2 193 23

Польща погрожує розширити заборону на імпорт українських товарів

матеуш,моравецький

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив про готовність розширити заборону на ввезення продукції з України, якщо Київ "буде ескалювати конфлікт".

Про це він сказав в інтерв’ю Polsat News, передає "Європейська правда".

Так польський прем’єр відреагував на нещодавню заяву торговельного представника України Тараса Качки щодо можливого ембарго на цибулю, помідори, капусту та яблука з Польщі.

"Я попереджаю українську владу, тому що якщо вона таким чином буде ескалювати конфлікт, ми додамо більше продуктів до списку заборонених до імпорту в Польщу", – підкреслив Моравецький.

Він додав, що його країна "багато зробила для України" і тому очікує, що її інтереси "будуть зрозумілі".

"Ми свої інтереси будемо відстоювати з усією рішучістю. Це означає, що ми, звичайно, з повагою ставимося до всіх проблем на українській стороні, але для нас на першому місці стоять інтереси нашого фермера", – сказав Моравецький.

Як повідомлялося, 15 вересня Європейська комісія відмовилася продовжувати дію тимчасової заборони на імпорт українських пшениці, кукурудзи, насіння соняшнику та ріпаку до п’яти сусідніх з Україною країн ЄС, попри наполягання урядів Польщі та Угорщини.

Після цього Польща, Угорщина та Словаччина оголосили про рішення блокувати імпорт української агропродукції в односторонньому порядку. Польське інфрмагентство РАР таож повідомило, що ці країни припинили участь у Координаційній платформі, яка була створена під егідою Єврокомісії для вирішення цього питання.

У відповідь Україна подала вимоги про проведення консультацій із Словаччиною, Польщею та Угорщиною, відповідно до правил та процедур вирішення спорів в рамках Угоди про заснування Світової організації торгівлі (СОТ). Крім того, Україна попередила Польщу та Угорщину про запровадження обмежень на імпорт сільгосппродукції з цих країн.

Топ коментарі
+10
Добрий день , Паньство ! В Польщі проваджу малнький бізнес , понад 12 років . Щось знаю , щось розумію . Є дуже толерантним до Польщі і безмежно вдячний за їхню допомогу . Але , мене сьогодні ВКУРВИЛО ! За офіційними даними польських інститутів , українці , за 2022 рік заплатили податків Польщі , втричі більше , від того , що отримали в якості допомоги !( Оце бізнес , вклав 1 отримав 3 ). Польський уряд , обіцяв оприлюднити списки фірм польських , котрі найбільше нагріли руки на купівлі дешевого українського збіжжя . Це мало бути зроблено , ще в кінці 2022 року . ЖОДНОЇ публікації не було, а віз і нині там . Виникає питання чому ? За інформацією польських мас медіа , найбільше зкористали з цього фірми наближені до влади . Якщо втратили від дешевого зерна фермери , котрі займаються вирощуванням зерна , то дешеве українське зерно було перероблено на корми для тваринництва . І так чи інакше втримало ціну на м"ясо і м"ясопродукти . До речі , втратили фермери від збіжжя , тільки від через свою захланність . Ціни восени 2022 року на ринку були дуже високі . Але " мудрий " тодішній міністр рольніцтва , сказав , щоб фермери не спішили продавати зерно восени , бо не весні буде дорожче . І що ? Скупий тратить двічі ! Тепер наступне . Спробуйте мені щось продати , якщо я не захочу купити . Ось Вам і відповідь , що українці продали збіжжя . Восени , 2022 року , Польща запровадила у себе , навіть такий термін як технічне зерно ( пшениця , ріпак , соя і т.д ) Для чого це було зроблено ? Для того , щоб таке зерно не підлягало додатковому контролю на кордоні( ветеринарному і санітарному ) при ввезенні його до Польщі .Зроблено це було ще й для того , щоб встигнути якнайбільше ввезти цього зерна . Частину залишити собі , а частину перепродати , покривши свої затрати .В той же час , до України було прдано величезну кількість картоплі , бур"яка , моркви , капусти , яблук , молочних продуктів іт.д Тобто , одні фермери ( через захланність) втратили , а інші фермери ( садівники , овочеводи ) добряче на цьому заробили . Тому дивно , що мова тільки про тих хто ніби втратив . Якщо і втратив , то тільки через свою дурість . І зовсім мовчання , про тих фермерів хто ЗАРОБИВ . Мені це нагадує анекдот , коли Мойша плаче весь час , що торгуючи в магазині , має одні збитки . І коли його запитали , а коли він заробляє , то Мойша відповів , що у неділю , бо магазин закритий .І ще би хотілося звернути увагу на те , що в 2022 році 350 тис. українців покинули Польщу , а натомість 400 тис українців приїхало до Німеччини . Останній скандал в Польщі , з продажою урядовцями віз азіатам , африканцям ще раз підтверджує , що без українців ЗЛЕ . Саме цікаво , що в"їхавші до Польщі азіати , африканці успішно втікають дальше до зах. Європи , використовуючи Польщу тільки як місток . Пршу мене зрозуміти правильно . Я в жодному разі не толерую поганих сусідських відносин . Але дорога має бути двохсторонньою . І не можна , на догоду виборам , так само і догоду "хотєлкам " пробувати її зробити ОДНОСТОРОННЬОЮ , не зважаючи на те з чийого би боку не робилися такі спроби .
показати весь коментар
20.09.2023 14:34 Відповісти
+9
Тобто, коли Польща блокує українське зерно, то нормальнг, а коли Україна блркє польські товари, то Україна діє методом росіян.- це не подвійні стандарти?! Тобто поляки можуть збувати тут свої трвари, а українці ні. Чи то своє не смердить?!
Witold Boguta, prezes Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw (KZGPOiW), w rozmowie z money.pl nie kryje rozczarowania deklaracjami strony ukraińskiej.

- Rynek ukraiński jest ważny dla polskich producentów owoców i warzyw. Eksportujemy tam szczególnie dużo pomidorów - tu mówimy o ponad 20 mln dolarów obrotów. Na ukraiński rynek trafia wiele innych naszych produktów - mówi.

Skoro jednak Ukraina postanowiła zastosować metody rosyjskie, bo Putin też blokuje dostęp do swojego rynku naszym produktom, to trudno. Poradzimy sobie, znajdziemy rynek zbytu dla naszych pomidorów, cebuli, warzyw okopowych itp. - uważa nasz rozmówca.

- Odnoszę wrażenie, że ukraińskie władze są pod zbyt dużym wpływem oligarchów i lobbystów, którzy robią wszystko, co mogą, by robić interesy z Zachodem - nie można dopuszczać, by działo się tak kosztem polskich rolników - ocenił Boguta.

Podkreślił też, że sąsiad Polski staje się coraz poważniejszym konkurentem dla naszego kraju. - Ukraina od podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską korzysta na możliwości eksportu swoich towarów, zamykanie się na nasze produkty nie jest sprawiedliwe. Ale może Ukraina woli pomidory kupować z Rosji, tam mają dużą produkcję - podsumowuje.
показати весь коментар
20.09.2023 13:55 Відповісти
+8
Серйозно. Україна робить ескалацію конфлікту?! Ну, ну. Ви їх і так додасте, а спишите, що Україна винувата. Хто всрався?- невістка, так і Україна. Всі експерти польські волають, що та зоборона немає ніякого економічного підгрунтя,що втратить і сама Польща. Але ж вибори головніші!
Ціна на зерно все одно падатиме, украхнські продукти все одно вийдуть на ринок, бо там діють правила вільної торгівлі, тільки зайдуть іншим шляхом.
показати весь коментар
20.09.2023 13:49 Відповісти

Завантаження...