Антимонопольний комітет дозволив "Нафтогазу" придбати Славутську ТЕС на біогазі

Відповідне рішення АМКУ ухвалив на засіданні 18 серпня, повідомляє пресслужба регулятора.
АМКУ зауважує, що загалом Комітет розглянув три заяви про надання дозволу на концентрацію, дві з яких є проміжними етапами третьої концентрації – придбання групою "Нафтогаз України" ТОВ "Славутицька ТЕС".
Згідно з інформацією заявників, "Славутицька ТЕС" вироблятиме електричну енергію та вироблятиме і постачатиме теплову енергію в територіальних межах міста Славутич (Київська область). Водночас на сьогоднішній день енергооб’єкт не здійснює господарської діяльності.
Наразі на "Славутицькій ТЕС" триває будівництво та ведення в експлуатацію енергогенеруючих потужностей: когенераційної установки (комплекс обладнання, що працює за способом комбінованого виробництва електричної і теплової енергії) та котельної, що працюватимуть з використанням альтернативних джерел енергії – біомаси.
"Таким чином введення "Славутицької ТЕС" в експлуатацію дасть змогу відмовитись від спалювання газу для виробництва енергії, на користь відновлювальних джерел. Як наслідок, місцева енерго- та тепло- генерація буде незалежною від постачання газу та його вартості, що забезпечить посилення енергетичної безпеки України та покращить стан навколишнього середовища", – зазначається у повідомленні.
За даними держреєстру, ТОВ "Славутська ТЕС" належить Євгену Стеценку (85%).