7 831 72

Водоканали вимагають підвищити тарифи для населення на 33%

вода

Про це повідомив президент асоціації "Укрводоканалекологія" Дмитро Новицький під час пресконференції, передає Укрінформ.

"Ще літом минулого року ми подали розрахунки наших тарифів, які мали б діяти у 2023 році. Регулятор їх погодив. Ми очікували, що НКРЕКП ухвалить рішення про їхнє встановлення ще в грудні. Нас переконували, що питання щодо підвищення тарифів буде розглянуте після завершення опалювального сезону, потім перенесли розгляд на 1 травня, потім – на 1 червня. Відтак, сьогодні вже 15 червня, а ми навіть не бачимо перспективи розгляду цього питання. А разом із тим – вирішення питання щодо визначення джерел фінансування цілої галузі", – наголосив Новицький.

За його інформацією, збитки водопровідної галузі у 2022 році становили 4,4 млрд грн. З початку цього року – вже 3,4 млрд грн.

Новицький нагадав, що тарифи на комунальні послуги суб'єктів природних монополій, якими є водоканали в Україні, та суб'єктів споживання на суміжних ринках повинні забезпечувати відшкодування всіх економічно обґрунтованих планових витрат на виробництво. 

Він також зазначив, що за останні 10 років мінімальна заробітна плата збільшилася в Україні у 5,5 рази, вартість електроенергії – у 5,2 раза, опалення – у 4 рази, вартість коагулянтів зросла у 5,3 раза. Тоді як тарифи на воду, за словами Новицького, за цей час збільшилися від 2,9 до 4 раз.

"27 грудня 2022 року НКРЕКП погодила надані водоканалами розрахунки про підвищення в середньому на 33% тарифів на їхні послуги. Тоді ще була врахована вартість реагентів та електроенергії на кінець року. Зараз ця вартість, на жаль, змінилася. Але ми закликаємо регулятора ухвалити рішення щодо встановлення нових тарифів на воду з 1 липня хоча б за тими розрахунками, аби система водозабезпечення могла функціонувати", – наголосив Новицький.

Як повідомлялося, 27 грудня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, ухвалила постанову про підвищення тарифів на водопостачання на 10-30% залежно від регіону на наступні пів року. Пізніше, 30 грудня, регулятор скасував ухвалену постанову через "непорозуміння при оформленні відповідного рішення".

Топ коментарі
+44
Про Порошенко і мови не може бути, в нас 4 роки новий, не крадущій, найкращий в світі президент і він повернув Вам вартість газу по 1 гривні, чи ні? А продукти подешевшали зразу всі на 50%, а борщевий набір майже безкоштовний, бо ********** про нього мовчить. Вчителі отримують не по 4, а по 5 тисяч доларів США. Всі їдять замість кабачкової, чорну і червону осетрову ікру. Долар став коштувати 8 грн., зарплати виросли в три, подекуди і в десять раз. Я не помилився, можливо щось пропустив?
показати весь коментар
15.06.2023 17:41 Відповісти
+34
Я не погоджуюся. Особсто я проти, бо підвищення на 33% це фактично нічого. Кінець епохи бідності пройшов ще у 2019 році, а підвищувати надумали твільки зараз і тільки на 33%. Мало, потрібно хоча би на 50%, все-таки стали заможними, не те що при Порошенко купували пів вареника. Так 73%, я не помилився?
показати весь коментар
15.06.2023 17:26 Відповісти
+28
Обрали нікчему, який привів в Раду і посадив на держпосади таких же, привів велику війну в Україну, то їжте. Не обляпайтеся...
показати весь коментар
15.06.2023 18:02 Відповісти

Завантаження...