1 737 20

Ідея створення реєстру олігархів втратила актуальність, – голова НАЗК

александр,новиков,напк

Про це він заявив в інтерв’ю Forbes.

"На мою думку, втратила актуальність (ідея реєстру олігархів, – ред.), адже люди, яких ми раніше вважали олігархами, втратили центри свого впливу. Йдеться не тільки про бізнес, а й, наприклад, про телеканали", – зазначив він.

За його словами, коли Україна виграє війну, одним з головних завдань буде вступ до ЄС, а значить, боротьба з корупцією та створення єдиних умов для всіх.

"Олігархам немає місця у такій системі, вони перетворяться просто на великий бізнес", – додав глава НАЗК.

Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський підписав так званий "закон про олігархів" на початку листопада минулого року.

Зокрема, законом встановлюються критерії для визначення олігархів та вимоги до прозорості контактів політичних діячів і посадових осіб з олігархами або їхніми представниками. Згідно з фінальною версією закону, перелік олігархів буде затверджувати РНБО, всіх членів якої визначає особисто президент.

Зокрема, олігархом вважатиметься фізична особа, яка одночасно відповідає щонайменше трьом з таких ознак:

  • бере участь у політичному житті;
  • має значний вплив на засоби масової інформації;
  • є кінцевим бенефіціарним власником суб’єкта господарювання, який після дня введення в дію цього закону є суб’єктом природних монополій або займає монопольне (домінуюче) становище на ринку відповідно до закону "Про захист економічної конкуренції" та протягом одного року поспіль підтримує або посилює таке становище;
  • підтверджена вартість активів особи та суб’єктів господарювання, бенефіціаром яких вона є, перевищує 1 мільйон прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року.

Обов’язок подання декларації про контакти з олігархами або їхніми представниками поширюватиметься на всіх посадових осіб, від яких залежать державні рішення.

Топ коментарі
+14
Ну да, окупували весь телеефір своїм телемарафоном. "Еспресо", "Прямий" і "5" відключили.
За все відповідати прийдеться, зелені ви покидьки!
показати весь коментар
10.06.2022 15:44 Відповісти
+10
Все очень просто - тот так называемый "закон про олигархов" рисовали под одного человека - под Порошенко, основная задача была отобрать у него ТВ каналы и обвинить во всех грехах. На сегодня, благодаря войне, эту задачу антиукраинская Zеленая шобла выполнила. Оппозиционные ТВ каналы (Эспрессо, Пятый, Прямой) выключены из сетки вещания. А для сбережения влияния на "пипл" олигархических каналов Коломойши, Ахметки и путинского канала Интер создали, так называемый "марафон единства". Так что часть плана по узурпации власти антидержавной и антиукраинской Zeшоблой успешно выполнена и война этим мерзавцам в этом очень даже помогла. Так что теперь, вдруг, "закон про олигархов" уже оказывается "не на часі".
показати весь коментар
10.06.2022 16:40 Відповісти
+9
Я не чув, щоб Коломойський, Ахметов чи Фірташ втратили свої телеканали.
Чи в нас олігархом тільки Порошенко, виявляється, був, якому просто відключили канали, користуючись війною?
показати весь коментар
10.06.2022 16:16 Відповісти

Завантаження...