Кабмін зобов'язав приватні компанії продавати 20% видобутого газу на біржі

Як повідомляє Бізнес Цензор, відповідна постанова Кабміну №1433 від 30 грудня оприлюднена на офіційному урядовому порталі.
Згідно з документом, цей об’єм газу має постачатися "для реалізації обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2".
Вказана вимога встановлюється до 30 квітня 2022 року і не поширюється на "Нафтогаз України" та його дочірні компанії.
Як повідомлялося, водночас іншою постановою №1435 від 30 грудня Кабмін вніс зміни до так званої "карантинної" постанови, встановивши на період дії карантину, але не довше ніж до 30 квітня 2022 року граничний рівень постачальницько-збутової надбавки (постачальницької винагороди) до ціни природного газу власного видобутку (без врахування рентних платежів) на рівні не більше 24% для виробників соціально важливих товарів.
Зокрема, йдеться про виробників борошна пшеничного, молока, хліба, яєць, курятини та олії соняшникової. Останній пункт було додано до переліку соціально значущих товарів окремою постановою №1432 від 30 грудня.
Також постановою встановлено, що торговельна надбавка за постачання природного газу власного видобутку для задоволення потреб вказаних суб’єктів господарювання встановлюється на рівні не вище 1%.
Нагадаємо, прем'єр-міністр Денис Шмигаль минулого тижня заявив, що уряд за дорученням президента розробляє механізми підтримки українських хлібопекарів та інших виробників соціальних продуктів у зв'язку з аномальною ціною природного газу.
Попередньо йшлося про пільговий тариф на природний газ для підприємств хлібопекарської галузі у розмірі 25 тис. грн. за 1 тис. кубометрів (з ПДВ) на максимальний термін до 31 березня 2022 року. Раніше профільні галузеві об'єднання виробників хліба, молока та курятини попереджали про згортання виробництва через рекордні ціни на газ.