6 344 20

Співзасновники monobank ліквідують свій проєкт у Великій Британії

koto

Фінансовий проєкт Koto, запущений співзасновниками українського monobank у Великій Британії у 2020 році, не зміг вийти на заплановані показники і буде ліквідований до кінця року.

Про це співзасновник monobank Михайло Рогальський розповів в інтерв'ю DOU, передає dev.ua.

"Проєкт з’явився ще у 2018-му. Ми двічі запускалися в Британії, зробивши pivot (різка зміна напрямку діяльності, – ред.). Замість 6 місяців, як казали консультанти, два роки отримували ліцензію. Вона дозволяє відкривати рахунки й видавати кредити. Але ми не можемо використовувати гроші клієнтів для видачі кредитів", – розповів Рогальський.

За його словами, з труднощами проєкт зіткнувся вже під час пандемії Covid через падіння попиту на кредити. Тому реальний старт Koto відбувся навесні 2021 року, коли пандемія вже не була такою гострою.

"Ми пропрацювали пів року і зрозуміли, що помилилися з моделлю продукту. Інша проблема полягала в тому, що люди не знали нашого продукту і потрібно було пояснювати, а це довго і дорого", – сказав Рогальський.

Після цього проєкт здійснив pivot і запустив "кредитну картку в смартфоні" в грудні 2021-го, а Koto перейменували на The Credit Thing, оскільки інша британська компанія "Koyo Loans" подала позов через схожість назви.

"Усе пішло круто, але сталося 24 лютого. Ми мали навесні підіймати раунд. Коли ти будуєш кредитний бізнес, тобі потрібно значно більше коштів, ніж звичайному стартапу. Ми розігналися до 1 млн фунтів видачі кредитів на місяць. Ми не підняли раунд навесні", – пояснив фінансист.

Він додав, що проєкт намагалися перевести на B2B-модель, але невдало. За словами Рогальського, наразі The Credit Thing перебуває в процесі ліквідації, із січня його картки стануть неактивними.

Як повідомлялося, співзасновники monobank запустили проєкт Koto у Великій Британії на початку 2020 року та вклали в нього на початку $3,5 млн. На початок цього року сума інвестицій оцінювалася у 14 млн фунтів стерлінгів.

Серед співзасновників Koto – колишній міністр і співзасновник monobank Дмитро Дубілет, а також нинішні власники українського monobank Олег Гороховський та Михайло Рогальський.

Топ коментарі
+6
Завжди наші супер пупер ноу хау бізнесмени дико обсираються за межами країни, бо там не дурачки живуть тай ніхто не дозволить під 65% річних давати кредити, бо це рекет.
показати весь коментар
29.11.2023 23:38 Відповісти
+5
Це ж не Українців найо..ти, там закони діють і ніхто за відкати ліцензію не надасть, та й проценти 1-3 а не 15.
показати весь коментар
29.11.2023 22:23 Відповісти
+4
"ми не могли надавати кредити з грошей вкладників ". Тому то і стоять англійські банки і по сто і двісті років.
показати весь коментар
29.11.2023 22:19 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Не пощастило хлопцям. Ковід + тупо бум на онлайн банки. Дуже велика конкуренція.
показати весь коментар
29.11.2023 17:22 Відповісти
яким хлопцям не пощастило? дубілету? він нормально має свою маржу з "чекбокса" тупо через державну посаду, яку обіймав...
показати весь коментар
29.11.2023 19:39 Відповісти
Ну да, до дубілета ніякого співчуття. Але ж він не один це робив..
показати весь коментар
29.11.2023 19:40 Відповісти
Звісно не один. Звісно все робилось на бабло коломойши та батька дубілета - колишнього голови правління привата, вірного міньона коломойши.

Здогадаєтесь з 3 разів, чого у Великобританії проект, створений на бабло коломойши, міньонами коломойши, 2 роки замість 6 місяців "отримував ліцензію"? Чи вам ще щось треба розтлумачити?

Всі ці Гороховські та Рогільські - вже мічені шельми. Щось світить їм тільки в бананових республікх тільки, на кшталт України...
показати весь коментар
30.11.2023 01:02 Відповісти
А ще не пощастило з основним "інвестором" - олігархом коломойським, який під слідством в США, Україні та сидить вже в СІЗО.

Тож так, не пощастило - наглядові органи Великобританії не видавали 2 роки ліцензію на фінансові послуги очевидним шахраям, які замазані в воровані гроші по самі брова і 15 років мили крадене для олігарха, займаючи топ-посади в головному банку олігарха, причому посади займали цілими кланами - батько дубілета був головою правління - особливо довіреною особою коломойського - і синка свого недолугого, протягнув на вищі посади в найбільшому банку країни, попередньо купивши йому "бізнес" у вигляді "технологічної компанії FineWeb", яка хєр зна чим займалась - бабло батька-дубілета на PR синка просажувала, схоже, в основному...
показати весь коментар
30.11.2023 10:35 Відповісти
А в Україні Монобанк не бідує.Я за 2 роки користування забув за Приват
показати весь коментар
29.11.2023 17:48 Відповісти
Ну, поки різні ідіоти довіряють свої гроші кондовим шахраям типу гороховських, рогальських і дубілетів, звісно монобанки бідувати не будуть. Барани ж, зазвичай, самі йдуть на стрижку, а потім забій, надивившись реклами в тік-току...
показати весь коментар
30.11.2023 10:38 Відповісти
от прийде якась "хата-палала" і моно кіздець...
показати весь коментар
30.11.2023 19:12 Відповісти
Моно як бізнес, належить тигіпці. Це курка, яка для тигіпки несе золоті яйця. Нічого з моно кардинального не трапиться, поки тигіпка в здоровому глузді. Бо якщо ці шахраї рипнуться на гроші тигіпка, незчуються, як опиняться в річці з каменюками на шиї.

А от як тигіпка від цього бізнесу "відійде" - банк Універсал продасть, або сам відійде від бізнесу з передачею контролю над бізнесом дружині, дітям, тощо - то вже дивіться, відлік пішов, вилупки коломойського точно знають що і як робити.
показати весь коментар
01.12.2023 00:39 Відповісти
"ми не могли надавати кредити з грошей вкладників ". Тому то і стоять англійські банки і по сто і двісті років.
показати весь коментар
29.11.2023 22:19 Відповісти
да ? а як працюють банки ? усе за свої кровні ?
показати весь коментар
30.11.2023 07:07 Відповісти
Це ж не Українців найо..ти, там закони діють і ніхто за відкати ліцензію не надасть, та й проценти 1-3 а не 15.
показати весь коментар
29.11.2023 22:23 Відповісти
15 це на що ?
показати весь коментар
30.11.2023 07:08 Відповісти
на ліцензію, мабуть, порівняння в тому, що в нас 15, а за 7 відкату зроблять...
гадаю це він мав на увазі... Шановні співгромадяни, сьогодні його згадував -- найефективніший, щодо ведення бізнесу прем'єр Гройсман --- пішов в небуття від українців, бо що (в першу чергу)?
Він же той.. ну як там багато з вас ********** винити в сіх бідах у світі і тому подібне й так далі безкінечно????
Ви "дятли" прогавили момент розвитку України, бо вам все %и%и заважають...
показати весь коментар
30.11.2023 19:29 Відповісти
Завжди наші супер пупер ноу хау бізнесмени дико обсираються за межами країни, бо там не дурачки живуть тай ніхто не дозволить під 65% річних давати кредити, бо це рекет.
показати весь коментар
29.11.2023 23:38 Відповісти
но бабло то все они "заработали" тут (и все просрали - там). у нас по факту ни бабла, ни ресурсов, ни мозгов, зато долги, да. экономисты от Бога.
показати весь коментар
30.11.2023 02:30 Відповісти
звичайна ситуація, коли "зірки не зійшлися", щоб повторити успіх Монобанку. Бачу, тут плебс кляне засновників Монобанку Дітки, навчіться відрізняти чудові бізнес-проекти від попередньої діяльності засновників
показати весь коментар
30.11.2023 09:28 Відповісти
ти якщо вже такий збагатлий на крипті, як по твоєму ніку видається, то якого чорта тут пасешся, де бідні люди та середній клас своїми думками ділиться?...
показати весь коментар
30.11.2023 19:14 Відповісти
ще можу тобі розповісти, як завелось у східній європі ставати заможними? хочеш знати?..
показати весь коментар
30.11.2023 19:19 Відповісти
татко ... проект у Британії не вдався. Тут вже писали - у основі мабуть були статки Дубілетів. Де старший Дубілет, відомо.
показати весь коментар
30.11.2023 20:24 Відповісти