США оголосили про виділення бюджетної допомоги Україні на $4,5 мільярда

Про це оголосила міністр фінансів США Джанет Єллен, повідомляється на сайті американського Мінфіну.
"Сьогодні Сполучені Штати продовжили дотримуватись своєї непохитної прихильності до України, мобілізувавши додаткові $4,5 мільярда у вигляді грантів для прямої бюджетної підтримки. Ці кошти почнуть виплачуватися найближчими тижнями та допоможуть уряду України захиститися від незаконної війни Росії", – наголосила Єллен.
Вона додала, що ці кошти дозволять українському уряду зміцнити економічну стабільність країни та підтримувати надання основних державних послуг, включаючи виплату заробітних плат працівникам лікарень, державним службовцям і вчителям, а також надання соціальної допомоги людям похилого віку та українцям із вразливих категорій населення.
"У поєднанні з нашою безпековою підтримкою та величезною хоробрістю українського народу ці кошти є критично важливим інструментом опору України неспровокованому вторгненню Путіна", – зазначила Єллен.
Вона зауважила, що після завершення цих виплат загальна пряма бюджетна підтримку України з боку США зросте до $13 мільярдів, усі ці кошти надані у вигляді грантів.
"Ми заохочуємо інших донорів збільшити та прискорити свою допомогу Україні. Крім надання економічної підтримки, Міністерство фінансів і уряд США продовжуватимуть використовувати всі наші інструменти, включаючи нашу історичну коаліцію санкцій, щоб послабити військову машину Путіна", – додала Єллен.
Як повідомлялося, у вівторок Єврокомісія також оголосила про надання Україні чергового траншу макрофінансової допомоги на 2,5 млрд євро. Україна вже отримала ці кошти.