19 212 42

Кабмін припинить фінансувати школи з малою кількістю учнів

школа

Кабінет Міністрів змінив порядок та умови надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам і формули розподілу освітньої субвенції, передбачивши поступове припинення фінансування так званих малокомплектних шкіл.

Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні 5 березня з метою приведення цих документів у відповідність до закону "Про державний бюджет на 2024 рік", повідомляє пресслужба Міністерства освіти та науки.

Згідно із повідомленням, для розрахунку розміру субвенції у 2024 році використовуватимуть розрахункову наповнюваність класів, визначену на 2022 рік. Однак надалі від фінансування шкіл з малою кількістю учнів планують відмовитися.

"Для стимулювання підвищення ефективності шкільної мережі та якості освіти заплановано не дозволяти фінансувати коштом освітньої субвенції заклади освіти з кількістю учнів менш як 45 осіб (з 1 вересня 2025 року) та менш як 60 осіб (з 1 вересня 2026 року)", – йдеться у повідомленні МОН.

Також рішенням уряду змінено розрахунок освітньої субвенції для приватних шкіл.

Крім того, виключено норми, які дозволяли використовувати залишки освітньої субвенції на створення безпечних умов у школах, запроваджених під час пандемії COVID-19, і норму щодо спрямування коштів на проведення розрахунків за енергоносії та комунальні послуги, стипендії тощо.

Топ коментарі
+11
Це були важкі часи і слуги урода збільшували свій електорат, як тільки могли...
показати весь коментар
06.03.2024 15:11 Відповісти
+10
Все правильно, нащо Україні розумні? Треба більше тих, хто вміє теревеніти анекдоти зі сцени та грати прутнєм на піанінє... Тоді тупорилим стадом легше керувати, ніж розумними громадянами, які постійно нагадують владі про Конституцію, а коли влада аху@ваєт "ат собствєннава вялічія", тоді гормадяне виходять на Майдан. Тупе нерозумне бидло на Майдан ніколи не вийде, тому треба знищити садочки, школи, вищу освіту, а натомість ввести з ясельної групи обов"язкове вивчення "кватралів" та шоу "рассмєши гоміка коміка" та серіалів "слуга урода"... Тоді можна крутити цю нещасну країну на прутні десятиліттями, сцяти їй в очі та розповідати, що земля має форму чємодану... і всі віритимуть. Отоді нарешті заживьом!!!
показати весь коментар
06.03.2024 15:15 Відповісти
+9
правильно: хай дивляться квартал на марафоні (які кабмін профінансує обов'язково!! на це у підорні бабло завше є) й голосують за зе-лупу!!
показати весь коментар
06.03.2024 15:12 Відповісти

Завантаження...