244 0

Зеленський заявив про намір побудувати ще один літак "Мрія"

зеленський

Про це він заявив під час онлайн-зустрічі з українськими студентами, передає Інтерфакс-Україна.

Глава держави нагадав, що свого часу була ідея збудувати другий екземпляр цього унікального літака.

"Ми хотіли побудувати його, нам треба було $800 млн. Я звертався до президента Туреччини з пропозицією побудувати другу "Мрію", але грошей ми не знайшли", – сказав він,

"Але в цьому разі це питання не грошей, це питання амбіцій. До нас звертався "Укроборонпром", колектив "Антонова". Це питання іміджу нашої держави та всіх чудових професійних льотчиків, які загинули на цій війні", – наголосив Зеленський.

Він назвав їх "героїчними людьми". "Скільки вони зробили, сьогодні вже можна сказати, скільки вони зберегли життя людей, що залишилися в Маріуполі, особливо на "Азовсталі"... Скільки льотчиків віддали своє життя, щоб привезти туди все, починаючи від зброї, закінчуючи водою. І скільки поранених вони звідти забрали. Велика кількість цих людей героїчно загинула", – сказав президент.

"Побудувати "Мрію" заради пам'яті героїв – правильна державна позиція", – підкреслив Зеленський.

Нагадаємо, найбільший у світі транспортний літак "Мрія" було зруйновано під час боїв за аеропорт "Гостомель" наприкінці лютого 2022 року.

Ан-225 "Мрія" – авіаційний гігант, на рахунку якого рекорди з перевезення максимального комерційного вантажу та найдовшого та найважчого в історії авіації моновантажу, вантажопідйомності.

Завантаження...