Уряд схвалив план дій щодо енергоефективності до 2030 року

Кабінет міністрів України на засіданні 29 грудня схвалив національний план дій з енергоефективності на період до 2030 року, згідно з яким первинне та кінцеве споживання енергії в країні до цього періоду не повинно перевищувати відповідно 91 468 та 50 446 тис. тонн нафтового еквіваленту.
Згідно з енергоефективним сценарієм плану, споживання первинної енергії до 2030 року щодо базового сценарію має скоротитися на 22,3%, кінцевої енергії – на 17,1%, передає Інтерфакс-Україна.
"Важливим елементом плану та його реалізації є також скорочення викидів вуглецю щороку на 56,6 млн тонн", – зазначив міністр енергетики Герман Галущенко, представляючи документ на засіданні.
Уряд також відповідним розпорядженням затвердив план заходів щодо реалізації національного плану на 2021-2023 роки, яким, зокрема, передбачено реалізацію 170 місцевих програм впровадження енергоефективних заходів у житлових будинках та 180 – на підприємствах, а також укладення щорічно не менше 200 енергосервісних договорів державної та комунальної власності.
Крім того, план заходів передбачає забезпечення повного комерційного обліку теплової енергії та питної та гарячої води, створення законодавчої бази для збільшення кількості електромобілів та зарядних пристроїв, нормативно-правове врегулювання застосування енергетичних одиниць при визначенні обсягів її споживання, а також розширення стимулюючого регулювання у сфері теплопостачання. .
"Виконання окремих заходів із плану сприятиме реалізації анонсованої президентом України масштабної програми термомодернізації житлових та комунальних будівель, яку планується розпочати з 2022 року", – наголосив Галущенко.
Раніше повідомлялося, що друга фаза співпраці з Фондом східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (Eastern Europe Energy Efficiency and Environment Partnership, E5P) дасть Україні доступ до 137,5 млн євро на енергоефективні проекти.