2 466 15

Литва та Україна хочуть з’єднати євроколією порти "Клайпеда" та "Одеса"

порт,клайпеда

Литва та Україна хочуть створити нові транспортні коридори між портами "Клайпеда" та "Одеса", поліпшити залізничне сполучення між країнами та збільшити обсяги вантажоперевезень.

Як повідомило Міністерство транспорту та зв’язку Литви, на зустрічі делегацій економічного комітету Верховної Ради України та економічного комітету Сейму Литовської Республіки в березні у Львові було обговорено можливості створення додаткової ланки Балтійсько-Адріатичного коридору через ЄС до Трансєвропейської транспортної мережі (TEN-T) та кордону України у напрямку Дорогуська, пишуть Порти України.

Метою цього є створення ефективного транспортного коридору між Балтійським та Чорним морями з достатньою пропускною спроможністю.

"Нам необхідно з’єднати Балтійське та Чорне моря транспортними коридорами з достатньою пропускною спроможністю, трансформувати діюче залізничне сполучення від Клайпедського морського порту до Одеси та інших українських портів у коридор TEN-T європейською колією. Такий коридор в обхід Білорусі та Росії важливий не тільки для Литви, а й для інших країн Балтії, щоб ефективно використовувати свої морські порти та виходити до Південної Європи", – зазначила заступниця міністра транспорту Литви Лорета Маскаліовене.

Вона наголосила, що для реалізації цього транспортного коридору необхідні конкретні кроки, такі як визначення важливих проєктів та співпраця з інститутами ЄС.

На даний момент основним завданням є спільні зусилля для додавання додаткового транспортного коридору до мережі TEN-T, що збільшить загальну пропускну спроможність на кордоні Україна-ЄС у напрямку портів Балтійського моря.

Поліпшення транспортного сполучення між країнами дозволить і надалі збільшувати обсяг вантажних перевезень залізницею між Клайпедським морським портом та Україною.

Топ коментарі
+8
Давно пора отключится от колеи СССР и от РАССЕИ, отрезаться прямо на границах Украины и Фашисткой РОССИИ,,НА века!!
показати весь коментар
12.03.2023 21:24
+2
На момент распада союза в Украине было 2% мирового количества железных дорог. И туева хуча вагонов под эту колею. Отсюда вопрос, ВЫ эту проблему будете решать на машзаводе у станка, претачивая вагонные оси; или в бригаде путейцев, перекладывающих и в снег и в дождь ЖД полотно?
показати весь коментар
12.03.2023 22:39
+1
Ну і для чого писати таку дурість коментаторам?! Звісно, що фахівці залізниці будуть переробляти колії, а з машинобудування - вагони.
показати весь коментар
13.03.2023 08:22
Коментувати
Сортувати:
Давно пора отключится от колеи СССР и от РАССЕИ, отрезаться прямо на границах Украины и Фашисткой РОССИИ,,НА века!!
показати весь коментар
12.03.2023 21:24 Відповісти
На момент распада союза в Украине было 2% мирового количества железных дорог. И туева хуча вагонов под эту колею. Отсюда вопрос, ВЫ эту проблему будете решать на машзаводе у станка, претачивая вагонные оси; или в бригаде путейцев, перекладывающих и в снег и в дождь ЖД полотно?
показати весь коментар
12.03.2023 22:39 Відповісти
Ну і для чого писати таку дурість коментаторам?! Звісно, що фахівці залізниці будуть переробляти колії, а з машинобудування - вагони.
показати весь коментар
13.03.2023 08:22 Відповісти
А вы видели современную железнодорожную технику? И ЧПУ станков тоже не встречали?
Для экономики такая перестройка ЖД - это подарок неимоверного масштаба!
Тем более это не надо делать за год. И это возможность улучшить и ускорить логистику страны.
показати весь коментар
13.03.2023 09:26 Відповісти
Мы видели, и даже работали с ней.
Поэтому и говорю, что вы: идиоты, которые только пиз#деть горазды.
Нельзя так просто, поменять колею, не затронув вагоны, локомотивы и т.д. ограниченно это возможно, но масштабно - это просто трэш. Возьмите свою машину, заедьте на сто и попросите уменьшить колею на 10 см, или специально для вас, уменьшите расстояние между вашими ушами в поликлинике. Можно на станке с ЧПУ.
показати весь коментар
13.03.2023 12:33 Відповісти
Как бы мы без вас догадались, что тележки надо менять И снова - это куча работы для промышленности и рост ВВП. Если такие базовые вещи не понятны, то я даже не знаю...
показати весь коментар
13.03.2023 14:11 Відповісти
Клоун, Петя не смог загрузить отечественные заводы на 100 тепловозов - закупали в Америке, а ты мечтаешь переделать все вагоны и локомотивы. Ты одинаково далёк как от экономики, так и от машиностроения, так и от железки.
Если это делать - то это программа лет на 20, а мы не можем мост через Днепр сделать и метро на Троещину запустить. О чём ты, фантазёр.
показати весь коментар
13.03.2023 19:27 Відповісти
диванні дурні типу руслана подурця просто не уявляють колоссальні масштаби успадкованої залізниці... це не просто переробити десятки тисяч кілометрів доріг, це переробити тисячі вагонів, локомотивів, депо, підстанцій.. диваннім ідіотам це не поясниш, як і не поясних хто і за які шрощі це робитиме...
показати весь коментар
13.03.2023 11:49 Відповісти
Надо было это сделать еще 30 лет назад.
показати весь коментар
13.03.2023 09:24 Відповісти
Колія в обхід Білорусі - політично хибне рішення. Правильне рішення - повалення влади Лукашенка і відокремлення Білорусі від рашки. Тоді колія стане значно коротшою.
показати весь коментар
13.03.2023 11:42 Відповісти
А что возить по этой железке? Что есть устойчивый грузопоток в направлении юг-север? Из Турции на север, т.е. в Украину, есть постоянный поток грузов, а выше - очень проблематично...
показати весь коментар
13.03.2023 12:09 Відповісти
Вы не поверите, но есть устойчивый грузопоток И это станет еще актуальней в результате того, что некоторая часть транзитных путей бустро теряет актуальность...
показати весь коментар
13.03.2023 14:13 Відповісти
устойчивый грузопоток достаточный, чтобы окупить строительство новой дороги? Руда, окатыши, металл, удобрения - ничего этого нет... Что хотите возить? Для чего строить?
показати весь коментар
13.03.2023 15:18 Відповісти
А вы задайтесь вопросом почему Китай вложился в дорогу в обход россии? Я понимаю, что методичка велит рассказывать, что возить нечего. Но возить еще как есть что. И будет еще больше. Такое уж расположение у Украины...