27 306 27

Обмеження цін на російську нафту перестає працювати, – Bloomberg

нафта

Зростання цін на російську нафту Urals вище встановленого країнами "Великої сімки" та ЄС обмеження на рівні $60 за барель не зупинило надання послуг для її транспортування західними компаніями.

Кількість суден, що заходять у російські порти і належать західним компаніям або застраховані ними, дещо зменшилась з початку липня, коли ціни на Urals зросли вище $60 за барель, але вони все ще є важливою частиною московського ланцюга постачання нафти, пише Bloomberg.

За підрахунками агентства, минулого місяця близько 40% суден, які вивозять нафту з російських портів Балтійського та Чорного морів, належали компаніям з країн, які долучилися до обмеження цін на російську нафту. Багато з них також застраховані компаніями з Лондона.

Технічно західні компанії можуть надавати послуги для експорту російської нафти, якщо її вартість нижча за $60 за барель, але на практиці їм достатньо отримати письмове зобов'язання, що вантаж був куплений дешевше за цей поріг.

Також незрозуміло, як окремі судновласники та страховики проводять додаткову перевірку вантажів та з яких причин продовжують надавати послуги. За даними Bloomberg, вони давно стверджують, що не можуть знати точну ціну, за якою продається вантаж, оскільки вартість довгострокових угод може відрізнятися від короткострокових ринкових цін.

В останні тижні судновласники та страховики намагалися з'ясувати, чи достатньо підтвердження того, що вантаж куплений за вартістю нижче $60, враховуючи те, що агентство Argus із середини липня вказує ціни на Urals вищі за цей рівень.

За даними Argus, 18 серпня, вартість нафти Urals у російських портах Балтійського та Чорного морів складала близько $71 за барель. Через це страхові компанії почали публічно публічно скаржилися на ризики покриття вантажів за допомогою системи письмових зобов'язань.

При цьому зменшилася кількість суден, що заходять до російських портів із стандартною страховкою від членів Міжнародної групи P&I Clubs, яка базується в Лондоні. Ця цифра впала з майже 60% заходів у порти за кілька тижнів до того, як Urals порушив обмеження, до приблизно 45%. Страховики зазвичай мають стандартну політику, згідно з якою страхове покриття анулюється, якщо вантаж або рейс порушує санкції.

Водночас речниця Мінфіну США Меган Аппер заявила, що обмеження цін на російську нафту все ж працює, і нафтові доходи Росії впали майже на 50% порівняно з 2022 роком.

Як повідомлялося, за офіційними даними Мінфіну РФ, середня ціна нафти російської марки Urals з 15 липня до 14 серпня склала $70,33 за барель, що на $10,33 більше за ціновий ліміт, встановлений в грудні 2022 року країнами Євросоюзу і G7.

За даними МЕА, доходи Росії від експорту нафти та нафтопродуктів у липні зросли на 20%, порівняно із червнем, – до $15,3 мільярда. Це максимум з початку 2023 року, проте все ще на 20% менше, ніж у липні минулого року.

Топ коментарі
+20
А що взагалі працює в цьому санкційному балагані?
показати весь коментар
22.08.2023 14:43 Відповісти
+18
Обмеження працювало, коли ринкова ціна була нижче за обмеження. А коли вона піднялась, виявилось, що ніхто і не думав про це серйозно =) пекееееееееееельні санкції
показати весь коментар
22.08.2023 14:45 Відповісти
+14
Так воно ніколи і не працювало, це обмеження. Точніше працювало, коли світові ціни на нафту були нижчими за цінову планку обмеження. Загалом це як у кацапів "отріцательний рост".
показати весь коментар
22.08.2023 14:46 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Найбільш надійний спосіб запровадити ембарго на російську нафту - це ракетні удари росії по столицях країн, що цю нафту купують. Але цього не буде, тому русняву жижу продовжать купляти всупереч всім санкціям.
показати весь коментар
22.08.2023 14:38 Відповісти
показати весь коментар
22.08.2023 14:40 Відповісти
Вибух на танкері в момент проходу Босфору закриє цю галузь дуже надовго.
показати весь коментар
22.08.2023 14:42 Відповісти
Ще Луга є..
показати весь коментар
22.08.2023 16:22 Відповісти
А що взагалі працює в цьому санкційному балагані?
показати весь коментар
22.08.2023 14:43 Відповісти
Працює лише балаканина і глибока стурбованість.
показати весь коментар
22.08.2023 15:12 Відповісти
Обмеження працювало, коли ринкова ціна була нижче за обмеження. А коли вона піднялась, виявилось, що ніхто і не думав про це серйозно =) пекееееееееееельні санкції
показати весь коментар
22.08.2023 14:45 Відповісти
дивна дивина прямо. Ви б по іншому робили? розкажіть про ваші принципи.
показати весь коментар
22.08.2023 20:41 Відповісти
Звичайно, інакше. Якщо це обмеження, яке має за мету наказати агресора економічно, то я б поставив ціну вже нижчу, ніж поточна ціна. Інакше це не має сенсу. Більш того, це б дало можливість напрацювати інструмент контролю за виконання санкцій, а не зустрітися з його невиконанням при першій же практичній ситуації по її активації АЖ ЧЕРЕЗ РІК.

Так що так, я би зробив все по-інакшому, якщо хотів би виконання своїх рішень.
показати весь коментар
22.08.2023 21:43 Відповісти
рашка агресор для нас. для умовної Іспанії рашка не агресор. до речі ви можете "наказати агресора економічно" - підірвати нафтопровід "Дружба", чи "єто другоє?"
показати весь коментар
22.08.2023 21:52 Відповісти
Ми підірвали вже пару північних потоків, забули? Ми ж всі в душі знаємо хто це зробив =) Проатакували вже танкер в Чорному морі.
показати весь коментар
22.08.2023 21:54 Відповісти
Точно ми? Не забагато медалей вішаєте на наші спецслужби? Одне діло в рашку диверсантів закинути, а зовсім інше в європу. І питання про нафтопровід з кацапською нафтою на нашій території відкрите, чи воно для вас не зручне?
показати весь коментар
22.08.2023 22:02 Відповісти
Так зрозумів, що це був сарказм...
показати весь коментар
23.08.2023 09:43 Відповісти
''За даними МЕА, доходи Росії від експорту нафти та нафтопродуктів у липні зросли на 20%, порівняно із червнем, - до $15,3 мільярда '' Ну если Ху@ло только за нефть получает по 15 млрд дол ежемесячно то санкции из ада точно действуют и рабсии скоро конец
показати весь коментар
22.08.2023 14:46 Відповісти
Так воно ніколи і не працювало, це обмеження. Точніше працювало, коли світові ціни на нафту були нижчими за цінову планку обмеження. Загалом це як у кацапів "отріцательний рост".
показати весь коментар
22.08.2023 14:46 Відповісти
Треба шоб Саудити наростили видобуток -- не хочуть
показати весь коментар
22.08.2023 14:47 Відповісти
А корупція в Україні.Люблю коли так співають.
показати весь коментар
22.08.2023 15:04 Відповісти
санкції так гарно працювали 8 років що кацапи назбирали достатньо грошей для війни . а пекельні санкції всі полетіли в пекло , бо в них купа виключень . по чухались давати танки кацапи замінували весь Південь , тепер не дають літаки орки знищують аеродроми . головне щоб не було ескалації - гасло цивилізації яка йде на дно.
показати весь коментар
22.08.2023 15:10 Відповісти
Ціна зросла на фьючерсні угоди, а зараз нафта вивозиться за попередніми з більш низькими цінами, це по перше. А по друге треба просто вимагати від бірж, щоб торги при ціні вище обмеження по нафті Urals просто зупинялась під загрозою того, що власники біржи будуть покарані відповідними штрафами у випадку продовження торгів. Я думаю що при бажанні на Заході зможуть це врегулювати, бо подібні прецеденти у роботі бірж вже були стосовно інших товарів із інших стран і механізм впровадження подібного відпрацьовано!!!
показати весь коментар
22.08.2023 15:30 Відповісти
Росплющій ширше очі -- усі властники біржи не можуть навіть теоритично й разом бути більш впливаючим фактором , ніж один дрібний саудівский шейх -- тим більше король . Та й самоназванний презідент Венісуели більш впливає , й Кувейтський емір , я вже не кажу про ***** ...

Ринок там увесь бутафорський конкуренції жодної . Увесь ОПЕК один суцільний злочинний синдикат ... Бо якщо Майкрософт складе угоду з Гуглом по цінам на послуги й товари , то Антимонопольних США комітет розділить обидва гіганта Айті на 100 різних дрібних частин ...
А цей синдикат існуює легально й усі роблять справи , що так й повинно бути . Єдиний тут вихід -- це залишити нафту виключно як товар для петрохімії , а усе інше перевести на електрику й інші джерела енергії !
показати весь коментар
22.08.2023 16:22 Відповісти
Не знаючи особливості нафторинку ...
неможливо зрозуміти чому компанії з високою доданною вартістю як скажені тікають з московії , а ці навтотрейдери лізуть як мухи на лайно .
Бо перші компанії тікають через репутаційні втрати , які перевищують будь який прибуток ... Там висока конкуренція .
Але нафтові біржи це декоративні установи , бо цей бізнес абсоютно й повністтю монопольний й є у світі єдина незабороненна цивілізованним законодавством монопольія --
це ОПЕК . Не біржа , не ринок діє там , а впливи різних інтересантів тієї монополії . Й хоча США й зараз найбільший "виробник" сирої нафти , але він один серед дикунів :
рабовластників , людожерів й спонсорів терору . Через великі зусилля США пробила ембарго на Іран , але за ту ціну вони повністю віддали ОПЕК на волю Саудітів - рабовластників й
вахабітів , терорістичній московії й Венісуалі . Й те , що в іншому бізнесі руйнує репутацію , в цьому секторі економіки тільки її зскріплює : гірше за ОПЕК в економіці є тільки
репутація "бізнесмена" Пабла Ескабаре . Але й навіть й Ескабаре не купляв собі жінок на підпільному невольницькому ринку , як то є у значної кількості саудівських шейхів ...

Ось цому не має жодного сенсу щось казати цим трейдерам про гвалтування й вбивства у Бучі , про зруйнованний тонними бомбами увесь Маріуполь . Таким чином ви тільки покращуєте
репутацію московитів но ринку нафтатрейдерів
Єдиний засіб -- це зустріч українського "малюка" десь ближче до Босфора з будь яким танкером , що шукає новоросійськ ... Тільки так !!!
показати весь коментар
22.08.2023 16:02 Відповісти
Не надо изображать Америку белой и пушистой. Санкции против Венесуэлы работали, пока Америка сама себе не разрешила добывать и покупать у них нефть. Есть выгодный бизнес, и есть туфта для народа по CNN и ВВС.
показати весь коментар
22.08.2023 17:11 Відповісти
А где бодрое кукарекание кремле-порошенкоаских хомячков "Ивропа нам ничиво ни далжна, Америка нам ничиво ни далжна"? Мурзик, 3-15, АнатолеК, где же вы?
показати весь коментар
22.08.2023 17:33 Відповісти
Топить. В хорошем смысле этого слова
показати весь коментар
22.08.2023 18:16 Відповісти
Интересно , они свою нефть продавать могут , а мы зерно - нет!!???
показати весь коментар
22.08.2023 18:56 Відповісти
Відкрию таємницю: все зерно, яке росте в Україні, належить кацапам вже 300 років! Їх трейдери повністю контролюють весь ринок цього зерна! Тому чим менше зерна вивезуть з України, тим менше отримають грошей в Кремлі