4 902 29

В Україні повернули податки на ввезення терміналів Starlink та генераторів

starlink

З 1 травня 2023 року завершився період пільгового імпорту товарів для відновлення енергетичної інфраструктури України, відсьогодні при їх ввезенні доведеться сплатити мито та ПДВ.

Як повідомляє Державна митна служба, відповідні норми передбачені законами №2836-ІХ та №2837-IX від 13 грудня 2022 року.

"1 травня 2023 року завершується період звільнення імпорту окремих товарів від оподаткування ПДВ та ввізним митом, а в окремому випадку – і від акцизного податку. Відтак, знову нараховуватиметься ПДВ та ввізне мито", – зазначається у повідомленні.

Зокрема, пільги скасовано для товарів, які імпортуються підприємствами або громадянами та які переміщуються (пересилаються) на митну територію України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях:

  • ️електрогенераторні установки та частини до них;
  • окремі трансформатори, їх частини, інвертори;
  • окремі акумулятори, включаючи сепаратори для них;
  • ️системи для забезпечення супутникового доступу до інтернету (Starlink).

Крім того, ПДВ та мито знову нараховуватимуться при ввезенні товарів, що безоплатно надаються Енергетичним співтовариством для цілей та ремонту інфраструктури.

Зауважимо, що водночас чинними залишаються внесені урядом зміни до так званої "ковідної" постанови №1260, якими звільнено від сплати ПДВ та мита електрогенераторні установки, трансформатори, акумулятори, а також електрична апаратура.

Як повідомлялося, у грудні минулого року Верховна Рада Верховна Рада ухвалила зміни до Податкового та Митного кодексів, скасувавши мито та ПДВ при ввезенні генераторів, Starlink та іншого обладнання для енергетики до травня 2023 року.

Топ коментарі
+19
"ПДВ та мито знову нараховуватимуться при ввезенні товарів, що безоплатно надаються Енергетичним співтовариством для цілей та ремонту інфраструктури" - тобто західні країни надають допомогу постраждалим, а зєльона шобла дере з них (до речі, з кого? з жертвувачів? чи з отримувачів) ПДВ+мито!
показати весь коментар
01.05.2023 16:28 Відповісти
+16
Пол страны выехало,многие города в руинах,другая половина как то вытается выживать а эта зеленая шваль все не уймется,то налоги то ПДВ,то акцизы поднимают,это или идиотизм или спланированная диверсия.
показати весь коментар
01.05.2023 16:37 Відповісти
+9
Війна закінчилася, можна і податки і підвищення цін. Тим більше, що попередньо зарплату ж усім підвищили
показати весь коментар
01.05.2023 17:10 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
"ПДВ та мито знову нараховуватимуться при ввезенні товарів, що безоплатно надаються Енергетичним співтовариством для цілей та ремонту інфраструктури" - тобто західні країни надають допомогу постраждалим, а зєльона шобла дере з них (до речі, з кого? з жертвувачів? чи з отримувачів) ПДВ+мито!
показати весь коментар
01.05.2023 16:28 Відповісти
Непродовження пільгового режиму ввезення Старлінків та генераторів, це помилка влади. Список безмитного ввезення товарів під час війни має розширюватись. До безмитного ввозу мають додатись автомобілі та вантажівки, дрони та деталі для них, електронні компоненти будь яких приладів та пристроїв - в Україні стоять без роботи кілька заводів по виробництву електроніки, запчастини для зброї, бронесталь для танків та бронетехніки і багато чого іншого. Взагалі потрібно розглянути варіант повної відміни митних платежів та ПДВ на матеріали, комплектуючі та будь яке обладнання для виробництва! Ми зараз втратили 20% економіки через війну і потрібні екстраординарні заходи для наповнення бюджету. Можна піти ще далі і взагалі відмінити ПДВ, замінивши його на податок з обігу - 5%, що дасть вибуховий ефект наповнення бюджету. Ми не будемо повертати щороку по 200 млрд. грн відшкодування ПДВ і в нас припиниться перепродаж одного товара по 150 разів між компаніями прокладками, бо буде невигідно перепродувати товар через посередників! Лишаться тільки реальні виробники зі своїми торговими мережами, які будуть продавати товар кінцевому споживачу без посередників.
показати весь коментар
01.05.2023 17:49 Відповісти
Не помилка, а злочин в повному обсязі
показати весь коментар
01.05.2023 18:24 Відповісти
ви тут розписали варіант, як мала би діяти ця влада. але ж у них інші інтереси. якби вони хотіли послабити податковий тягар в бідній країні і полегшити життя громадянам та бізнесу, але.... вони не для того до влади прийшли. ці коментарі на цензорі мало що дають.
показати весь коментар
01.05.2023 19:13 Відповісти
Насправді влада потерпає від відсутності якісних ідей і якісних рішень. Потрібно допомагати владі приймати правильні рішення! Громадянське суспільство не має стояти осторонь всіх процесів в державі. Потрібно тиснути на владу всіма дозволеними способами, якщо влада в силу некомпетентності не може напрацювати правильні рішення!
показати весь коментар
01.05.2023 20:10 Відповісти
..."потерпає від відсутності якісних ідей і якісних рішень" - важко уявити, щоб влада була такою недолугою та дурненькою (і хто ж їх таких обирав та назначав?). Влада потерпає скоріше від своїх якостей як: "підлість, боягузство, жадібність", "тупість". Кожен з можновладців має свою конфігурацію.

Замахається громадянське суспільство кожного такого разу примушувати цю владу служити платникам податків. Щоб тиснути на неї, як наприклад, закупівля яєць по 17 грн, а яблук по 51 грн в міністерстві оборони, треба збурювати все суспільство. міністр оборони замість того, щоб почати перевірку, спустив сбу на журналіста, який це викрив... І які наслідки для влади мало це викриття? Схоже, що ніякого. Ця гнила зелень безнадійно оскотинилася як і попередня влада. Користується станом війни в країні. Треба цих також гнати. Наглядний конфлікт інтересів між владою та суспільством.
показати весь коментар
01.05.2023 20:37 Відповісти
Вы забыли что эффективны только совместно револьвер и доброе слово). Также пуля в ноге....
А не добр слово....
показати весь коментар
02.05.2023 00:37 Відповісти
Пол страны выехало,многие города в руинах,другая половина как то вытается выживать а эта зеленая шваль все не уймется,то налоги то ПДВ,то акцизы поднимают,это или идиотизм или спланированная диверсия.
показати весь коментар
01.05.2023 16:37 Відповісти
Зато смішно 73%, отака х#@ня малята !
показати весь коментар
01.05.2023 17:06 Відповісти
друге. Гетьманьцев має мету і дуже цілеспрямований
показати весь коментар
02.05.2023 10:46 Відповісти
Війна закінчилася, можна і податки і підвищення цін. Тим більше, що попередньо зарплату ж усім підвищили
показати весь коментар
01.05.2023 17:10 Відповісти
Что, война закончилась?
показати весь коментар
01.05.2023 17:23 Відповісти
Ага.
показати весь коментар
01.05.2023 18:31 Відповісти
В голові у найлевичніВшивого ліТера. Ще в 2019-му.
показати весь коментар
01.05.2023 19:05 Відповісти
Мерзота
показати весь коментар
01.05.2023 17:46 Відповісти
Захисники життя вітдають за країну а мразота зелена ніяк нажертися не може!!!
показати весь коментар
01.05.2023 17:48 Відповісти
Так от для чого безмозгла в міноборони пішла питати про армію дронів!
показати весь коментар
01.05.2023 17:49 Відповісти
А шо случилось? У нас начали выпускать старлинки и генераторы? Что нам западная помощ больше не нужна...
показати весь коментар
01.05.2023 18:26 Відповісти
Війна для них скінчилась, готують підвищення тарифів, вибори і це не жарт.
показати весь коментар
01.05.2023 18:32 Відповісти
Якщо це не жарт - це означа, що вже є якийсь таємні ( бо падлючий) договорняк ...
показати весь коментар
01.05.2023 21:33 Відповісти
МАЛОРОС ЦАРЮЄ
показати весь коментар
01.05.2023 19:17 Відповісти
ЗеОПа вже не зна куди кинутись... як зламати незламний казацький род... ЩО вже зелені не робили для х**ла, а українці стоять як скеля.
показати весь коментар
01.05.2023 21:31 Відповісти
о, наступний крок буде легалiзацiя iндульгенцiй на службу
показати весь коментар
01.05.2023 23:33 Відповісти
в Йевропi Iнтернет це право людини, прописане в конституцii, це правда?
показати весь коментар
01.05.2023 23:39 Відповісти
І налог тепер на волонтерство .Всі волонтери повинні платити 20%.Я с кожнем днем все більше і більше в ах@ї з того що коїться в країні.
показати весь коментар
02.05.2023 00:48 Відповісти
Шановні, Гетманцев Вам уже пояснив економічну політику зелених - общипувати гусака і все таке... Чому тепер дивуєтесь? Це навіть не початок, просто була невелика перерва у цьому процесі, в зв'язку з тим, що відволіклись на вивіз майна, бабла і сімей в Монако, Марбельї, Омани і т.п. місця, звідки найкраще виходить думати про Україну. А тепер процес общипування піде далі.
показати весь коментар
02.05.2023 04:24 Відповісти
гетманцеву слава? или дать попить ему ультрапурген?
показати весь коментар
02.05.2023 08:21 Відповісти
Логіка хапуги - щоб корова давала більше молока, її потрібно частіше доїти...
показати весь коментар
02.05.2023 08:24 Відповісти
шо там сівкович гетьманцЄв каже?
виконує завдання від фсб на відмінно !
показати весь коментар
02.05.2023 11:23 Відповісти