10 236 14

Кібератака зруйнувала близько 40% інфраструктури "Київстару"

київстар

Про це повідомив президент компанії Олександр Комаров на заході NV "Україна та світ попереду 2024 року", передає Інтерфакс-Україна.

"У них було дві цілі. Одна фундаментальна – зруйнувати інфраструктуру, яку тільки можна, і посіяти такий собі хаос. Руйнування інфраструктури вийшло приблизно на 40%: був дуже сильно зруйнований віртуальний прошарок мережі", – сказав він.

За словами Комарова, внаслідок дій хакерів було стерто Custom user data base, з внутрішніми профілями, які допомагають системі спілкуватися.

Президент "Київстару" зазначив, що відновити бази даних вдалося завдяки піднятим бекапам, які створюються щодня згідно з протоколом.

Він наголосив, що компанія не відмовляється від свого зобов'язання інвестувати $600 млн у відновлення та розвиток телеком-мережі в Україні, проте зазначив, що компанія перебудує систему кіберзахисту.

"Ми повністю змінюватимемо підхід до архітектури кіберзахисту нашої компанії", – заявив Комаров.

Читайте також: "Київстар" оцінив збитки внаслідок хакерської атаки у мільярди гривень

Нагадаємо, після збою рано вранці 12 грудня, спричиненого масштабною кібератакою, "Київстар" почав відновлювати послуги голосового зв'язку ввечері 13 грудня, за добу в окремих регіонах знову запрацював мобільний інтернет, а про його повне відновлення загалом по країні компанія повідомила ввечері 15 грудня.

Вранці 18 грудня "Київстар" повідомив про відновлення послуги смс, а через добу – мобільного інтернету в метрополітені Києва та Харкова.

20 грудня  "Київстар" заявив, що повністю відновив надання усіх послуг як в Україні, так і за кордоном. У якості компенсації за проблеми з наданням послуг внаслідок хакерської атаки компанія скасує для всіх своїх клієнтів наступну плату за тариф та виділить 100 млн грн на потреби ЗСУ.

Топ коментарі
+3
Киевстар, если вы не можете восстановить мой баланс, знайте, я прощаю вам мои 15 грн. и 125 Гб сэкономленного мобильного инета
показати весь коментар
22.12.2023 12:27 Відповісти
+2
Натяк зрозуміли: свій про&об будуть покривати за рахунок абонентів. Згадаємо, які були прибутки і як це позначилось на безпеці? Ніяк.
показати весь коментар
22.12.2023 11:18 Відповісти
+2
але ж "зруйнували" звучить пафосніше. як запавідав найвеличніший лідер **********
показати весь коментар
22.12.2023 13:46 Відповісти

Завантаження...