17 878 195

Нарахував собі 261 мільйон гривень. Ексочільнику "Нафтогазу" Коболєву повідомили про підозру (оновлено)

коболев

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили колишньому голові правління НАК "Нафтогаз України" Андрію Коболєву про підозру у заволодінні у 2018 році понад 229 млн грн.

Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

Слідство встановило, що очільник компанії (2014-2021 роки) в травні 2018 року всупереч вимогам законодавства видав наказ про преміювання працівників компанії, на підставі якого йому виплатили майже 261 млн грн (еквівалент $10 млн) за екстраординарні досягнення.

Йдеться про позитивне рішення у справі щодо контракту купівлі-продажу природного газу у 2009-2019 роках.

Зазначається, що ця сума суттєво перевищувала нормативно визначені розміри таких виплат (37,48 млн грн). До того ж за ті самі досягнення екскерівникові компанії виплатили премію й у 2017 році у 12,49 млн грн, додали в НАБУ.

Читайте також: Коболєв отримав від "Нафтогазу" всі виплати на суму 600 мільйонів, – "Нафтогаз"

"Загалом упродовж 2018 року підозрюваному, як вважає слідство, незаконно виплатили коштом компанії понад 229,25 млн грн (різниця між фактично виплаченою премією і максимально допустимим її розміром)", – зазначили правоохоронці.

Пізніше сам Коболєв заявив, що не планує ховатися та "збирається доводити свою правоту".

"Розуміючи, що відбувається її (підозри, – ред.) підготовка, коли знаходився за кордоном, відразу повернувся в Україну щоб не давати привід для звинувачень, що я кудись втік чи ховаюсь. Цього точно робити не збираюсь, а збираюсь доводити свою правоту", – написав він у Facebook

Як повідомлялося, на початку лютого ДБР провела обшуки у екскерівництва "Нафтогазу" у справі про газ вартістю 2 мільярди.

Топ коментарі
+36
Ви сплутали з Вітренком. Коболєв це той поганець, який у 2021р не дав гроші Нафтогазу на Велике Крадівництво. Його скинули і призначили синка Вітренчихи. Той, замість закупити навесні дешевий газ, поділився грошима з ОП, а восени газ сильно здорожчав.
показати весь коментар
19.01.2023 11:50 Відповісти
+22
При Коболеве, нафтогаз приносил прибыль 180 лярдов, после убылочным -180 лярдов примерно. Расследование на 600 лямов. Где расследование о потере 360 лярдов нафтогазом?
показати весь коментар
19.01.2023 11:54 Відповісти
+21
А чи не той це Коболєв який свого часу виграв арбітраж з Газпром і повернув в країну декілька міліардів доларів + постійний прибуток від Нафтогазу? Тоді був героям, хто забув. А зараз на нього тут пургу гонять за премію в 10млн. Премія була цілком заслужена на мій погляд.
показати весь коментар
19.01.2023 11:59 Відповісти

Завантаження...