18 846 43

Українці назвали суму доходів на місяць для "нормального життя"

зарплата,гроші,виплати,пенсія

У 2023 році фінансові побажання українців почали зростати – як у гривнєвому, так і в доларовому еквівалентах. При цьому реальні доходи, як і раніше, здебільшого знаходяться значно або дещо нижче бажаного рівня.

Про це свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціологігї на замовлення Інституту соціології НАН України.

Відповідно до них, медіанне значення доходів родини у розрахунку на одну особу на місяць, "щоб жити нормально", у червні 2023 року становить 12 750 грн ($345).

У листопаді 2021 року ця сума була 10 тис. грн ($385), у грудні 2022 року – 10 тис. грн (падіння до $240).

Українці назвали суму доходів на місяць для нормального життя 01

Водночас, говорячи про доходи родини, в розрахунку на одну людину на місяць, 43,5% повідомили, що вони відчутно нижче бажаного рівня, а 25,8% – дещо нижче.

Українці назвали суму доходів на місяць для нормального життя 02

Опитування тривало з 17 до 27 червня 2023 року. У ньому взяли участь 2004 повнолітні українці з усієї України, за виключенням АР Крим та тимчасово окупованих територій Донбасу. Статистична похибка вибірки при довірчій імовірності 95% становить 2,2%.

Топ коментарі
+13
бл..ть сегодняшний день когда ни будь закончится, или где то прорыв в говномарафоне, 12косарей это нормально жить?***..ь у кого опрос был? как можно назвать жизнь нормальной при 10 баксах надень???
показати весь коментар
29.08.2023 15:32 Відповісти
+10
У листопаді 2023 року ця сума була 10 тис. грн ($385), у грудні 2023 року Джерело: https://biz.censor.net/n3440223

текст по-дебiльному написаний. листопада та грудня 2023 року ще не було.

суми мiзернi. на одну людину потрiбно мiнiмум 500-600 $.

показати весь коментар
29.08.2023 14:27 Відповісти
+10
Якась херня, а не соцопитування. Очевидно ж, що рівень життя в, наприклад, Києві, і в, наприклад, Станіславі Херсонської області буде прям ну дуже дуже сильно відрізнятися? А ще важливо вказувати вік і сімейний стан опитуваних... тому ж пенсіонеру майже нічого не треба, окрім ліків, а молода сім'я, та ще й з дитиною, тільки й займається тим, що витрачає гроші... а про "штоб жить нармальна" я взагалі промовчу, тут одразу відчувається потужний рівень "проффесіоналізму" чиновників часів януковоща.
На мій погляд, людина заробляє достатньо і гарно живе, коли може раптово, спонтанно, взяти і вирушити до, припустимо, Парижу на вихідних, просто тому що захотілося. А 700 баксів на місяць на людину вистачить (у Києві) хіба на пожрать, заплатить за комуналку і бензин, і можливо купити собі якусь шмотинку. І це без зйому квартири і без дітей. Діти викручують витрати просто в космос.
показати весь коментар
29.08.2023 15:32 Відповісти

Завантаження...