1 544 19

Щоб стати інвестиційним хабом Європи Україна може використати досвід Польщі, – віцепрезидент PMI

мержеєвський

Про це в інтерв'ю РБК Україна розповів Міхал Мержеєвський, віцепрезидент Philip Morris International (PMI) у регіоні Північно-Східної Європи, до якого входить Україна.

Він нагадав, що у червні цього року PMI оголосила, що інвестує понад $30 млн у запуск нового виробництва у Львівській області.

"Звичайно, у нас була низка варіантів, включаючи Польщу, Туреччину, Чехію та Литву. Ми могли виробляти там продукцію для українського ринку. Але ми думаємо не лише про економічні показники. Philip Morris хоче показати міжнародним інвесторам, що Україна – це те місце, куди можна і потрібно інвестувати, попри всі ризики", – наголосив віцепрезидент компанії.

Він зауважив, що в України є великі шанси стати найбільшим місцем для залучення прямих іноземних інвестицій, але для цього варто врахувати досвід Польщі.

"По-перше, Польща є стабільною та передбачуваною країною — це стосується регулювання, ринку праці, політичної ситуації. І я думаю, що з часом так буде і в Україні. По-друге, Польща є членом Європейського Союзу. Тому щоразу, коли ми виробляємо щось там, ми можемо реалізовувати продукцію по всій Європі. Таким чином, після набуття статусу кандидата на членство в ЄС Україна також має великий шанс отримати доступ до ринку ЄС. Це відкриє країні величезні можливості", – пояснив топменеджер PMI.

Мержеєвський додав, що також важливо створювати привабливі умови для іноземних інвесторів.

"Наприклад, у Польщі уряд надає інвестору величезну фінансову підтримку, вкладаючи багато грошей в інфраструктуру, податкові пільги тощо. Проте, оглядаючись назад та враховуючи всі ці витрати, це все одно вийшло дуже вигідно для Польщі. Усі ті державні гранти, які надають компаніям, окуповуватимуться за 2-4 роки", – зауважив топменеджер.

За його словами, крім покращення інфраструктури, варто прискорити запровадження змін до українського законодавства, які б відповідали європейській практиці.

"Можу навести приклад із моєї галузі, тютюнового сектору – у Європі визнають різницю між звичайними тютновими виробами та інноваційними, як IQOS у нашому портфоліо... Держави в Європі мають різне регулювання та оподаткування для цих двох категорій продуктів, щоб підтримати прагнення курців переходити на альтернативи традиційному курінню. А в Україні – вони прирівняні та оподаткування однакові. Тож у моїй галузі це один із елементів, на який українське уряд має звернути увагу", – додав Мержеєвський.

Топ коментарі
+9
Це паралельні світи. Система правління Польщі і скажений дерибан Зе-Єрмаковщини.
показати весь коментар
21.08.2023 16:21 Відповісти
+5
В Польше не было зеленских с каломойскими, ахметовыми и им подобных. И не было 73% мудрого нарИда голосующего шоб поржать во время войны.
показати весь коментар
21.08.2023 16:36 Відповісти
+4
хабали та хабалки зі слуг наріда залишать польщу далеко позаду ))
показати весь коментар
21.08.2023 16:23 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
як як стати????????
показати весь коментар
21.08.2023 16:20 Відповісти
Перш ніж говорити про якісь хаби ,треба перестати красти.
показати весь коментар
21.08.2023 16:58 Відповісти
Це паралельні світи. Система правління Польщі і скажений дерибан Зе-Єрмаковщини.
показати весь коментар
21.08.2023 16:21 Відповісти
хабали та хабалки зі слуг наріда залишать польщу далеко позаду ))
показати весь коментар
21.08.2023 16:23 Відповісти
кто о чем, а монополисты о бабле,и пофик на войну.

Philip Morris International. Выручка за 22й год - 392,9 млрд рублей. Сумма налога на прибыль, который заплатила Philip Morris International Inc. в бюджет России, составила $206 млн.
показати весь коментар
21.08.2023 16:35 Відповісти
В Польше не было зеленских с каломойскими, ахметовыми и им подобных. И не было 73% мудрого нарИда голосующего шоб поржать во время войны.
показати весь коментар
21.08.2023 16:36 Відповісти
Для цього потрібно не приймати дібільні рішення на виборах за прикладом Польщі.
показати весь коментар
21.08.2023 16:44 Відповісти
Просто не надо судей этих верховных, не надо хотеть все рейдерить и пи00дить инвестиции. И тогда автоматически без никаких умных дядей станем супер-хабом.
показати весь коментар
21.08.2023 16:44 Відповісти
Поки судами керує Портнов ніким Україна не стане...
показати весь коментар
21.08.2023 16:45 Відповісти
ну він вже давно не керує, але його справа живе, прийшли новиє ліца, які теж непроти покерувати.
показати весь коментар
21.08.2023 16:48 Відповісти
Україна може стати чим хочеш, але не тоді коли країною керує завгосп, а оте, що називають президентом знімає дебільні відосики і їздить здавати кацапам Україну, а податками керує хєрмансев.
показати весь коментар
21.08.2023 16:47 Відповісти
А наш гетьманович говорил,что нужно переписывать законы путинской засрашки.
показати весь коментар
21.08.2023 16:53 Відповісти
Зелених інвестнянь замало? Ще щось треба? Може хоч трохи розуму?
показати весь коментар
21.08.2023 17:27 Відповісти
Щоб стати інвестиційним хабом Європи,
треба пересадити члєнов
партіі зе-рєгіаналов
показати весь коментар
21.08.2023 18:00 Відповісти
Ніхріна ви не розумієте в польському хабі.
Дуже вузькі ваші потуги.
По перше іх життя навчило. Їздили теж на заробітки. Дисципліну Німеччини, згуртованість Англії, легкість сприйняття Франції.
По друге там дуже вітається сімейне фермерство(рольнічество). Гордість за власні продукції. Господарство.
У нас це вирізали до хуторів!!!!
Молодь не оподатковується до 26 років.
Ставлення до людей обмежених - найліпше. Всюди підйомники, долучають до праці в суспільстві.
Побудовані швидкісні дроги до інших країн.
Дуже сильна інфраструктура для вело -піших прогулянки.
Захист лісів, тварин(фазани,кабани косулі в містам вештаются). Сортування сміття.
Багато бачив будинків з індивідуальним опаленням.
Так е питання до зубняків, на аборти там заборона.
Не все. Але нам до них скакати в скакати.
Починати треба зі зміни колії, та відміни візових умов перетину кордонів.
Потім вже фізично забудовувати мури з ворогами, змінювати чисельність і мотивацію контрактників війська.
Мотивувати обіг і доступність легкої зброї для населення.
Долучати - формувати приватних груп найманців(тобто інтернаціональних загонів які це роблять за великі гроші).
показати весь коментар
21.08.2023 18:34 Відповісти
Приберіть той заплутаний ПДВ, замінивши його оптимальним для держави і бізнесу податком на кшталт Єдиного чи з Обороту, як назвати то вже другорядне - і не потрібно ніяких пільг видумувати для когось окремо. А то затягнете інвесторів, вони будуть платити менші податки(входять у собівартість, а значить ціни повинні менші бути) - задавлять свого виробника. Офшори вигідні країні там, де нема конкурента на ту чи іншу продукцію. А, так - одинакові для всіх умови, бо не можна своїх придушувати.
показати весь коментар
21.08.2023 19:35 Відповісти
В Україні , створити привабливі умови... це не сказати OКey, та виконати. Тут потрібне "кіно про оно." Польскому суспільству не відомо, як може клоун /гидота, обсераючий сам факт незалежності краіни, отримувати 73% підтримку виборців((. Так умови створюють тільки під вузькі кола ***************. морд. Що ми й так маэмо. Війна тільки прискорила темпи збагатчення бидлоеліти країни, починаючи від голімого мусор'я до суддів, лікарюг та усіляких свиней тіпо воїнкомів. Не покаране зло, подвоєнне зло. Залишається Тільки, чекати на суддю Лінча. ОКеу) падаждьом твойу маму...
показати весь коментар
21.08.2023 20:14 Відповісти
Україна повинна сміливо братися за перспективні галузі завтрашнього дня вже зараз, і не витрачати мільярди на консервування та відбудову вчорашньої енергоємної промисловості.

Краще субсидувати, наприклад, нові заводи з виробництва мікрочіпів, ніж намагатися зберегти в країні, скажімо, виробництво аміаку, який в рамках міжнародного поділу праці можна імпортувати з країн з набагато дешевшою енергією.
показати весь коментар
21.08.2023 21:08 Відповісти