10 314 25

НАЗК склало протокол на Шмигаля через розголошення даних про викривача корупції. В уряді звинувачення відкидають (оновлено)

шмигаль

Очільник Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков склав протокол стосовно прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.

Як повідомили в НАЗК, голова уряду незаконно розголосив інформацію про викривача, яка стала йому відома у зв’язку з виконанням службових обов’язків.

"Очільник уряду, попередньо розглянувши повідомлення про корупцію від викривача, а саме працівника Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ), дав доручення відповідним посадовим особам опрацювати таке повідомлення і за результатами поінформувати заявника та Кабінет міністрів України.

При цьому серед посадових осіб, яким було доручено розглянути повідомлення, зазначено й голову КРАІЛ Івана Рудого, про протиправні дії якого й повідомлялося", – пояснили у відомстві.

Після того, Рудий вирішив порушити дисциплінарне провадження стосовно викривача. Однак, відповідно до законодавства, викривача не може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності чи піддано з боку його керівника або роботодавця іншим негативним заходам впливу, наголосили в НАЗК.

Нацагентство склало протокол стосовно голови КРАІЛ 5 січня.

"Таким чином прем’єр-міністр України вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 1728 КУпАП, оскільки незаконно розголосив інформацію про викривача, яка стала йому відома у зв’язку з виконанням службових обов’язків", – зазначили в НАЗК.

Відтак, відомство запросило Шмигаля для ознайомлення з протоколом на 10 січня, але він не з'явився та не повідомив про причини неявки.

Тому НАЗК скерувало протокол для розгляду до суду за місцем вчинення правопорушення.

"Якщо суд визнає Дениса Шмигаля винним у вчиненні адміністративного правопорушення, то на посадовця буде накладено штраф з позбавленням права обіймати певні посади на один рік, що буде підставою для внесення відомостей стосовно нього до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення", – пояснили антикорупціонери.

Утім, в пресслужбі прем’єра заяви НАЗК назвали маніпуляцією. За словами прессекретарки Шмигаля Ольги Куришко, голова уряду не розголошував жодної інформації про викривача, пише Укрінформ.

Зокрема, вона зазначила, що у вересні на Урядовий портал надійшло звернення громадян-працівників КРАІЛ про незадоволення роботою керівника комісії. Це звернення не було повідомленням про корупційні правопорушення та не містило будь-якої інформації про можливі факти корупційних дій, вказала вона.

"У зв’язку з цим звернення розглядалось та резолюція прем’єр-міністра готувалася Секретаріатом Кабміну саме як до звернення громадян. Про що було повідомлено заявників. Заяви керівника НАЗК, що прем’єр-міністр нібито розголосив інформацію про викривача, вважаємо черговою маніпуляцією напередодні закінчення терміну повноважень пана Новікова", – наголосила Куришко.

Як повідомлялося, 5 січня НАЗК склало протокол на голову Комісії за азартних ігор Рудого за корупційне правопорушення. Він "вирішив помститися працівниці КРАІЛ після виникнення між ними конфлікту", тому виніс на розгляд і особисто проголосував за відкриття дисциплінарного провадження і відсторонення її від займаної посади.

Топ коментарі
+23
https://timeze2019.blogspot.com/p/blog-page_21.html Хроника одного президента.

10.‎01.‎2024 686 доба війни

83 доби до закінчення конституційного терміну президента Зеленського

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло припис прем'єр-міністрові України Денису Шмигалю щодо усунення порушень вимог Закону України "Про запобігання корупції".У повідомлені агенства зазначається, що протягом 2023 року Кабінет Міністрів України допустив прийняття 131 постанови з порушенням вимог ст. 55 Закону України "Про запобігання корупції" в частині ненадсилання проектів відповідних нормативно-правових актів для проведення антикорупційної експертизи.

Вдумайтесь у фразу "Кабінет міністрів України 131 раз порушив вимоги Конституції України і антикорупційного законодавства".

І ви питаєте хто винен у розгулі корупції в Україні?

показати весь коментар
11.01.2024 12:16 Відповісти
+14
технічно злив викривача....
показати весь коментар
11.01.2024 12:04 Відповісти
+10
"зробимо їх разом"
усіх викривачів та антикорупціонерів

"вперед у расію"

програма в.о.зелінскього
показати весь коментар
11.01.2024 12:07 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
технічно злив викривача....
показати весь коментар
11.01.2024 12:04 Відповісти
А може це перша ластівка по боротьбі з долбоjoбством і корупцією, та лакмусовий папірець на правомірність рішення суду, бо паперєдніков виганяли то хто там когось питав , виперли та й усЁ...?
показати весь коментар
11.01.2024 12:50 Відповісти
Готовлять заміну шмигалю....
показати весь коментар
11.01.2024 12:05 Відповісти
готують - це по перше, а по-друге, готують його усунення, можливо, а заміну, теж можливо, вже підготували...
показати весь коментар
11.01.2024 12:18 Відповісти
"зробимо їх разом"
усіх викривачів та антикорупціонерів

"вперед у расію"

програма в.о.зелінскього
показати весь коментар
11.01.2024 12:07 Відповісти
"шестерка" "наперстка" Ахметки стала тупеть с каждым днем... сначала был Протокол стосовно что Шмыгло (образ герой из кинофильма "Дело Румянцева"-- некий бандит махинатор Шмыгло) теперь вот этот финт ушами.. дуреет или все нахрен???
показати весь коментар
11.01.2024 12:11 Відповісти
уточню Шмыгло обвинили в первом протоколе что более 150 нормативных актов КМУ приняло и "забылось2 предоставить согласно закона о противодействии коррупции в НЗК на предмет коррупционных фактов как выяснилось в принятых и не представленных нормативных актах коррупция просто устанавливается самими нормативными актами!!!!!!!!!!! ...
показати весь коментар
11.01.2024 12:14 Відповісти
ні, походу просто пролунала команда «фас!»
показати весь коментар
11.01.2024 12:28 Відповісти
Тепер в того викривача буде купа проблем,а Шморгалю нічого.
показати весь коментар
11.01.2024 12:15 Відповісти

І ви питаєте хто винен у розгулі корупції в Україні?

показати весь коментар
11.01.2024 12:16 Відповісти
Готуйся Шмигаль. Скоро безуглу кишнуть, треба ж кудись працевлаштувати.
показати весь коментар
11.01.2024 12:32 Відповісти
Місце Шмигаля мабуть готують для єрмака
показати весь коментар
11.01.2024 12:47 Відповісти
Він ворог, але не дурень. Навіщо йому відповідальність. Він і так країною керує, хоч його ніхто не вибирав, не призначав, навіть не держслужбовець.
показати весь коментар
11.01.2024 15:02 Відповісти
Пару месяцев назад доблестное ДБР в Киеве выявило страшного коррупционера - мента - сержанта, который по ночам на своем авто таксистом подрабатывал. На пацана протокол о коррупции составили и, естественно из конторы выгнали. Оно, конечно, ментов никто не любит (да и за что их любить), но если уж пацана за подработку таксистом выгнали, то уж Шмыгаля то точно должны, хотя, скорее всего, он, как честный человек, сам напишет прошение об отставке
показати весь коментар
11.01.2024 12:50 Відповісти
юморист Ви, пане
показати весь коментар
11.01.2024 13:04 Відповісти
Якщо мріяти, то вже на повну - нехай застрелиться.
показати весь коментар
11.01.2024 13:06 Відповісти
до печерного суду нехай іде з повиною,..
там його поймут і простят..
показати весь коментар
11.01.2024 14:00 Відповісти
Це мені нагадало привід зняти мера Чернігова. Теж сфантазували привід, і тепер реалізація. Різниця в тім, що прем'єра не вибирають люди.
Стосовно чи це погано? Для архітектури - посада важлива, тільки там садять прихвоснів.
показати весь коментар
11.01.2024 12:52 Відповісти
шмигаль звик реагувати на все так як і всі міністри - спускати вниз шоб розібралися. і таким чином попався в наперед розставлену ловушку. Бо призвіще інформатора НАЗК можна було й не оприлюднювати.
показати весь коментар
11.01.2024 12:55 Відповісти
Чергове дно зесранью пробито, зебіли, вітаю
показати весь коментар
11.01.2024 13:03 Відповісти
знайшли найменьший злочин, щоб відмазати від довічного покарання за більш страшні злочини. Заплатить штраф і буде непогано мешкати за кордоном за награбовани з українців гроші .
показати весь коментар
11.01.2024 13:10 Відповісти
Ну таки да...шмигаль ...інтелектуальна сволота
показати весь коментар
11.01.2024 13:40 Відповісти
найвища діюча кара для корупціонерів у владі - зняття з посади..
бо засвітився..,
і перевід на іншу посаду, де буде далі красти..
показати весь коментар
11.01.2024 13:55 Відповісти
А що, шмигаль самостійна фігура чи все ж таки виконавець завдань регента преЗедента?
показати весь коментар
11.01.2024 14:06 Відповісти
Но , пОсліцей його не назначать, якщо визнають винним , а от на острови в Тихому океані , як Резніков -поїде , жизнь удалась ! Курви зелені ...