3 071 8

Кабмін зобов'язав приватні компанії продавати 20% видобутого газу на біржі

Кабмін зобов'язав приватні компанії продавати 20% видобутого газу на біржі

Кабінет міністрів зобов’язав приватні газовидобувні компанії продавати 20% обсягів газу власного видобутку на товарній біржі "Українська енергетична біржаˮ.

Як повідомляє БізнесЦензор, відповідна постанова Кабміну №1433 від 30 грудня оприлюднена на офіційному урядовому порталі.

Згідно з документом, цей об’єм газу має постачатися "для реалізації обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2".

Вказана вимога встановлюється до 30 квітня 2022 року і не поширюється на "Нафтогаз України" та його дочірні компанії.

Як повідомлялося, водночас іншою постановою №1435 від 30 грудня Кабмін вніс зміни до так званої "карантинної" постанови, встановивши на період дії карантину, але не довше ніж до 30 квітня 2022 року граничний рівень постачальницько-збутової надбавки (постачальницької винагороди) до ціни природного газу власного видобутку (без врахування рентних платежів) на рівні не більше 24% для виробників соціально важливих товарів.

Зокрема, йдеться про виробників борошна пшеничного, молока, хліба, яєць, курятини та олії соняшникової. Останній пункт було додано до переліку соціально значущих товарів окремою постановою №1432 від 30 грудня.

Також постановою встановлено, що торговельна надбавка за постачання природного газу власного видобутку для задоволення потреб вказаних суб’єктів господарювання встановлюється на рівні не вище 1%.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Денис Шмигаль минулого тижня заявив, що уряд за дорученням президента розробляє механізми підтримки українських хлібопекарів та інших виробників соціальних продуктів у зв'язку з аномальною ціною природного газу.

Попередньо йшлося про пільговий тариф на природний газ для підприємств хлібопекарської галузі у розмірі 25 тис. грн. за 1 тис. кубометрів (з ПДВ) на максимальний термін до 31 березня 2022 року. Раніше профільні галузеві об'єднання виробників хліба, молока та курятини попереджали про згортання виробництва через рекордні ціни на газ.

Коментувати
Сортувати:
Колись настане той час, коли вкрадені жидами надра, поля,ліси і води повернутться у власність украінського народу ?
показати весь коментар
01.01.2022 10:53 Відповісти
Якщо ви залишатиметесь такими ідіотами із рівнем інтелекту на рівні біопасти з клітин, то цей час не настане. Зрозумійте у вас інтелект як у плісняви і за мислячих ви не рахуєтесь.

Все на що вас хватило це придумати якесь збірне клеймо та клеймити ним всіх хто вам не подобається. Ви не розумієте ні причин подій що відбувається, ні речей що треба зробити. Ви не здатні до аналізу.

Щоб вернути надра захоплені "редисками" (я замінив назву вашого збірного образу) держава повинна бути перш за все сильною. По друге ті хто керують нею повинні розуміти як держава і економіка працює інакше нічого з цього не вийде, бо поміняють одних редисок на інших.

І тут перша проблема народ України цих речей не розуміє і при цьому хворіє на популізм, а тому обирає тих хто краще бреше і більше обіцяє як наслідок до влади приходять люди які точно не розуміють як працює економіка і держава, бо той хто розуміє не дозволить собі збрехати настільки нереалістичну річ як 4000$ зарплати в учителів.
показати весь коментар
01.01.2022 17:53 Відповісти
Зриватися так на людях, які наче за Порошенко готові голосувати думаю не варто. Якщо вони за нього голосують, значить ще не все втрачено. Тому будь до них добріше, бо не знаєш, може він тобі перев'язку на фронті буде робити.
показати весь коментар
04.01.2022 11:21 Відповісти
Порошенка? Я бачу ворожого інформаційного диверсанта який хоче з імітувати наявність антисемітизму в країні де його немає настільки що президентом єврея обрали.

Тому не треба тут ля ля. Мудрі люди не будуть провокувати того хто відстояв свої права, а тому є набагато сильнішим і хто зараз має разом із нами спільного ворога, бо в сусідів Ізраїля російська зброя не з марсу появляється.
показати весь коментар
04.01.2022 19:35 Відповісти
Туземун - все это влажные мечты русни.
И вот видно что как цена на газ делает скачок вверх как бы, так вдруг откуда не возьмись появляются претензии со стороны Европы к путинскому режиму.
Ну возникают вдруг старые дела типа сбитого давно уже боинга, так же иск по линии ВТО на половину ЗВР путина и другие.
Иск по линии ВТО к примеру - это прост смешно, ведь пыня ничего не импортозаместил, а только "попилил на госзакупках" как бы.
Но уже и это может быть поводом повесить русне на шею камень.
Да, пыня попилил на госзакупках и что не положено в рамках ВТО, ну и теперь "русня должна еще больше денег прост потому что пыня ******* у нее денег ранее". )))

Так что резюмируя и можно сказать что русня получит от повышения цены на газ только дырку от бублика и кол в жопу в будущем.
показати весь коментар
01.01.2022 19:08 Відповісти
ну конечно, где газ, а где Covid-19. Ребята, просто скажите что мы не хотим подорожания газа для населения и применяем не рыночные методы. Зачем сюда вирус приплетать?
показати весь коментар
03.01.2022 22:14 Відповісти