3 579 13

Італія та Кіпр підтримали відключення Росії від SWIFT

Влада Італії та Кіпру заявили, що не блокуватимуть рішення про відключення Російської Федерації від від міжнародної системи фінансової комунікації SWIFT.

Про це повідомили президент Володимир Зеленський та міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у Twitter.

"Це початок нової сторінки в історії наших держав – Італії та України. Щойно прем’єр-міністр Маріо Драгі в телефонній розмові підтримав відключення Росії від SWIFT, надання оборонної допомоги. Україна має стати частиною ЄС", – написав президент.

"Вдалося. Кіпр заявив, що не блокуватиме відключення РФ від SWIFT. Українська дипломатія продовжує працювати 24/7 та добиватися важливих рішень для захисту України від російських загарбників", – зазначив голова МЗС.

Крім того, як пише Bloomberg, Сполучені Штати Америки почали серйозно розглядати питання щодо відключення Росії від міжбанківської системи SWIFT. Ще кілька днів тому така можливість була малоймовірною, але вторгнення Росії в Україну перевернуло ситуацію, передає liga.net

За даними американського видання, представники адміністрації Джо Байдена обговорюють це питання з Федеральною резервною системою, яка є наглядовим органом SWIFT. Інше джерело повідомило, що почалися переговори й з Європейською комісією. Керівництво SWIFT також усе менше чинить опір цій ідеї, але обговорення ще тривають.

Зазначається, що США не мають права в односторонньому порядку заблокувати доступ Росії до SWIFT. Організація розірве відносини з РФ тільки в тому разі, якщо ЄС запровадить санкції проти певної російської юрособи чи країни загалом. Рішення такого масштабу в ЄС вимагають одноголосної підтримки.

Як зазначив президент України Володимир Зеленський під час звернення 26 лютого, що серед членів ЄС залишилося отримати погодження Німеччини та Угорщини.

Раніше повідомлялося, що із закликом відключити РФ від SWIFT виступив президент Чехії Мілош Земан, який славився прихильністю до російського президента Путіна.

Топ коментарі
+4
Під всебічним тиском Угорщина не витримає.
показати весь коментар
26.02.2022 13:45 Відповісти
+3
Напевно буде блокувати Угорщина, добре платять Орбану і К, та ще й імперська ********** ненависті до України...? Хіба можуть бути такі члени в союзах, які не виконують волю всіх держав і народів по захисту від агресора? Як не підтримають рішення , мають бути виключені як із Євросоюзу так із НАТО?! Та це ж що, та Угорщина, яку весь Світ підтримував під час їх повстання? Забули...? Яка гидота..!
показати весь коментар
26.02.2022 13:12 Відповісти
+2
Позбавити РФ любої валюти ,нехай шишками між собою розраховуються,бо в світі вони тепер ізгої!
показати весь коментар
26.02.2022 12:40 Відповісти

Завантаження...