5 366 32

Французький суд остаточно відмовився видати Жеваго Україні (оновлено)

жеваго,костянтину

Верховний суд Франції відхилив апеляцію українських прокурорів та остаточно відмовив у екстрадиції мільярдера Костянтина Жеваго в Україну.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на речника суду.

"(Суд) приходить до висновку, що держава-подавач (Україна) не в змозі гарантувати, що пана Жеваго судитиме суд, який може забезпечити основні процесуальні гарантії та захист прав захисту", – йдеться у судовому рішенні.

Адвокати також стверджують, що суд скасував всі запобіжні заходи, застосовані проти Жеваго судами нижчих інстанцій, передає Інтерфакс-Україна із посиланням на пресслужбу бізнесмена.

Як повідомлялося, у березні в Офісі генпрокурора підтвердили, що судова палата Апеляційного суду Шамбері визнала неможливою екстрадицію бізнесмена Костянтина Жеваго в Україну, хоча французькі прокурори підтримали позицію української сторони щодо його видачі в суді.

За даними ЗМІ, французький суд погодився з позиціює захисту Жеваго, що Україна є державою в стані війни і через це нібито не здатна забезпечити судовий процес, що гарантує основоположні свободи.

Нагадаємо, 28 грудня минулого року за запитом української сторони Жеваго затримали на французькому гірськолижному курорті Куршевель. Тоді суд французького міста Шамбері виніс рішення про екстрадиційний арешт Жеваго, повідомляли у ДБР. Згодом суд відпустив бізнесмена під заставу.

Наприкінці вересня 2019 року слідчі ДБР заочно вручили підозру екснардепу Костянтину Жеваго у справі про розтрату 2,5 млрд грн коштів банку "Фінанси та кредит". За інформацією ДБР, у липні 2021 року Інтерпол оголосив Жеваго у міжнародний розшук.

У пресслужбі бізнесмена звинувачення заперечують, повідомивши, що він перебував за кордоном на лікуванні. Водночас влітку 2022 року журналісти помітили його на власній яхті "Z" в Монако.

Топ коментарі
+5
Судді подивились що в нас вибіркове "правосуддя", та й вирішили не видавати ворюгу квартальним судам.
Отака вона сумна правда, приколісти-зедібілята.
показати весь коментар
10.11.2023 21:19 Відповісти
+5
живаго приватизував завод чистих металів за 5 мільйонів доларів. і забив на нього. ви бачили десь бізнесмена, що викинув би таку суму просто так? Я підозрюю, що йому конкуренти нашого виробника заплатили значно більше. і він мав свій навар з цієї підлості. Тепер більшість людей з заводу чистих металів та радіозаводу порозбігалися хто куди - хто на ринок, хто на заправку. Хтось ремонтує складу побутову техніку. Багато вже й померло. А те живаго бачите просирає бабло на французьких курортах.
показати весь коментар
10.11.2023 23:02 Відповісти
+3
І дійсно - як можна видати воюючій державі яка відстоює своє право на життя таку невинну, найчеснішу та найщирішу в світі людину? Ви тільки подивіться в ці чесні очі - прямо комок в горлі застрягає від щастя що такі люди є на світі.
Але якщо серьйозно, то у мене через цю історію виникає сумнів що французські судді такі вже білі і пухнасті як ми іноді думаємо про європейське правосуддя. Дуже сумніваюсь.
показати весь коментар
10.11.2023 20:16 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Отака вона сумна правда, приколісти-зедібілята.
показати весь коментар
10.11.2023 21:19 Відповісти
Не несіть дурниць - це звичайна карна справа без всякох політики. В цьому випадку саме французи продемонстрували свою вибірковість прикриваючи від правосуддя звичайного злочинця.
показати весь коментар
11.11.2023 19:55 Відповісти
Ви що не взмозі прочитати причину відмови? То це ви несете дурню!
показати весь коментар
12.11.2023 09:06 Відповісти
99% суддів були призначені попередниками а не клованом
показати весь коментар
12.11.2023 13:45 Відповісти
Як готували апеляцію прокурорські в Україні, такий і маємо результат!
Фірташ2, як і в Австрії…
показати весь коментар
10.11.2023 21:47 Відповісти
живаго приватизував завод чистих металів за 5 мільйонів доларів. і забив на нього. ви бачили десь бізнесмена, що викинув би таку суму просто так? Я підозрюю, що йому конкуренти нашого виробника заплатили значно більше. і він мав свій навар з цієї підлості. Тепер більшість людей з заводу чистих металів та радіозаводу порозбігалися хто куди - хто на ринок, хто на заправку. Хтось ремонтує складу побутову техніку. Багато вже й померло. А те живаго бачите просирає бабло на французьких курортах.
показати весь коментар
10.11.2023 23:02 Відповісти
Навіть якщо це так, це не є порушенням законів. Хто достеменно знає, чому підприємство не почало працювати? Через то що ви пишете, чи бізнес не пішов?
показати весь коментар
11.11.2023 11:35 Відповісти
Не є порушенням? Ви дуже великий знавець законів? А ви знаєте, що жодна прихватизація не була дозволена без застережень щодо соціального захисту працівників підприємства та інтересів держави ( і місцевої громади в тому числі)? Тобто новий власник мусив зберегти робочі місця та покращити роботу підприємства, аби воно не мало боргів і платило податки.
І це не про конкретний випадок а про всі випадки приватизації. А те що це поголовно не виконувалося при всіх урядах, не означає, що купив за півціни і можу творити що хочу. Там працював золотий потенціал наших можливостей. І оборонних зокрема. А їх обставини змусили розбігтися. Покійний Богобоящий пішов викладати математику в Кременчуці, став завкафедрою. Базик - в академії. А інші - хто де попало.
Чому ж того живаго до сих пір ніхто не торкав стосовно його витівок? так депутат же під крилом у юлі-воної. А це прийшли такі злі і гололдні, шо їм пофік - хто там чий депутат. Мусять перекроїти бізнес на свою користь. ахметку поки-що не торкають, але хай не дуже надіється. вже на кого накого, а на нього можна багато собак навішати.
показати весь коментар
11.11.2023 14:37 Відповісти
Із людської точки зору я тебе розумію, але це реалії життя. Вірити тому, що приватизатор щось там "гарантує розвититок"- чиста профанація. Такого ніколи небуло і небуде ніде. Жоден підприємещь не буде працювати у мінус.
А от щодо того, як була проведена приватизація- нарід повинен запитувати сам себе.
Хто вибирав Кучму у президенти?
Хто голосував за черовоних директорів у Верховну Раду?
Хто і до сьогоднішнього дня продовжує надіятися на "доброго царя" і чекає "зниження тарифів" у широкому розумінні?
У Польщі виборці вибирали людей орієнтованих на захід і ці люди провели приватизацію із залученням Європейців. Так, до 1992 року поляки на базарах ще купували наші кавоварки, електорчайники.
Але після- запрацювали приватизовані підприємства і були побудовані нові.
Але і там більшість ненконкурентних виробницв закрилася.
показати весь коментар
11.11.2023 20:50 Відповісти
послухай сам себе уважніше: жоден бізнесмен не працюватиме в мінус. Ще раз питаю: для чого живаго купило завод чистих металів? А гроші налагодити роботу із такими спеціалістами у нього були. 5 мільйонів просто так викинути? Бачте - у нього бізнес не пішов...
Коли йому треба було розширити рудні кар'єри, він викупив і землю, і хати з хорошою приплатою, аби відселити людей. Деякі приїхали до нас і поселилися поряд зі мною. чайна напевно кинула десять мільйонів і найшла того, хто допоможе прибрати конкурента. Так як чайна вчинила із полтавським електромотором - викупила і вивезла навіть обладнання.
показати весь коментар
12.11.2023 09:10 Відповісти
І що?
Будь- хто із бізнесманів так би і зробив. І навіть ти, якби трапилася нагода.
Ткт питання не до того, хто
викупив і викинув- що хочу із своїм авто то і роблю, хоч у багнюці втоплю, а до того, хто продав!
Ми самі, інфантільні виборці понавибирали влади, яким небуло ніякого діла до державних інтересів. Тоб то- при існуючому стані громадян в Україні- то що трапилося із цим і іншим підприємством НЕ МОГОЛО НЕ СТАТИСЯ.
І яке прізвище продало на металолом завод- все рівно
Якби ти ще знав, скільки цукрових заводів купили і порізали на металломом.
показати весь коментар
12.11.2023 13:56 Відповісти
не міряй всіх по собі. навіщо купляти собі в збиток?
Я дуже добре знаю про багато заводів, що були порізані, адже сам працюю на землі. І там частина заводів були технічно і економічно лишні. Бо стільки цукру самій Україні не потрібно було. Але! Я ще знаю, що та ж Бразилія вирощуючи надлишок цукрової тростини, переробляла цукор у пальне у вигляді спирту. І не просто як добавку, а як саме цілком окреме пальне із випуском спеціальних двигунів до нього. Тим вона вирішувала меншу залежність країни від імпорту нафти.
Країна третього світу зуміла не губити своє аграрне виробництво і переробку. А в нас, типу космічній державі, той же ракетний конструктор кучма виявився тупим як сибірський валянок. Певно його покусав сибіряк єхануров.
Скільки б не було масолів чи єханурових, це ніяк не знімає відповідальності із жеваго чи коломойського. Чи того ж порошенка аби вам не скучно було без нього.
показати весь коментар
12.11.2023 15:15 Відповісти
Ти за поглядами звичайний лівак. Який має рожеві окуляри на оточуючий світ, що існують якісь "правильні" бізнесмени у світі.
Кучму і червоних директорів у владу вибирали саме такі як ти, вас було і є більшість у країні. Вашими благими намірами і була вислана дорога до аду.
"Холтєлі как луччє, вийшло як завжди"
А зажди буде приватний інтерес. І щоби бротисі із ним потрібна вільна ринкова економіка із конкуренцією. А такі як ти саме і хотіли законсервувати "всьо як було". От і доконсервувалися..
показати весь коментар
12.11.2023 16:08 Відповісти
ні, я не лівак, я просто звичайний розумний українець. І коли став вибір між кучмою і симоненком, я попри своє небажання змушений був голосувати за кучму - менше зло. Ото такий я лівак.
А ти я бачу таких як живаго захищаєш. видно родствєннік дальній йому. Не палися чоловіче. ринкова економіка - це щось типу обіцяного комунізму, що от-от настане , дайте только строк.
Нема чистої ринкової економіки ніде. Кругом є якісь об'єднані бізнесові групи, картельні зговори і пряме лобіювання бізнесових інтересів у парламентах. У нас побудували те ж саме, але без сильного середнього класу. І взагалі самий дикий (тобто вільний ) ринок не буде ефективно працювати. Завжди уряд застосовує регулювальні механізми у вигляді квот, податків, та підтримки
окремих сфер виробництва. Скажімо оборонні замовлення на багато мільярдні суми. Чи замовлення вакцин.
показати весь коментар
12.11.2023 19:37 Відповісти
напевно докази з нашого боку були максимально переконливі. Чому цензор не написав причину такого рішення. Суд в рішенні це написав
показати весь коментар
10.11.2023 23:10 Відповісти
Ну скількі з вас довіряє правосуддю України? Згідно соц-опитуванням - небагато. То чого французькі судді мають довіряти українськім? До речі, як там Санта-Барбара Коломойській? Хто вірить що реально сяде?
показати весь коментар
11.11.2023 02:16 Відповісти
а як ви пропонуєте?
що б його привезли до києва, та самий чєстний суд в мірє, відпустив на поруки?
хоч одне рило крадія, за тридцять років, сидить?
нє?
як же так?
показати весь коментар
11.11.2023 09:00 Відповісти
Дурня, бо в такому разі він сам би приїхав в Україну
показати весь коментар
12.11.2023 09:14 Відповісти
Не хочуть видавати хай судять самі, прокури й так кактаються по ЕСам хай судять там, чі такі докази дали що французи розсміялися
показати весь коментар
11.11.2023 09:09 Відповісти
Ще один з планети зелених дурнів. Ти взагалі може хось щось почитаєшь про те як, де, кого і за що можуть судити?
показати весь коментар
12.11.2023 09:16 Відповісти
Застава, яхта -Z, Монако. Збс. Я теж так хочу.
показати весь коментар
11.11.2023 13:09 Відповісти
Свого часу т.з. "французький суд" виправдав убивцю с.п. Симона Петлюри. Жид Шварцбад був демонстративно виправданий і звільнений та випущений із зали суду. Правосуддя по-французьки - убивця був виправданий і відпущений за убивство людини посеред вулиці при людях. При чому - сплановане, продумане і забезпечене убивство.
Чому тут дивуватися? Живаго, ймовірніше теж жид.
показати весь коментар
11.11.2023 14:05 Відповісти
ну як вам сказати. Є одна неприємна для французів історія, коли вони неправдиво звинуватили декого Дрейфуса лише через те, що він інородець і мав брата в Германії. А виявилося, що вони праві були лише в тому, що шпигун був інородець, але не єврей, а венгр з походження. Який встиг втекти від французької феміди в Англію і там сконав як собака. Може з того часу вони побоюються обпектись на таких речах?
Я не оправдую вбивства петлюри, але й не дуже сумую з того приводу. Очолював український рух і не зміг втримати незалежність - тут тобі й смерть. Та й убили його не за те, що очолював національний рух, а за те, що багато знав.
показати весь коментар
11.11.2023 14:48 Відповісти
Може й не жид, але що злодій , так точно.
показати весь коментар
11.11.2023 18:11 Відповісти
Міжн.право воно таке. Не видають нікого у країни. де йде війна. Більше треба слухати хламідій, беняславських, малюсьок стосовно неминучого покарання, і "ухилянтів" у т.ч.
показати весь коментар
11.11.2023 14:43 Відповісти
Французький суддя подумав, що йдеться про "лє докто́р Живаго́". Вирішив не ризикувати.

показати весь коментар
11.11.2023 20:07 Відповісти
Ну що з панове олігархи та чинуші , тепер можете киздити гроші в Україні скільки забажаєте ,, головне зразу ж накивати п'ятами у Францію .
Франція вас ЗАВЖДИ захистить .
показати весь коментар
11.11.2023 18:11 Відповісти
жеваго чи мертвого
показати весь коментар
11.11.2023 20:12 Відповісти
Я живу в там где он наладил наследие ссср огромное предприятие и город вывел на смерть почти на ноль и порядок и развитие и биржа лондона хотя меня лично ограбил в банке финансы и кредит фантиками отдал но он молодец преобразил производство вырыл в пещанике огромный современный карьер но вам стране пофиг
показати весь коментар
12.11.2023 00:11 Відповісти
маючи під рукою власний автозавод і велике кар'єрне господарство і не хотіти налагодити виробництво важких вантажівок типу як вольво - це просто примітивізм. Можна було і в себе використовувати та продавати хоч за кордон, хоч в середині країни.
Настільки я розумію - такі людці як живаго, ахметка чи тим більше фірташ є людьми не самостійними, а так званими фінансовими капітанами певних закордонних бізнесових кіл. Яким в більшості не вигідне процвітання України, як незалежного і рівноправного конкурента. От воно і чиниться все так. А як тільки якийсь президент надумає перечити, так йому скандал з кольчугою та плавками влаштують.
показати весь коментар
12.11.2023 09:21 Відповісти
на производстве смертность в разы упала