13 028 64

Голова "Укренерго" закликав промисловість забезпечувати себе електроенергією самостійно

кудрицький

Промисловим споживачам електроенергії було б доцільно розглянути можливості забезпечення себе власною генерацією для підвищення стійкості в умовах ударів РФ по енергосистемі України.

Про це голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький заявив у інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна.

"Ми пропонували б таким споживачам розглянути можливості також максимізувати власне виробництво електрики там, де це можливо, для того, щоб збільшити свою енергетичну стійкість і стійкість регіону до таких атак", – сказав Кудрицький.

Він зазначив, що наразі проблема обмежень електропостачання для промислових споживачів, які застосовуються в Дніпропетровській області, полягає не у відсутності електроенергії в системі загалом, а саме в обмеженні живлення енерговузла після ударів РФ з 22 березня.

"Тому імпорт саме в цій ситуації не сильно врятує промислових споживачів, але їх врятує якась внутрішня генерація, яка в цьому вузлі, в цьому районі існує. Але, безумовно, в неї треба вкласти кошти, її треба реконструювати. Вона часто належить і самим цим промисловим споживачам", – зауважив Кудрицький.

Водночас він звернув увагу, що "Укренерго" бачить інтерес промислових споживачів до власної генерації і як оператор енергосистеми заохочуватиме і всіляко сприятиме цьому процесу.

"Тільки ми будемо говорити про ті технології, які покривають увесь їхній графік споживання, а не якісь окремі частини доби. Тобто, якщо це буде сонячна станція, вона має бути з акумулятором, а якщо це якась газова, наприклад, газотурбінна чи газопоршнева станція, чудово", – пояснив очільник "Укренерго".

За його словами, "Укренерго" також намагатиметься створювати умови для того, щоб промисловість могла під'єднати ці станції до мережі і, наприклад, продати оператору енергосистеми допоміжну послугу – первинний або вторинний резерв.

"Це тоді буде win-win ситуація і для нас як для оператора, і для промисловості, тому що вони не тільки забезпечать своє підприємство електроенергією під час обстрілів, так іще й зароблять на цьому", – пояснив Кудрицький.

Він висловив переконання, що саме така модель на противагу якійсь державній підтримці, субсидуванню буде життєздатною і реально забезпечить збільшення генеруючої потужності в системі.

Як повідомлялося, за словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, крім ремонтів пошкоджених об'єктів енергетики, необхідна децентралізація генерації: "Замість великих вразливих до атак електростанцій потрібно десятки малих розосереджених об’єктів". Водночас про масштабне будівництво децентралізованої генерації в Україні наразі невідомо.

Топ коментарі
+15
Отже, цілком ймовірно, що наступного разу буде друга частина: Голова "Укренерго" закликав населення забезпечити себе електроенергією самостійно.
показати весь коментар
09.04.2024 20:32 Відповісти
+9
Увесь час, Укрєнерго і приватні обленерго робили все можливе, щоб не з'являлися незалежні виробники е.енергії. Техумовами, космічними хабарями, і навіть мільонними офіційними тарифами " за підключення". І де всі ці багаторічні керівники, де Суркіси, де лоббісти Коломойського, де була державна стратегія і хто персонально за ці десятиріччя відповідає за її відсутність.?
показати весь коментар
09.04.2024 20:46 Відповісти
+9
Централізована генерація виникла не через чиїсь примхи. Економічно генерувати енергію на великих станціях завжди дешевше, ніж кожному споживачу окремо. Це подорожчання енергії моментально відіб'ється на цінах товарів і вони стануть конкурентно не спроможними. В цілому, це шлях до краху економіки країни. Ось такі недоумки нами керують
показати весь коментар
10.04.2024 10:07 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Отже, цілком ймовірно, що наступного разу буде друга частина: Голова "Укренерго" закликав населення забезпечити себе електроенергією самостійно.
показати весь коментар
09.04.2024 20:32 Відповісти
А потім не лише електроенергією, але і усім іншим, в тому числі і малозахищені категорії населення
показати весь коментар
09.04.2024 22:40 Відповісти
Я так і зробив ,і мені начхати є світло чи ні .
показати весь коментар
09.04.2024 22:42 Відповісти
То треба інфраструктуру розтягувати, а не бігати навколо великих міст (мільйоників).
Забути слова централізоване водопостачання, опалення, газопостачання.
показати весь коментар
09.04.2024 20:35 Відповісти
Воно ****...те? Ставити вітряки чи сонячні панелі? За які шиші, коли сам бізнез пресують не по детски. То може тимошонка свій телеканал забезпечить електрикою -пришпандорив до веліка динамо і скільки вкрутиш стільки і пиз...ти будеш. Канал то "стратегічний" та і "заброньованих "там хренова туча, от по черзі нехай і маслають...
показати весь коментар
09.04.2024 20:37 Відповісти
Можете нічого не робити. Скласти руки і чекати світла. Може світло буде. Через рік. Або через два. Через неспроможність визнавати обʼєктивну реальність ваш бізнес приречений
показати весь коментар
14.04.2024 09:57 Відповісти
Ви хоч зрозуміли суть допису? Малий , частково середній бізнес і так минулу зиму в основному витягували на генераторах. Щоб повністю не лягти, щось випускати, дати людям роботу , платити податки. Не "склали руки і чекали" а працювали. А що робити великим компаніям, підприємствам, яким денна норма енергії складає сотні, тисячі кіловат? Побудувати свою тец? Щоб щось "написати вумне" потрібно знати проблему з зсередини, а не з дивана
показати весь коментар
14.04.2024 12:42 Відповісти
тобто, дегенерат, позбавляє ахметова, над прибутків?
цікаво.
показати весь коментар
09.04.2024 20:42 Відповісти
До чого тут Ахмєтов? Щоб щось ляпнуть просто ?
показати весь коментар
09.04.2024 20:48 Відповісти
а хто, у нас, заробляє на електроенергії?
показати весь коментар
09.04.2024 20:50 Відповісти
Не знаю хто у вас на роісїї " заробляє на електроенергії". Хтось заробляє на капусті, ти заробляєш вкидами і що ?
показати весь коментар
09.04.2024 20:55 Відповісти
добре.
хто, у вас, заробляє на електроенергії?
показати весь коментар
09.04.2024 21:04 Відповісти
Київоблєнерго- заробляє 3500 людей. Вінницяоблєнерго- 4100 людей заробляє. Укргідоенерго - 3000 людей заробляє, Київська ТЕЦ 5- 800 людей заробляє на електроенергії. І так далі. Я заробляю на е енергії. В мене на даху будинку сонячні панелі.
показати весь коментар
09.04.2024 21:45 Відповісти
Алекс.
З 20 жовтня по 20 лютого сонячні панелі багато продукують?
показати весь коментар
10.04.2024 08:19 Відповісти
А скіки тобі треба ?
показати весь коментар
10.04.2024 12:05 Відповісти
🤣😂😆 отримувати копійкову ЗП и "заробляти на електроенергії" - це трохи різні речі!
показати весь коментар
10.04.2024 12:50 Відповісти
А ну, розкажи, що це за процес- "заробляти на електроенергії" ? Це як? І головне скільки і як саме ти порахував?
показати весь коментар
10.04.2024 13:01 Відповісти
я с тобою згоден, "гудок" - свята людина, ні копійки не отримує від свого дтека, їсть сухарі і пʼє некипʼячену воду...
показати весь коментар
10.04.2024 13:02 Відповісти
Так усі приватні власники по усьому світі святі люди і п'ють некип'ячену воду. Чим в Україні ці власники кращі чи гірші?
показати весь коментар
10.04.2024 13:15 Відповісти
може хоча б тим, що вартість електроенергії варто було б привʼязати до рівня доходів українців?
показати весь коментар
10.04.2024 13:18 Відповісти
.
1.Троль. Тобі гроші не за галіматью платять, а за то що б ти людей веселив.
2. А ти коли торгуєш картоплею в мухосра..су, вологодмької губернії, також ціни на неє призначаєш після вивчення статистики про зарплату мухосран..в?
3. Е енергія в Україні, поки що в 2- 3 рази дешева ніж у іншій Європі. Не враховуючи ваш оркостан і Білорусь.
4. Ціни на е. Енергію в Україні визначають, не виробники, а держава.
5. Йди проспись, тут водкі нєт
показати весь коментар
10.04.2024 13:32 Відповісти
таке враження, наче в тебе вроджений дебілізм!
показати весь коментар
10.04.2024 13:52 Відповісти
Коли тролям нема чого відповісти по суті питання, бо рівень IQ не дозволяє предметно висловлюватися, то вони швидко роблять у кущі. Правильно, троль ?
показати весь коментар
10.04.2024 19:06 Відповісти
Головне, шо ти не такий)) правда ж?
показати весь коментар
14.04.2024 09:55 Відповісти
Скажи меніі таке: чим твій висєр поможе від прильоту по черговій останній ТЕЦ або трансформатору і ми всі залишимося без світла?
показати весь коментар
14.04.2024 09:54 Відповісти
А як твій ?
показати весь коментар
14.04.2024 11:59 Відповісти
Тобто держава сказала "Праблєми індєйців шеріфа нє валнують" і сказала, що розбирайтеся як хочете. І якщо ви не розумієте, що буде далі і як спрацює це вікно Овертона, то я вам трохи заздрю
показати весь коментар
09.04.2024 22:41 Відповісти
Можна я вас поставлю вас замість ПВО? У вас так добре виходить
показати весь коментар
14.04.2024 09:53 Відповісти
Увесь час, Укрєнерго і приватні обленерго робили все можливе, щоб не з'являлися незалежні виробники е.енергії. Техумовами, космічними хабарями, і навіть мільонними офіційними тарифами " за підключення". І де всі ці багаторічні керівники, де Суркіси, де лоббісти Коломойського, де була державна стратегія і хто персонально за ці десятиріччя відповідає за її відсутність.?
показати весь коментар
09.04.2024 20:46 Відповісти
Тобто держава самоусуналась від вирішення проблеми. Наступне таке ж буде в адрес пересічних.
показати весь коментар
09.04.2024 21:27 Відповісти
Тоді і податки сплачувати не треба, правильно? Бо якщо все самостійно, то нащо тоді держава?
показати весь коментар
09.04.2024 22:34 Відповісти
Може влада? бо держава це ми
показати весь коментар
09.04.2024 22:44 Відповісти
Ми - це країна! А "держава" - то апарат подавлєнія і збіговисько паразитів
показати весь коментар
10.04.2024 09:28 Відповісти
Можете тоді і на ракети та шахєди не реагувати. Ніби іх нема. Або те, шо нам є чим збивати Х69 або Кинжали. Можна і далі дискутувати про те, скільки кому хто податків винен. Але це не змінить нічого, а багато хто тупо залишиться без світла
показати весь коментар
14.04.2024 09:52 Відповісти
Одне питання: якщо проблеми які прямо по його поофілю треба вирішувати "самостійно", нащо він тоді взагалі потрібен?
показати весь коментар
09.04.2024 23:35 Відповісти
Це цілком логічний, розумний і зрозумілий підхід. І Укренерго мало б бути флагманом цього процесу - організовувати, розробляти, консультувати (допомагати, одним словом). В тому числі і населенню. Але з контексту слів цього недолугого чинуші я зрозумів, що допомоги від них не буде.
Запитання: "А НАХІБА НАМ ТРЕБА Укренерго?".
показати весь коментар
10.04.2024 06:06 Відповісти
Я не маю уяву, як споживачу приходить 110 тисяч вольт (це мінімум, яким оперує Укренерго на виході) і він щаслив
показати весь коментар
10.04.2024 23:38 Відповісти
Витяг зі статті: "Водночас він звернув увагу, що "Укренерго" бачить інтерес промислових споживачів до власної генерації і як оператор енергосистеми заохочуватиме і всіляко сприятиме цьому процесу. Джерело: https://biz.censor.net/n3483423
Звісно, вірити на слово не можна, але якщо така заява зроблена, то до неї, хоча б, можна апелювати, коли доведеться 🤗
показати весь коментар
14.04.2024 12:06 Відповісти
ага - а коли люди поставлять свої станції і генерацію - держава покидьків почне націоналізацію для перемоги.пішли ***** - для чого ви тоді потрібні коли з вас толку ноль.
показати весь коментар
10.04.2024 06:56 Відповісти
Доставайте 95квартал,"слуг",опзж,стендаперів,офіс презідента + ********* палички.І не треба скиглити.
показати весь коментар
10.04.2024 07:15 Відповісти
Краще давайте візьмемо кудрицького, вдягнемо його в синтетичний одяг і роздамо всім бажаючим ********* палички. Принаймні, в такому розкладі з кудрицького буде хоч якась користь для країни та суспільства, на відміну від поточної ситуації.
показати весь коментар
10.04.2024 08:35 Відповісти
Щось останнім часом Україна зосереджена на "захисті" від ударів рф... замість того, щоб зосередитись на тому, як нанести удари по ворогу
показати весь коментар
10.04.2024 08:41 Відповісти
За такою логікою - ідіть тоді самі себе захищати, харе дупу парить на шкіряних кріслах за 200 тис.на місяць. Умники... мать вас
показати весь коментар
10.04.2024 08:52 Відповісти
Закликаємо розформувати "Укренерго" як більше непотрібну організацію.
показати весь коментар
10.04.2024 09:36 Відповісти
Централізована генерація виникла не через чиїсь примхи. Економічно генерувати енергію на великих станціях завжди дешевше, ніж кожному споживачу окремо. Це подорожчання енергії моментально відіб'ється на цінах товарів і вони стануть конкурентно не спроможними. В цілому, це шлях до краху економіки країни. Ось такі недоумки нами керують
показати весь коментар
10.04.2024 10:07 Відповісти
Возведемо в ідеал. Економічно генерувати енергію на одній великій станції. Ось такі недоумки пишуть коментарі. До речі, у вас не автономне опалення часом?
показати весь коментар
10.04.2024 23:29 Відповісти
"Возводять в ідеал" тільки справжні дебіли
показати весь коментар
11.04.2024 14:55 Відповісти
А мудрий голова Укренерго не придумав: де взяти дешевий газ для газотурбиних електростанцій? Бо при нинішній ціні на газ собівартість згенерованої електроенергії буде космічна.
показати весь коментар
10.04.2024 10:42 Відповісти
Це він, щоб себе прикрити щодо саботування керівництвом «УКРЕНЕРГО» норм

ЗАКОНУ УКРАЇНИ

Про функціонування паливно-енергетичного комплексу в особливий період

(Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2006, № 52, ст.526
За таке треба відповідати перед слідчими Генпрокурора та ДБР з СБУ!
показати весь коментар
10.04.2024 11:42 Відповісти
А світло від цього для вашого виробництва виробиться? Чи тільки від підрваного пукана газ?
показати весь коментар
14.04.2024 09:49 Відповісти
Клоун из Укрэнерго, который не живет в реальности Украины и не знает скольких денег, бумаг, времени, разрешений и нервов стоит разместить по закону мини електростанцию и поставить/закопать цистерну с топливом для нее и война это не повод у чиновников упрощать процедуры, а наоборот у него времени нет этим заниматься.
показати весь коментар
10.04.2024 11:49 Відповісти
Ану ану. Скільки? І як довго. Ану просвіті т, а то я не знаю?
показати весь коментар
14.04.2024 09:48 Відповісти
годами если свяжешся с территорией ФДМУ.
показати весь коментар
15.04.2024 01:02 Відповісти
Пропоную запатентовану розробку - динамо-машину з приводом від довбодятлів-чиновників. Садити демонів в колесо і генерувати ЗЕлену енергію. Зміна 4 год , а під час відпочинку нехай натирають один одному с.аки *********** палочками (патент мордатого з 95-го цирку)
показати весь коментар
10.04.2024 15:23 Відповісти
Все як завжди, ви там якось все самі, а нам тільки налоги дайте, взятки дайте, та не забудьте штраф сплатити