Опалювальний сезон: Україна почала відбір газу зі сховищ

Таким чином, Україна завершила сезон закачування газу до ПСГ та поступово входить у сезон відбору газу з підземних сховищ, свідчать розрахунки галузевого видання ExPro.
Так, 6 листопада відбір та закачування майже зрівнялися, а вже 7 листопада відбір газу зі сховищ становив понад 6 млн кубометрів, у той час як закачування призупинилиося.
Загалом протягом цьогорічного сезону закачування газу його запаси у підземних сховищах зросли на 7,44 млрд кубометрів.
Станом на 6 листопада в українських ПСГ зберігалося 16,62 млрд кубометрів природного газу (з урахуванням 554 млн куб. м буферного газу).
За даними Міненерго та "Нафтогазу", на цю дату у сховищах зберігалося 16,06 млрд куб м газу (без урахування 554 млн куб. м буферного газу).
Цьогорічний сезон відбору газу розпочався у той же день (7 листопада), що і минулого року. Однак, минулого року запаси газу у сховищах були значно меншими – 14,67 млрд куб. м.
Однак значну частину цьогорічних запасів сформували українські та іноземні компанії, які зберігають газ на "митному складі" українських ПСГ. Станом на 5 листопада на "митному складі" зберігалося 3,32 млрд куб м природного газу, найвище значення з листопада 2021 року. Однак, запаси на "митному складі" поступово зменшуються, оскільки в останні дні експорт газу "митного складу" перевищує імпорт до "митного складу".