13 543 172

Рада легалізувала ГМО

гмо,соя

Прийняття відповідного урядового законопроєкту №5839 у другому читанні та в цілому підтримали 276 нардепів, повідомив перший заступник керівника Комітету ВР з питань податкової та митної політики, народний депутат від фракції "Голос" Ярослав Железняк у Telegram.

Закон визначає правові та організаційні засади державного регулювання генетично-інженерної діяльності, забезпечення екологічної, генетичної, продовольчої та біологічної безпеки держави та державний контроль за розміщенням на ринку генетично модифікованих організмів і продукції.

Серед іншого, законом визначаються терміни "генетично модифікований організм", "генетично модифікована продукція", "ГМ-продукція як харчовий продукт", запроваджується державна реєстрація ГМО тощо.

Водночас перед ухваленням закону у другому читанні до нього внесли поправки, якими забороняється вирощування та ввезення генетично модифікованої кукурузи, а також вирощування протягом п`яти років генетично модифікованих цукрових буряків і ріпаку.

Автори законопроєкту у пояснювальній записці до нього зазначають, що "на сьогодні законодавство України у сфері поводження з ГМО є неповноцінним, відсутній комплексний та системний підхід до регулювання цієї сфери".

"Недосконале правове регулювання щодо поводження з ГМО унеможливлює здійснення ефективного державного контролю за обігом генетично модифікованої продукції та створює передумови для нелегального використання незареєстрованої генетично модифікованої продукції", – йдеться у документі.

З огляду на це пропонується запровадити комплексне врегулювання правових та організаційних засад генетично-інженерної діяльності шляхом здійснення державного нагляду (контролю) за використанням генетично модифікованих організмів і обігом генетично модифікованої продукції.

Основні положення проєкту законопроєкту передбачають:

  • розмежувати повноваження органів державної влади з метою усунення дублювання функцій у сфері поводження з ГМО;
  • удосконалити систему оцінювання ризиків ГМО щодо можливого впливу на здоров’я людини та навколишнього природного середовища;
  • запровадити європейські механізми державної реєстрації ГМО;
  • удосконалити вимоги до маркування ГМ-продукції та запровадити правила щодо її простежуваності;
  • посилити державний контроль у сфері поводження з ГМО, а також встановити відповідальність за порушення законодавства у цій сфері.

Як повідомлялося, раніше Верховна Рада також схвалила за основу законопроєкт "Про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності у сфері поводження з генетично модифікованими організмами". 

Топ коментарі
+20
на фото - "Генетично модифікований організм"
показати весь коментар
23.08.2023 16:56 Відповісти
+16
90% тих дибілів, які абсолютно без всяких доказів зараз гонять на ГМО, в 90-х роках заряджали воду через телевізор і свято вірили в Вангу )))
показати весь коментар
23.08.2023 17:25 Відповісти
+15
Господи, люди досі думають що десь у магазинах, на ринках чи на роскладках у бабусь можна знайти не ГМО))) Майже всі "дикі" сільськогосподарські культури були вже давно витіснені ГМОшними. Як ви думали людству постійно вдається збільшувати врожайність і годувати багатомільярдне населення планети? Ця "легалізація" це просто приведення дрімучого і відсталого законодавства до реальності.
показати весь коментар
23.08.2023 17:21 Відповісти

Завантаження...