800 13

Із початку війни в Україні Євросоюз імпортував із РФ сировини на майже 14 мільярдів євро, – ЗМІ

єс,євросоюз

Євросоюз із лютого 2022 року продовжив імпортувати з Росії "критично важливу" сировину, наприклад, титан і нікель, на загальну суму 13,7 млрд євро, у компаній, пов’язаних із Кремлем.

Про це йдеться в розслідуванні порталу Investigate Europe на основі даних Євростату й аналітичного центру при Єврокомісії – Об’єднаного дослідницького центру, передає "Європейська правда".

В одинадцяти пакетах санкцій проти Росії Євросоюз передбачив винятки для 34 видів "критично важливої" сировини, замістити поставки якої з інших джерел не вдається через швидкість, дороговизну або глобальний дефіцит.

При цьому ЄС украй потребує цих ресурсів, оскільки вони відіграють важливу роль для електроніки, сонячних панелей і електромобілів, а також для традиційних галузей промисловості, таких як аерокосмічна і оборонна.

Згідно з аналізом Investigate Europe, з березня 2022-го по липень 2023 року ЄС імпортував із Росії "критично важливої сировини" на 13,7 млрд євро, причому із січня по липень цього року сума поставок становить понад 3,7 млрд євро.

Ці кошти йдуть не лише до бюджету РФ, а й до компаній, пов’язаних із Кремлем.

Наприклад, "ВСПМО-Ависма" – найбільший у світі виробник титану із РФ, який пов’язаний із наближеним до Владіміра Путіна олігархом Сергеєм Чемезовим і досі не перебуває у санкційному списку ЄС, отримав щонайменше $308 млн за аналізований період. Серед покупців "ВСПМО-Ависма" згадувався європейський аерокосмічний гігант Airbus.

Російський "Норнікель", світовий лідер з виробництва паладію та високоякісного нікелю, з березня 2022-го до липня 2023 року експортував до ЄС нікелю та міді на суму $7,6 млрд та паладію, платини та родію – на понад $3 млрд. ЄС не наклав санкцій на "Норнікель".

Російський алюмінієвий гігант "Русал" володіє найбільшим у ЄС глиноземним заводом в Ірландії та металургійним комбінатом у Швеції й за 16 місяців після повномасштабного вторгнення в Україну ввіз до країн Євросоюзу алюмінію щонайменше на $2,6 млрд.

У ЄС непублічно визнають проблему й намагаються зменшити залежність від російських критично важливих мінеральних ресурсів. Європейське джерело пояснило Investigate Europe, що різке запровадження санкцій може призвести до стрибка цін, зашкодивши ЄС і натомість допомігши Росії заробити більше.

Топ коментарі
+2
"європейські санкції" профінансували закупку рашистським вбивцею зброї для війни в Україні для геноциду українського народу і руйнації України на майже 14 млрд доларів.
показати весь коментар
25.10.2023 10:02
+2
акція називається "підтримай терориста грошима"...
показати весь коментар
25.10.2023 10:06
+1
ні,вони мабуть пішли на закупку далекобійних ракет німецького виробництва для України...
показати весь коментар
25.10.2023 10:16
Коментувати
Сортувати:
Євросоюз із лютого 2022 року продовжив імпортувати з Росії "критично важливу" сировину.

Вочевидь, для ЄС ниньки настали такі дні... Критичні...
показати весь коментар
25.10.2023 09:48 Відповісти
Я багато не буду розписувати, але краще подивитися на себе, перед тим, як критикувати ЄС. Не ми продали на росію більше сотні моторів до вертольотів К-52, і літаків СУ-34-35, починаючи з 2020 року? А не ми купували російський бітум з 2019 року і білоруську електроенергію, зупиняючи свої шахти? А хто-то такий Беня, який купував російське вугілля після 2019 року? Беня міг не купувати російське вугілля, якби йому це заборонила наша влада, але цього не сталося.
показати весь коментар
25.10.2023 13:19 Відповісти
"європейські санкції" профінансували закупку рашистським вбивцею зброї для війни в Україні для геноциду українського народу і руйнації України на майже 14 млрд доларів.
показати весь коментар
25.10.2023 10:02 Відповісти
ты думаешь что эти деньги все пошли в бюджет паРаши...?
показати весь коментар
25.10.2023 10:06 Відповісти
ні,вони мабуть пішли на закупку далекобійних ракет німецького виробництва для України...
показати весь коментар
25.10.2023 10:16 Відповісти
ну я так не писал - просто понятно что эти лярды не прибыль...\ну где-то так...\
показати весь коментар
25.10.2023 10:35 Відповісти
просто понятно что эти лярды не прибыль...\ну где-то так...\- тобто маєш на увазі,що за 14 лярдів(не прыбиль) не можна куйлу ,в китайців, або іранців (приобрести) смертоносну зброю для вбивства українського народу і руйнування інфраструктури,чи то житла???
показати весь коментар
25.10.2023 11:28 Відповісти
почему нельзя - можно...\только эти деньги не госкорпораций\в основном...\
если он эти деньги заберёт у условных Абрамовичей, да и это цена конечного продукта...\там же есть цена производства и тд...\
понимаю что часть с них пойдёт налогами - только вот какая...?
ну да ладно - не будем сильно спорить по этому поводу...
мне тоже не нравятся эти "європейські санкції" - как и тебе...!
показати весь коментар
25.10.2023 11:35 Відповісти
акція називається "підтримай терориста грошима"...
показати весь коментар
25.10.2023 10:06 Відповісти
Дуже прикро, що війна в Україні для ЦЕНЗОР.НЕТ почалася у лютому 2022-го...
показати весь коментар
25.10.2023 11:05 Відповісти
Пекельні санкції.
показати весь коментар
25.10.2023 11:27 Відповісти
винятки для 34 видів "критично важливої" сировини, замістити поставки якої з інших джерел не вдається через швидкість, дороговизну або глобальний дефіцит.
Стратегія росії: більше землі - більше контролю над викопними ресурсами світу - більше політичних можливостей тиснути через продаж/не продаж викопних ресурсів - підготовка грунту для подальшого розширення контрольованої території - ще більше землі - цикл замикається.
Скажіть, що не працює.
показати весь коментар
25.10.2023 13:51 Відповісти