373 0

Збитки від окупації Чорнобильської зони - 2,5 мільярда

чернобыль

Про це під час брифінгу заявив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

"Російські окупанти нанесли багато шкоди Чорнобильському заповіднику, який є вкрай важливим та цінним. Попередні збитки перевищують 2,5 млрд грн. Вони вивели з ладу частину постів, які вимірюють контроль радіаційного стану. Наразі частина системи вже відновила роботу", – зазначив він.

За його словами, ворог також знищив новітню лабораторію, аналогів якої немає у Європі, знищили частину комп’ютерної техніки.

Крім того, вогнем випалено 12 тисяч гектарів, а частину екосистеми втрачено назавжди. Також проблемою залишається замінування території.

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів зазначив, що за останні 20 років це перший конфлікт у світі з такою масштабною шкодою довкіллю.

"Ракети росіян влучають в нафтобази, підприємства з небезпечними речовинами. На сьогодні ми маємо 245 випадків екоциду на території України та в акваторії морів. 34 випадки зареєстровано на Київщині – це найвищий показник", – наголосив Стрілець.

Він додав, що робота над документуванням злочинів триває.

Завантаження...