2 673 16

Наразі жодних підстав для зміни офіційного курсу гривні немає, – Нацбанк

долар

Наразі Національний банк не має жодних підстав для перегляду курсу долара в той чи інший бік на тлі посилення гривні.

Про це повідомив заступник голови Нацбанку Сергій Ніколайчук, передає Укрінформ.

"Я думаю, що сьогодні у нас немає жодних підстав для переприв'язки офіційного курсу в той чи інший бік. Водночас, коли ми говоримо про можливе повернення до принципів гнучкого курсоутворення, то зрозуміло, що такий перехід зумовить і певну гнучкість офіційного обмінного курсу", – зазначив він в інтерв’ю агентству.

За його словами, курс визначатиметься на ринковій основі за результатами операції на міжбанківському ринку, а Нацбанк підтримуватиме ринок, суттєво обмежуючи коливання.

"За такого режиму курс зможе як послаблюватися, так і зміцнюватися", – уточнив заступник голови НБУ.

Він додав, що ключовий ризик для курсової стійкості в Україні незмінний уже понад 500 днів – це непередбачуваність наслідків війни.

"Цей чинник генерує ризики погіршення очікувань, і через це ми змушені дотримуватися досить жорсткої монетарної політики, аби нейтралізувати його вплив. Однак, як я вже говорив, ситуація протягом останніх місяців була досить сприятливою і нам вдавалося мінімізувати вплив цього чинника", – наголосив Ніколайчук.

Як повідомлялося, Національний банк з 21 липня 2022 року підвищив офіційний курс долара до гривні одразу на 25% – до 36,56 грн/$. З того часу його зафіксовано на цьому рівні.

Топ коментарі
+8
Брешуть як завжди. Очікуємо зміну курсу.
показати весь коментар
20.07.2023 11:30 Відповісти
+7
Значить будуть зміни! Це влада брехунів, треба робити все навпаки, що вони говорять!
показати весь коментар
20.07.2023 11:56 Відповісти
+6
Коротше, я пішов скидувати гривню.
показати весь коментар
20.07.2023 11:58 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Брешуть як завжди. Очікуємо зміну курсу.
показати весь коментар
20.07.2023 11:30 Відповісти
З шулєрами розберіться, які не хочуть приймати долар випущений до 2006 р. включно.
показати весь коментар
20.07.2023 11:36 Відповісти
о це і страшно чути від зешобли
показати весь коментар
20.07.2023 11:42 Відповісти
Тобто скоро долар полізе? В них завжди "підстав нема" коли щось дорожчає. В нас же може подорожчати і "безпідставно" )))
показати весь коментар
20.07.2023 11:45 Відповісти
Так воно і дорожчає то на гривню дві з кожним завозом
показати весь коментар
20.07.2023 11:51 Відповісти
Скоро хліб буде дорожче ніж будь де . Хоч зерна буде повн
показати весь коментар
20.07.2023 11:52 Відповісти
хліб це отрава, принаймні той що з атб.
показати весь коментар
20.07.2023 11:57 Відповісти
Зараз все що куплене це отрава . Корів менше - молока більше . А якщо забрати з прилавків продукти в яких оті добавки "Е " та пальму , буде усьо , голод . Вся свійська тварина розрахована на інтенсивну годівлю , а це комбікорм
показати весь коментар
20.07.2023 13:57 Відповісти
Значить будуть зміни! Це влада брехунів, треба робити все навпаки, що вони говорять!
показати весь коментар
20.07.2023 11:56 Відповісти
Коротше, я пішов скидувати гривню.
показати весь коментар
20.07.2023 11:58 Відповісти
Ех, були часи при варовкі.
показати весь коментар
20.07.2023 12:48 Відповісти
свідєтєль покращєння при зю? Ще є зайві гривні після походу в магазин по європейським цінам і тарифам?
показати весь коментар
20.07.2023 15:16 Відповісти
А у вас шо, проблеми з готівкою?
показати весь коментар
20.07.2023 16:39 Відповісти
тут вони сказали правду поки є можливість будкть тримати щоб скупити у населення подешевше ...парадокс ціни нагору долар вниз
показати весь коментар
20.07.2023 12:59 Відповісти
Після таких заяв треба бігти в обмінник. Мабуть включили станок.
показати весь коментар
20.07.2023 14:07 Відповісти
За Жванецьким,,Держава каже все спокійно- народ починає хвилюватися, проблем з продуктами не буде- народ замітає з полиць харчі...,,