Зеленський підписав закон про термомодернізацію будівель

Як повідомляється на сайті Верховної Ради, відповідний законопроєкт №6485, ухвалений у другому читанні 9 липня, повернуто з підписом президента 1 серпня цього року.
Згідно з пояснювальною запискою, закон спрямований на:
- скорочення кількості процедур та часу їх здійснення для впровадження енергоефективних заходів та термомодернізації будівель;
- створення можливості здійснення часткової, а не комплексної, енерго- та термомодернізації;
- усунення прогалин у положеннях закону "Про енергетичну ефективність будівель" у зв’язку зі зміною повноважень центральних органів виконавчої влади в цій сфері тощо.
Водночас законом передбачена можливість проведення часткової, а не комплексної, енерего- та термомодернізації.
При цьому закон передбачає можливість поетапного фінансування Фондом енергоефективності проєктів термомодернізації, що знижує фінансове навантаження на співвласників будинків, а також можливість залучення коштів Фонду для відбудови пошкоджених та зруйнованих будівель, зокрема, через включення у грантові виплати Фонду енергоефективності частки супутніх з енергоефективними заходами робіт, які є необхідною та невід’ємною частиною реалізації проєкту термомодернізації.