Дія.City"

Президент Володимир Зеленський підписав Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні", який парламент ухвалив 14 грудня.
Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.
Зазначається, що цей документ встановлює спеціальні умови оподаткування резидентів "Дія.City".
"Такі умови мають стимулювати діяльність компаній, що працюють у галузі інформаційних технологій, зокрема шляхом встановлення ефективного рівня податкового навантаження для сприяння детінізації розрахунків у сфері оплати праці та підвищення конкурентоспроможності вітчизняних ІТ-компаній на зовнішньому ринку", – йдеться у повідомленні.
Серед передбачених законом особливостей оподаткування резидентів "Дія.City":
- можливість сплати податку на прибуток підприємств на особливих умовах – за принципом податку на виведений капітал;
- оподаткування податком на доходи фізичних осіб доходів спеціалістів – резидентів "Дія.City" у вигляді заробітної плати, винагороди за гіг-контрактом, авторської винагороди за створення службового твору та перехід прав на службові твори за ставкою 5% у разі, якщо такі доходи спеціаліста не перевищують еквівалент 240 тис. євро за рік;
- сплата єдиного соціального внеску резидентом "Дія.City" (якщо він відповідає встановленим вимогам) у розмірі мінімального страхового внеску на суму нарахованої зарплати або винагороди за виконання робіт (надання послуг) за гіг-контрактами.
Також документ передбачає "гарантію стабільності" протягом 25 років визначених умов оподаткування резидентів "Дія.City".
В Офісі президента додали, що впровадження положень закону забезпечить дієві стимули для активного розвитку інформаційних технологій та інновацій в Україні, збільшення інвестицій в ІТ-індустрію та створення нових робочих місць.
ІТ, сільгоспвиробництво, сільгосппереробка, освіта - це Україна ще може витягнути. Будь-яке інше виробництво "на експорт" - практично нереально навіть за колосальних витрат та інвестицій. Тільки на рівні підтримки локальних виробників. Наприклад, те ж металургійне виробництво зараз на експорт працює тільки за умови фінансування всією країною копійчаних тарифів на транспортування та копійчаних зарплат шахтарів та металургів, копійчаних ретних платежів за надра та тотального ухиляння олігархами від оподаткування. Хоч щось тут зміни - загнеться металургія вщент. Ніякі технології не змінять цього. Тупо десь в африці видобуток дешевший.