620 0

Соцмережа колишнього власника Twitter відкрила реєстрацію для всіх

bluesky

Як пише Bloomberg, соціальна мережа відкрилася для громадськості в лютому минулого року, і зараз вона нараховує 3 млн користувачів.

Раніше Bluesky дозволяла реєстрацію нових користувачів лише за допомогою коду запрошення, щоб забезпечити обробку трафіку технологією, що підтримує мережу.

Окрім введення відкритого доступу, гендиректорка Джей Грабер заявила, що в лютому цього року з'явиться Федерація Bluesky – центральна частина місії соцмережі, яка дозволить кожному створити власну соціальну мережу за допомогою технологічного АТ-протоколу Bluesky.

Ці різні мережі будуть сумісні, і користувачі однієї мережі зможуть бачити публікації людей з іншої або переходити між мережами, беручи з собою свій профіль і підписників. Кожна мережа також матиме свободу встановлювати власні правила щодо мовлення або створювати власні алгоритми для визначення того, який вміст бачать користувачі.

Ідея Bluesky виникла, коли Дорсі ще працював у Twitter, що тепер називається X, і була представлена як спосіб надати користувачам новий вид соціальної мережі, яка не контролюється жодною корпорацією чи організацією.  У листопаді минулого року Bluesky розробляла AT-протокол, який мав дати користувачам можливість переміщувати як свої особисті дані, так і вміст з одного сервера персональних даних на інший.

Ця спільнота стала однією з головних альтернатив X, особливо для тих, хто розчарований власником Ілоном Маском. Дорсі покинув Twitter наприкінці 2021 року.

Завантаження...