15 404 14

Власник "Київстару" вирішив продати російського мобільного оператора "Білайн"

veon

Veon повідомив про проведення конкурсного процесу для продажу свого російського активу "Вимпелком", повідомляє "Коммерсант"..

У "Вимпелкомі" також підтвердили, що акціонером запущено процес реструктуризації структури власності оператора. За даними джерел видання, йдеться про передачу управління російським бізнесом топменеджменту.

Зазначається, що на компанію було накладено безліч регуляторних обмежень через те, що акціонером компанії є "іноземний холдинг із недружньої юрисдикції", зазначили в пресслужбі "Вимпелкому": "Це призвело до того, що компанія перебуває у менш вигідному становищі порівняно з іншими гравцями телеком-ринку". Зокрема, компанія втратила доступ до держзамовлення.

Юристи сподіваються на те, що передача "Вимпелкому" до російської юрисдикції дозволить нідерландському Veon уникнути санкцій. Крім того, Veon зменшить репутаційні ризики, вважає партнер адвокатського бюро NSP Сергій Гландін.

Продаж "Вимпелкому" сторонньому російському інвестору було б ускладнене, оскільки є обмеження на виведення капіталу з країни, зазначило джерело "Комерсанта".

Російським "Вимпелком" володіє нідерландський холдинг Veon, 25% якого належить Letterone Holdings. Засновники Letterone Holdings Михайло Фрідман, Герман Хан та Олексій Кузьмічов, а також член ради Петро Авен перебувають під західними санкціями з весни 2022 року. У травні Кузьмічов та Хан вийшли із співвласників LetterOne. Фрідман, Хан та Кузьмічов також є засновниками "Альфа-груп", зокрема Фрідман очолює її наглядову раду.

Зазначимо, що група Veon також є акціонером найбільшого українського оператора мобільного зв'язку "Київстар".

Топ коментарі
+6
У нас вибору немає яким звязком кристуватись, ринок повністю монопольний, все жостко зарегульовано законом під 3 обраних
показати весь коментар
02.11.2022 11:03 Відповісти
+5
ФАКТ - після того як Київстар став кацапським, він став найгіршим мобільним оператором України.
показати весь коментар
02.11.2022 10:35 Відповісти
+5
Все просто: у власника "Київстару" був раб (власник російського "Білайну"), якого було вирішено продати
показати весь коментар
02.11.2022 11:33 Відповісти

Завантаження...