4 098 52

Дві третини українців повідомляють про погіршення фінансового становища внаслідок війни, – опитування

деньги,гривня,минимум,прожиточный,минималка

Оцінюючи фінансову ситуацію за підсумками 2022 року, дві третини українців– 63% – фіксує погіршення свого матеріального становища, третина (32%) – відсутність змін.

Про це свідчать результати опитування Соціологічної групи "Рейтинг".

При цьому лише 4% людей повідомили про покращення становища. Водночас у майже 40% (проти 14% наприкінці 2021 року) респондентів відбулося зростання впевненості у майбутньому.

Пріоритетами для відновлення країни українці вбачають відновлення підприємств й робочих місць та відбудову пошкоджень, адже більшість громадян хочуть роботи, а не соціальної допомоги.

"Війна призвела до втрати роботи не менш як для третини працездатного населення, особливо складна ситуація для переселенців й мешканців зон бойових дій: половина з них втратили свою роботу. Навіть з тих, хто зміг продовжити працювати під час війни, все одно половина зазнали зменшення заробітної плати", – кажуть соціологи.

Зазначається, що найскладніша ситуація з роботою була у перші місяці війни, надалі люди почали повертатись до роботи. Також після різкого падіння охочих зайнятися власною справою на початку війни, їх кількість поступово відновлюється.

Основною стратегією дій в разі скорочення доходу залишається пошук додаткового джерела (хоч і зменшився з 62 до 54%): багато хто почав шукати другу роботу під час війни або почав більше працювати. Однак можливість контролювати свій дохід (60%) є не у всіх, це особливо складно для старших.

В опитуванні 6-7 лютого взяли участь 1000 повнолітніх громадян у всіх областях України, крім окупованих територій Донбасу, Криму, а також територій, де відсутній мобільний зв’язок.

Топ коментарі
+23
Я вже вам давно тут казав, що бездумний вибір 3.5 років тому має свої логічні наслідки. Казали ще тоді - думайТЕ
показати весь коментар
21.02.2023 12:00 Відповісти
+17
Багатіють лише ті хто яйця по 17 грн за шт.продає.
показати весь коментар
21.02.2023 11:58 Відповісти
+16
Не продає, а купляє. Бо з кожного яйця за 17 грн, 12 гривень комусь із Zeкоманди іде в кишеню.
показати весь коментар
21.02.2023 12:01 Відповісти

Завантаження...