Уряд відновив програму пільгової оренди держмайна на час воєнного стану

Про це повідомляє пресслужба Фонду держмайна.
Зазначається, що уряд 17 травня ухвалив проєкт постанови "Деякі питання оренди державного та комунального майна у період дії воєнного стану" зі спрощеним порядком оренди. Прийнятий порядок також надає орендарям знижки до 100% та пільгові умови.
За словами виконувачки обов’язків голови Фонду держмайна Ольги Батової, знижки отримають орендарі на всій території України, а дія постанови охоплює весь період з початку запровадження воєнного стану.
"До кінця року повністю звільнено від орендної плати орендарів в місцях де ведуться бойові дії, а до 30 вересня в тих областях, які постраждали від війни. До 30 травня за оренду держмайна не сплачуватимуть в областях з наявною загрозою бойових дій. В усіх інших регіонах орендарі об’єктів держмайна отримують знижку 50%, а орендарі єдиних майнових комплексів сплачуватимуть на 25% менше", – заявила вона.
Батова також зазначила про те, що у випадку проведених оплат оренди від початку дії воєнного стану, сплачені кошти будуть зараховані орендарям в майбутні періоди, після завершення дії знижок.
Також з’явилися нові можливості для релокації бізнесу з прифронтових регіонів.
"Підприємства з небезпечних регіонів тепер отримують можливості для переміщення завдяки пільговій оренді – протягом перших 6 місяців вони сплачуватимуть 1 гривню за 1 квадратний метр на новому місці", – пояснила очільниця ФДМ.
Також на всій території України звільняються від орендної плати особи, які були призвані або прийняті на військову службу після оголошення воєнного стану.