Антикорупційний комітет Ради знайшов нові ризики у законопроєкті про мобілізацію

Комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики висловив низку зауважень до нового урядового законопроєкту про посилення мобілізації.
Про це член Комітету, голова Підкомітету з питань дотримання законодавства у сфері запобігання і протидії корупції органами влади Вікторія Сюмар ("Європейська Солідарність") повідомила у Facebook.
"Комітет визнав законопроєкт таким, що містить корупційні ризики", – написала Сюмар.
Серед таких ризиків вона вказала наступні:
- право Кабміну визначати, хто з правоохоронних і антикорупційних органів отримає бронювання від мобілізації для працівників;
- право Кабміну запроваджувати нові обмеження на виїзд громадян за кордон;
- невизначеність переліку документів, які необхідно подавати для отримання відстрочки у зв'язку з доглядом за особами з інвалідністю;
- ризики при накладанні стягнення за не відкриття електронного кабінету військовозобов'язаного;
"Все виписано знову не чітко і сумнівно щодо відповідності до Конституції… Ми запропонували як його доопрацювати", – додала Сюмар.
Водночас вона зауважила, що на засіданні Комітету представники Міноборони і Генштабу визнали, що передбачена законопроєктом норма про демобілізацію через 36 місяців є декларативною.
"Бо по суті військовослужбовець через 36 місяців отримує право лише написати рапорт про звільнення. Але рішення, кого і коли демобілізовувати, буде вирішувати ставка Верховного головнокомандувача", – додала Сюмар.
Читайте також: Можуть підвищити податки: Витрати на додаткову мобілізацію оцінили у 720 мільярдів
Як повідомлялося, 30 січня Кабінет Міністрів схвалив та направив до Верховної Ради нову версію законопроєкту про мобілізацію та військовий облік. Він зареєстрований у Верховній Раді під №10449 і має замінити попередній урядовий законопроєкт №10378, який на початку січня довелося відкликати через гостру критику, яка лунала навіть від депутатів провладної фракції "Слуга народу".