3 936 75

"Не на часі": В Офісі президента відмовилися від запуску реєстру олігархів через війну

олигарх

Наразі в Україні неможливо визначити, хто саме є олігархом, оскільки найбагатші українців втратили частину активів під час повномасштабної війни.

Про заступник керівника Офісу президента Андрій Смирнов заявив в інтерв’ю інтернет-виданню РБК-Україна.

"Сьогодні війна. Сьогодні навіть великий бізнес дуже багато втратив. Сьогодні об'єктивно сказати, чи є людина олігархом, неможливо, з огляду на те, що ці люди втрачають активи вартістю мільярди доларів. Зараз складати реєстри і бігати, казати: "Ми склали реєстр", ну це не є розумним", – сказав Смирнов.

Він нагадав, що Венеціанська комісія наполягала на тому, щоб відкласти імплементацію закону "про олігархів". Водночас він зауважив, що зараз у парламенті на розгляді в другому читанні перебуває законопроєкт про Антимонопольний комітет, який значно посилює можливості держави у якості регулятора.

"Це все є допоміжним у боротьбі з надмірною концентрацією впливу. Окрім закону про олігархів є інші закони, які є більш конкретними, точковими, вони вдосконалюють можливість боротися з явищами надмірного впливу і втручання у внутрішньополітичне життя", – сказав Смирнов.

"В країні, в якій палає війна, в якій люди втрачають заводи, воно (реєстр олігархів, – ред. ) не на часі. Дати об'єктивну оцінку складно. Це того не вартує. Треба виграти війну, а потім сісти і подивитись на конкретну "карту бою", – додав заступник керівника Офісу президента.

Як повідомлялося, Європейська комісія "За демократію через право" (Венеціанська комісія) дійшла висновку, що так званий "закон про олігархів", ініційований Офісом президента Володимира Зеленського, не може застосовуватися в існуючому вигляді і рекомендувала Україні застосувати системний, а не індивідуальний підхід для боротьби з цим явищем, а також виконати низку рекомендацій.

Хоча раніше міністр юстиції Денис Малюська стверджував, що Венеційська комісія рекомендувала відкласти імплементацію так званого закону "про олігархів" через війну.

Нагадаємо, у березні Кабмін відклав строки виконання низки положень закону "про олігархів". Зокрема, передбачалося, що РНБО спільно з Мінцифри мали забезпечити розроблення та функціонування реєстру олігархів до квітня 2022 року. В оновленому плані запуск реєстру має розпочатися "через три місяці з дня опублікування висновку Венеційської комісії".

Водночас агентство Bloomberg зауважувало, що внаслідок повномасштабного вторгнення РФ українські олігархи втратили активи та політичний вплив, через що фактично перестали бути олігархами. Водночас зберігаються ризики появи нових олігархів, що оже поставити під загрозу зовнішнє фінансування повоєнної відбудови України.

Топ коментарі
+26
Так цей же задум стосувався виключно Петра Порошенка, який під цю категорію, принаймні станом на тепер, ніяк не підпадає! Тому й не на часі - не йти ж проти татка Карла-коломойського, який вистругав зелену буратінку!
показати весь коментар
10.07.2023 17:28 Відповісти
+21
показати весь коментар
10.07.2023 17:44 Відповісти
+17
зебіли бояться, що там вже нові свої олігархи виросли! ті, що крадуть у власної армії та народу, узурпують владу, підпорядковують суди та мають власні дебіломарахфони

а смирнов - це в нас риг, який з недобитком портновим обіймався?!
ох і команду хрипата жаба з ярмаком зібрала! сєпара та крадії, зрадники та повії
показати весь коментар
10.07.2023 17:28 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
....
То було зрозуміло від самого початку...
...
Верховна рада не може вкусити ті руки які її годують.
...
показати весь коментар
10.07.2023 17:12 Відповісти
Венеціанська комісія визнала зелений закон про олігархів, антизаконним.
показати весь коментар
10.07.2023 17:34 Відповісти
зелені смокчуть мого прутня!
показати весь коментар
11.07.2023 09:23 Відповісти
а по хорошому, цей закон накуй не потрібен
потрібно дотримуватись закону про податки і все
а покарання за ухилення чи несплату чи вивід компаній в офшори має бути жорстким та безжальним
але як кажуть
хто ж сам себе посадить...
показати весь коментар
11.07.2023 09:31 Відповісти
показати весь коментар
10.07.2023 17:28 Відповісти
Именно так
показати весь коментар
11.07.2023 11:18 Відповісти
Взяточники-миллардеры таки побороли закон и справедливость,пока страна сражается с внешним врагом внутренний враг прешел в наступление.
показати весь коментар
10.07.2023 17:42 Відповісти
ні дебіле, це ви зробили разом
показати весь коментар
10.07.2023 17:57 Відповісти
Ой-вэй,что такое,священные липецкие инвестиции пропали?
показати весь коментар
10.07.2023 17:59 Відповісти
дебіле, до чого тут якісь "ліпєцкіє інвістіціі"?
показати весь коментар
10.07.2023 19:53 Відповісти
Та де уж липецьким сиротським інвестиціям до оманських мульярдних грошенят від ***** за зраду, так, зедена хвойда?
коли вже нарешті ви вилізете зі сраки зедерьмака, не вжеж так там гарно? Ригати від вас тупих-продажних тягне вже всіх во всьому світі, кодломойська ********.
показати весь коментар
10.07.2023 19:53 Відповісти
Хахаха,сколько эксперссии,срал я на зеленое шапито,как и на липецкую банду.
показати весь коментар
10.07.2023 21:50 Відповісти
пролунав голос зі сраки зедерьмака. Віримо-віримо!!! Це дерьмак на тебе срав, утирок в мозгі і в твій поганий рот , а ти виконуєш як тупа собачка команду "хфас" за баланду. Тому щоб ти тут не казав- це не змінить ніколи того- що ти закінчене зелене лайно
показати весь коментар
10.07.2023 22:33 Відповісти
Что такое липецкая банда? Чего вас интересуют расейские банды?
показати весь коментар
11.07.2023 11:11 Відповісти
показати весь коментар
10.07.2023 17:44 Відповісти
Про Притулу которого только выстрогали отлично.
показати весь коментар
10.07.2023 19:37 Відповісти
уже й Притулу команда мочити була?? лол...
конкурент на волонтерському полі??
показати весь коментар
10.07.2023 21:32 Відповісти
Реестр олигархов нельзя, война.
А сумасшедшие тарифы для народа - пожалуйста. Война не считается.
показати весь коментар
10.07.2023 17:45 Відповісти
Плебсу це кинуть перед виборами
показати весь коментар
10.07.2023 17:50 Відповісти
"Реєстр олігархів" - це взагалі ідіотизм, адже "олігархія" - означає "влада кількох, небагатьох", і поняття "олігарх" в однині не зовсім коректно, і це не обов'язково синонім багатія-мільярдера. Підозрюю відмовилися, бо може нарешті хтось зрозумів значення слова "олігархія" і що сьогодні при реальній владі ОП (зрозуміло хто), президент і можливо якийсь сірий кардинал...
показати весь коментар
10.07.2023 17:58 Відповісти
насьогодні усі олігархи в Україні - це та сама Зєля та усі її спонсори-опікуни типу бєні-дермакі-ахмєтови-хомутинніки-пінчуки-фірташі.... хто ж їх стане займати?
показати весь коментар
10.07.2023 18:01 Відповісти
бо ОП-то є філіал кремля. зепздота копіює все , як на русні.
показати весь коментар
10.07.2023 18:12 Відповісти
клоуны ******* твари - отдали страну в управление ахметовским гандонам которые еще вчера звали русский мир , если терпил не ракетами давить так - налогами тарифами монополией и законом!!!
показати весь коментар
10.07.2023 18:17 Відповісти
ЗЕ-слуги олігархів усіма силами намагаються ЗАПЛУТАТИ українців у визначені "хто такі олігархи"!
Намагаються до цього приплести й участь у політиці-партії, й володіння ЗМІ, й якісь рівні статків, й ще безліч інших критеріїв що НЕ мають жодних відносин до реального положення справ!
ЗАПАМ'ЯТАЙТЕ:
Олігарх, це той, хто володіє у приватній власності КРИТИЧНИМИ (монополії житте-необхідної продукції) для функціювання держави ПІДПРИЄМСТВА!
Й ніякими законами НЕ обмежений у керуванні цими підприємствами.
Хоче ціни змінює, хоче - збільшує виробництво, хоче - зменшує, а хоче - взагалі зупиняє та на метало-брухт розпилює.
Це підприємства що забезпечують життя населення:
Водопостачання (водоканали, очисні споруди, хімікати чистки, каналізація)
Продовольство (жито, пшениця, хліб-заводи)
Електроенергетика (електростанції, розподільчі системи, трансформаторні системи)
показати весь коментар
10.07.2023 18:29 Відповісти
Зачем нам запоминать чушь ?

Олигархия - это несменяемая власть богатых. И все. Пофиг чем он владеет, хоть бабушкиным наследством, а в частной собственности у него гараж. Но если он влияет на политику, прямо или через прокси - он олигарх.
показати весь коментар
10.07.2023 19:12 Відповісти
Для того, що би не бути ТИПІЛОМ!
"несменяемая власть богатых" - слова НІ О ЧОМУ.
"влияет на политику" - на політику впливає БУДЬ ХТО: член політичної партії, бізнесмен, волонтер, журналіст, простий виборець в решті решт!
Тому у вас й немає розуміння ХТО в Україні олігарх, а хто ні.
Готові у олігархів записати тих, на кого вам вкажуть підконтрольні ЗМІ.
показати весь коментар
10.07.2023 19:27 Відповісти
уже 10 років хочу побудувати собі електростанцію но за 10 років я даже постачальника в хату гандона ахметова не можу змінити!!!! гандонище ахметовське скупило все і всіх АМКУ, НКРЕ, майже всі обленерго з сетями і електростанції, заставило мене платити роттердам, а сам гандон ахметов побудував найбільшу в Україні СЕС взагалі без ПДВ і мита, і як я маю з гандоном ахметівським конкурувати?? він купив всіх клоунських шлюх у верховній раді а я даже одну шлюху купити не можу!!!
показати весь коментар
10.07.2023 19:46 Відповісти
Чтобы не быть дебилом - достаточно почитать описание олигархии, сделанное за несколько тысяч лет до этого разговора.

Несменяемая власть богатых - это для тебя слова ни о чем, а для здравомыслящего человека, это описание ситуации, когда одно и то же тело находится у власти продолжительное время, используя свои материальные ресурсы.

При члены политической партии, бизнесмены, волонтеры, журналисты и простые избиратели в конце концов, если речь идет о несменяемой власти богатых ?

И таки да, если бизнесмен имеет столько ресурсов, чтобы продолжительное время влиять на политическую партию, волонтеров, журналистов, и как результат врештi решт на простого виборця - это и есть олигарх, о нем и речь.
показати весь коментар
11.07.2023 10:56 Відповісти
"несколько тысяч лет"...
Де ти такі методичкі знаходиш?
Від них смердить "рокфелерами", "масонами" та "всесвітнім заколотом".
До 18-19 століть не було центрального водопостачання, механізованого сільського господарства та промислового виробництва.
Тому й олігархів не могло бути.
показати весь коментар
11.07.2023 11:25 Відповісти
https://en.wikipedia.org/wiki/Oligarchy https://en.wikipedia.org/wiki/Oligarchy

Throughout history, power structures considered to be oligarchies have often been viewed as tyrannical, relying on public obedience or oppression to exist. Aristotle pioneered the use of the term as meaning rule by the rich, for which another term commonly used today is plutocracy. One of the first oligarchies in history is that of Sparta, which developed the concept alongside its rival Athens, and essentially provided a counterpoint to Athenian democracy.

https://en.wikipedia.org/wiki/Aristotle

384-322 BC

https://okcalc.com/ru/

2023+322=2345 лет назад.

Странно что я должен настолько детально описывать то, что раньше учили в школах. Ты из поколения ЗНО штоле ?
показати весь коментар
11.07.2023 11:41 Відповісти
Так-так... Вікіпедія!...
Я сам буває, там статі пишу.

А Арістотель, точніше Сократ та більш древні філософи писали о ПЛУТОКРАТІЇ та виборчому ЦЕНЗІ!
Це взагалі ІНША річ у порівнянні з олігархатом.
Так що не намагайся "задавити авторитетом".
показати весь коментар
11.07.2023 12:08 Відповісти
Википедия - это всего лишь агрегатор. Там внизу даны ссылки на научные источники с высоким уровнем ранжирования, в отличие от вас. И там написано то же самое.

Плутократия - это лишь частный случай олигархии с некоторыми ее чертами, но в отличие от олигархии не имеющий признака постоянства. И кстати являющийся следствием финансовых барьеров.

Если на примере, то у нас плутократия не только возможна, а и неизбежна, а Конституция лицемерна, особенно в части ст. 103, где говорится что президентом может быть любой гражданин от 35, живущий в Украине 10 лет и владеющий держмовою. Это ложь. Сюда стоит добавить еще и "..., маючий 2.5 мiльйона гривень на заставу, та ще дохiра мiльйонiв на передвиборчу кампанiю", которые, зная специфику ведения бизнеса в нашей стране - честно не заработаешь.

А вот с олигархией бороться можно и нужно.
показати весь коментар
11.07.2023 13:44 Відповісти
По цій твоїй логіці Кеннеді олігархом був, бо він був представником дуже багатої родини...
показати весь коментар
10.07.2023 20:11 Відповісти
Жиаи сам і не мішай жити всім іншим. Україна живе і жила від початку незалежності гірше найбідніших країн світу,наприклад Гондурасу, країн Африки, як Гвінея, Малі, або Сахара де один пісок.,навіть Куби де немає корисних копалин
показати весь коментар
10.07.2023 23:00 Відповісти
Куба? ріалі? Де досі їздять на 60-річних американських тачках? Середня зарплата на Кубі - 140 баксів...
показати весь коментар
10.07.2023 23:05 Відповісти
Кубинці працюють у США, тропічний клімат, Венесуела поставляє газ дешево,(у Еквадорі газ для населення безплатний,офіційні гроші в Еквадорі-доллар США,середня зарплата 800 доларів.
показати весь коментар
11.07.2023 08:21 Відповісти
Ти дивитися брехню по телевізору, а я спілкуююся з різними націями.якість життя українців-це не вмерти від холоду і голоду
показати весь коментар
11.07.2023 08:42 Відповісти
У мене друг на Кубі пару років тому відпочивав - йому покоївка в готелі пропонувала виграти її за 20 баксів! Ось і все, що треба знати про рівень життя там...
показати весь коментар
11.07.2023 09:11 Відповісти
в карти?
показати весь коментар
11.07.2023 09:16 Відповісти
Якість життя народу визначається не в ціні проституції ,а в ставлені інших народів до України:освіта-не визнана,водійські права-перездавати,українці-батраки за кордоном, а не туристи,як наприклад німці, Англія,Франція, Італія.second hánd ,-б/у труси везуть в Україну, а не навпаки
показати весь коментар
11.07.2023 22:38 Відповісти
От про права не треба *******... Я стільки кілометрів відкатав по Європі із українськими правами на відпочинку і в відрядженнях і ніяких проблем не було.
З освітою теж мимо - кілька однокурсників пішли після нашого бакалаврату в КНУ в магістратуру за кордон. У Польщу та Італію - і ні в кого не виникло проблем із визнанням диплому бакалавра. А це ще при Ющі було!
показати весь коментар
11.07.2023 22:47 Відповісти
Після 6 місяців проживання в країні права не дійсні,але як ти з ,Німеччина Австрії, Японія то ти маєш рацію
показати весь коментар
11.07.2023 23:22 Відповісти
Медик із Куби отримає ліцензію в Іспанії, а медик із України ні,
показати весь коментар
12.07.2023 08:34 Відповісти
У мене в Німеччині родичі - чоловік на будівництві, дружина - медсестра. На права ніхто не перездавав...
показати весь коментар
12.07.2023 08:51 Відповісти
Приклад, Канада допомагає Україні, а права не дійсні,ніщо не дійсне,а коли ти студент то да,катайся
показати весь коментар
11.07.2023 23:03 Відповісти
Німеччина, Польща, Чехія, Угорщина, Словаччина - їздив на машині, проблем не було ніколи... Звичайні пластикові права (ті що зелені).
показати весь коментар
11.07.2023 23:08 Відповісти
Я говорю про професіоналів в будь-якій галузі український папір то є бумажка в світі.і не плутай український безвіз із Євросоюзом.
показати весь коментар
12.07.2023 23:13 Відповісти
він був негідником
показати весь коментар
11.07.2023 09:19 Відповісти
Если бы он десятилетия влиял на политику государства, находясь у власти, используя свой материальный ресурс - то был бы олигархом.

Понимаете, олигархия, в ее первоначальном, а значит истинном значении - это не выдранное из контекста "богатый у власти", а когда ситуация, когда страной долгое время правит богатое меньшинство. Именно правит, а не исполняет должностные функции.

Если бы условный Ахмет Ринатов купил должность министра финансов, и стал писать налоговые постановления - он бы не был олигархом.
Так же само если бы этот Ахмет Ринатов стал депутатом на пять лет и начал штамповать законы, пусть и под свой бизнес - он бы не был олигархом.
А вот если Ахмет Ринатов начнет влиять на политику всего государства, сажая депутатов и министров за счет своих ресурсов - вот тогда да, он станет олигархом.
показати весь коментар
11.07.2023 11:20 Відповісти
Тобто це і є так звана держава,яка здирає ще й податки,а потім підтримує монополістів чиї слуги в парламенті.
показати весь коментар
10.07.2023 19:16 Відповісти
А зачем нужен вообще этот реестр? Достаточно веревки и куска мыла. А уж деревьев хватит !
показати весь коментар
10.07.2023 18:29 Відповісти
"Він нагадав, що Венеціанська комісія наполягала на тому, щоб відкласти імплементацію закону "про олігархів".
======
Зелені брехунці, Венеціанська комісія сказала що ви тим антиконституційним законом можете підтертися, а не кудись "відкласти".
Тож Зеленський зухвало та ганебно брехав що він "знищив олігархів" (на питання про Баканова).
показати весь коментар
10.07.2023 18:29 Відповісти
А как всё красиво начиналось!! Зеленский грозился ликвидировать олигархов за три-четыре месяца, а уже четыре года тянет кота за хвост и ни хрена не делает !!! И не сделает так как ему осталось быть у руля страны, всего то ни хрена, каких-то 9-10 месяцев и потом ТЮ,,,ТЮ,,,,.....подальше от народного трибунала ........в Израиль или Китай....
показати весь коментар
10.07.2023 19:13 Відповісти
показати весь коментар
10.07.2023 20:13 Відповісти
Питання: під який пункт закону про олігархів не підпадає сам Зеленський?)
показати весь коментар
10.07.2023 22:03 Відповісти
Ему статья за госизмену не то что светит, а пылает адским пламенем.
показати весь коментар
11.07.2023 09:18 Відповісти
Гораздо важнее обозначить кто коллаборант.
По случайному стечению это олигархи и будут.
показати весь коментар
10.07.2023 22:06 Відповісти
Українці воюють проти російського бандитизму,а своїх бандитів і вбивць не чіпають. Якщо всі українські і російські бандюки будуть себе безпечно почувати у Європі, Ізраїлі, Англії.,то ця війна буде до останнього українця
показати весь коментар
10.07.2023 22:19 Відповісти
Підарасня!
Ворів - суперворюгами не можна визначити.
А своє пиззіння про непідняття тарифів - можна.
Курвищі - за цінами слідкуєте?
Ропушищі - скільки людей досі за мінімалку виживають?
Тварі - ви нищите своїх людей ще поперед пуціна.
показати весь коментар
10.07.2023 23:04 Відповісти
Венецианская комиссия пришла к заключению, что Закон о деолигархизации нельзя применять в нынешнем виде и рекомендует Украине применить системный подход. Об этом говорится в выводе Комиссии, передает агентство "Интерфакс".

"Украина борется с деструктивным влиянием "олигархизации" с помощью "персонального подхода", принимая Закон об олигархах. Хотя Венецианская комиссия признает, что в исключительных, чрезвычайно критических ситуациях, например в ситуации захвата государства, радикальные решения могут быть оправданы, меры, предложенные Законом "Об олигархах", вызывают серьезную обеспокоенность относительно их совместимости с Европейской конвенцией по правам человека и тяжело согласуются с принципами политического плюрализма и верховенства права", - отмечается в выводе.

Поэтому Комиссия рекомендовала отложить имплементацию Закона об олигархах, а также выполнить ряд рекомендаций, в частности:

провести комплексный анализ имеющихся системных мер, их недостатков с точки зрения полномочий и координации;

разработать и внедрить эффективную конкурентную политику;

усилить борьбу с высокодолжностной коррупцией и предотвращение коррупции согласно рекомендациям GRECO и через реализацию мер, предусмотренных Государственной антикоррупционной программой, принятой в марте 2023 года;

повысить прозрачность и подотчетность в сфере госбюджета и государственного управления;

повысить уровень прозрачности. https://biz.ligazakon.net/ru/news/220261_venetsianskaya-komissiya-rekomendovala-ukraine-otlozhit-implementatsiyu-zakona-o-deoligarkhizatsii-v-nyneshnem-vide

Нет никаких рекомендаций типа "после войны", а Малюська и Смирнов обыкновенные трындаболы, как и их хозяин зеледент.
показати весь коментар
11.07.2023 08:18 Відповісти
зелені смокчуть мого прутня!
показати весь коментар
11.07.2023 09:13 Відповісти
показати весь коментар
11.07.2023 08:55 Відповісти
Вірую, що Зеленський - найвеличніший політик ********** і Єрмак - пророк його!
показати весь коментар
11.07.2023 09:11 Відповісти
Это стеб такой или впервые на фабрике подоляшавок?
показати весь коментар
11.07.2023 09:16 Відповісти
як би ж то...
показати весь коментар
11.07.2023 09:24 Відповісти
Про самих себе нехотять створювати, неначасі.... А скільки пафосу та слюни набризкали...
показати весь коментар
11.07.2023 09:57 Відповісти
Тарас Чорновіл в одному з інтерв"ю озвучив тезу про те, що у нас по факту не демократія, а какістократія - https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B5%D1%80%D0%B6%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B5_%D1%83%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%BB%D1%96%D0%BD%D0%BD%D1%8F система управління , яка перебуває під орудою найгірших - найменш кваліфікованих або найаморальніших членів суспільства.
показати весь коментар
11.07.2023 10:57 Відповісти
Антиолігархічна реформа є основною вимогою для вступу України в НАТО та ЕС. Без цього всі декларативні заяви нашої влади про швидкий вступ в ці організації є пустими балачками(((
показати весь коментар
11.07.2023 12:53 Відповісти
Ринат с Беней против.
показати весь коментар
11.07.2023 13:24 Відповісти
а що в очікували коли в уряді протеже тих самих олігархів...