7 007 44

Гетманцев підтвердив підвищення зарплат для податківців (оновлено)

данило,гетманцев

Кабінет міністрів ухвалив рішення про скорочення 3,3 тисячі вакансій податківців, решті співробітників Податкової служби підвищать оклади.

Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев у Telegram.

"Продовжуємо реформувати податкову службу. Кабінет міністрів прийняв рішення про скорочення чисельності податківців на 15% (3,3 тис.)", – зазначив він.

За його словами, це вдалося зробити завдяки діджиталізаціі та введенню ризик-орієнтованого підходу податкового контролю в управління податковими органами.

"За рахунок отриманої економії розмір посадових окладів податківців збільшиться. Абсолютно правильне рішення, яке не можна не підтримати", – додав нардеп.

Гетманцев висловив сподівання, що зростання окладу зможе залучити до Податкової служби "талановиту молодь та демобілізованих ветеранів, підсиливши її склад".

Як повідомлялося, за даними ЕП, разом зі скороченням кількості посад Кабінет Міністрів підвищив оклади співробітникам Державної податкової служби майже вдвічі. При цьому, фактично рішення уряду стосується передусім скорочення вакантних посад у ДПСУ.

Зокрема, оклад голови ДПС зріс з 15,9 прожиткового мінімуму (для його розрахуну використовується спеціальний прожитковий мінімум, який становить 2102 грн) до 31,8 прожиткового мінімуму. Відтак, оклад голови Податкової служби зросте із 33 422 грн до 66 843 грн.

Оклад першого заступника голови ДПС зріс з 31 740 грн до 63 480 грн; оклад директора департаменту – з 19 759 грн до 39 517 грн; оклад заступника директора департаменту – з 15 765 грн до 31 530 грн; оклад начальника управління (у складі департаменту) – з 14 924 грн до 29 848 грн; оклад головного державного інспектора – з 10 300 грн до 20 600 грн тощо.

Зауважимо, що оклад – це лише частина заробітної плати держслужбовців. Крім нього у структурі заробітної плати існують різноманітні надбавки (зокрема, за стаж чи вислугу років) та інші платежі.

Загалом на реалізацію цього рішення уряду у 2024 році додатково знадобиться 1,34 млрд грн (зокрема 1,11 млрд - на оплату праці податківців). Ці видатки планують профінансувати, перерозподіливши видатки бюджету. Зокрема, скоротивши на відповідну суму видатки за програмою "Забезпечення інституційної спроможності органів державної влади".  

Нагадаємо, за даними Мінфіну, середня зарплата співробітників державних органів влади центрального рівня у травні 2024 року зросла до 50,9 тис. грн, порівняно з 38 тис. грн у січні, а середній посадовий оклад становить 23,9 тис. грн.

Топ коментарі
+25
Бізнес скоротився на 70%, а податківців скоротять на 15%. Ще один реформатор ***.
показати весь коментар
19.07.2024 12:59 Відповісти
+15
Це не просто 15% скоротять, а вакантних посад. Тобто їх в природі ще не існує. А от оклади збільшать тим хто вже є, і роботи їм не добавиться. Ось така маніпуляція. І ось за таку брехливу владу гинуть наши люди, бо влада на фронт не іде, вона зайнята, рохкая п'ятаком по кориту.
показати весь коментар
19.07.2024 13:26 Відповісти
+9
За даними Міністерства фінансів, станом на 1 січня 2024 року гранична чисельність працівників ДПС становила 24,8 тисячі осіб, водночас фактично там працювало 20,6 тисячі осіб. 4191 посада у службі була вакантною. Тож, фактично, рішення уряду стосується передусім скорочення вакантних посад у ДПС. Джерело: https://biz.censor.net/n3500394
показати весь коментар
19.07.2024 13:00 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Бізнес скоротився на 70%, а податківців скоротять на 15%. Ще один реформатор ***.
показати весь коментар
19.07.2024 12:59 Відповісти
Це не просто 15% скоротять, а вакантних посад. Тобто їх в природі ще не існує. А от оклади збільшать тим хто вже є, і роботи їм не добавиться. Ось така маніпуляція. І ось за таку брехливу владу гинуть наши люди, бо влада на фронт не іде, вона зайнята, рохкая п'ятаком по кориту.
показати весь коментар
19.07.2024 13:26 Відповісти
Х..р їх скоротять. Кожних 2-3 роки у податковій проводять скорочення (викидають тих, хто не прижився), потім протягом року-півтора більшість посад повертають.
І на рахунок окладів - сміливо множте їх на 2,5 - отримаєте зарплатню. Так що зп ГДІ буде не 20 , а 50 тисяч.
показати весь коментар
19.07.2024 14:28 Відповісти
За даними Міністерства фінансів, станом на 1 січня 2024 року гранична чисельність працівників ДПС становила 24,8 тисячі осіб, водночас фактично там працювало 20,6 тисячі осіб. 4191 посада у службі була вакантною. Тож, фактично, рішення уряду стосується передусім скорочення вакантних посад у ДПС. Джерело: https://biz.censor.net/n3500394
показати весь коментар
19.07.2024 13:00 Відповісти
Не думаю, що ти правильно трактуєш. Отих 4,2 тисячі в основному - це працівники на окупованих територіях плюс з міст в зонах постійного обстрілу - Херсон, Харків і т.д., які не працюють, але посади рахуються.
Мати 15% вільних посад десь в Тернопільській чи Хмельницький податковій - це ненаукова фантастика))
показати весь коментар
19.07.2024 14:35 Відповісти
я нічого не трактую, це цитата.
показати весь коментар
19.07.2024 14:38 Відповісти
А кількість втраченої території впливає на кількість податківців ?
показати весь коментар
19.07.2024 13:01 Відповісти
Та нахіба їм території коли в нас усіляки "мери Бердянськів-Маріуполів" з ефірів марафону свої ряхи не висовують ?
показати весь коментар
19.07.2024 13:05 Відповісти
..а фінансування "чорної діри" бюджету України, ****** телелайнофон, оптимізатор гнидний не має бажання урізати, якщо вже він - "увесь такий рішучий та принциповий?
показати весь коментар
19.07.2024 13:05 Відповісти
Але рішення про скорочення чисельності податківців не змусить їх шукати нову роботу, адже скорочується не реальний штат, а лише частина вакантних посад. Так за даними Мініфіну, станом на 1 січня 2024 року у Державній податковій службі фактично працювало 20,6 тисячі осіб, ще 4191 посада була вакантною.

Своєю постановою від 18 липня уряд скоротив граничну чисельність співробітників ДПС на 3291 штатну одиницю. Натомість чисельність центрального апарату податкової збільшили на 206 одиниць. Таким чином фактичне скорочення становить лише 3085 штатних одиниць. Отже, реального скорочення штату податківців не передбачається.
показати весь коментар
19.07.2024 13:05 Відповісти
нарешті скоротили податківців у Криму та у Лухандонії.
показати весь коментар
19.07.2024 13:08 Відповісти
Враховуючи наскільки скоротилия бізнеси і кількість людей в Україні
Державний апарат загплом повинен скоротитися на мінімум 50 % і всі ці люди повинні бути в ЗСУ
показати весь коментар
19.07.2024 13:07 Відповісти
...про себе ,як завжди, забув.
показати весь коментар
19.07.2024 13:08 Відповісти
Залишається лише "висловити сподівання", що в ці 15% входить і сам гетьманцев

Це ж буде чудовий наказ презедента

"... реформувати ризико-орієнтованого гетьманцева шляхом його примусової діджиталізації ..."
показати весь коментар
19.07.2024 13:08 Відповісти
ООО "Укранда" у всій красі.
показати весь коментар
19.07.2024 13:10 Відповісти
Падло.
показати весь коментар
19.07.2024 13:10 Відповісти
******* робінгуди забирають у бідних і віддають багатим
показати весь коментар
19.07.2024 13:14 Відповісти
Податківці,цеж передова лінія оборони,цеж зекіборги!!))
показати весь коментар
19.07.2024 13:15 Відповісти
..а цим паразитам-мародерам ще й зряплату платять на додачу до постійних корупційних внесків? чи той дріб'язок - то на кишенькові витрати та "благодійність"?..
показати весь коментар
19.07.2024 13:16 Відповісти
Кількість глистів скоротили на папері.
Але реальні гельмінти будуть жерти вдвічі більше.
Аскариди і ціп'яки задоволені.
показати весь коментар
19.07.2024 13:29 Відповісти
Ще один крок до подалання бідності,до рівності та братерства!!))
показати весь коментар
19.07.2024 13:17 Відповісти
Ця потвора,за два дні до початку широкомасштабної війни валала у Верховній зРаді що підвищувати оборонні витрати неможливо!!))
показати весь коментар
19.07.2024 13:20 Відповісти
таке враження що 73% привели до влади зрадників
показати весь коментар
19.07.2024 13:21 Відповісти
"Продовжуємо реформувати податкову службу. Кабінет міністрів прийняв рішення про скорочення чисельності податківців на 15% (3,3 тис.) - За рахунок отриманої економії розмір посадових окладів податківців збільшиться - зростання окладу зможе залучити до Податкової служби "талановиту молодь та демобілізованих ветеранів, підсиливши її склад." Запитання до видатного фінансиста гетманцева: де він побачив реформу і скорочення? Насправді "реформа" передбачає - викидання на вулицю усіх, хто погано краде і погано служить баригам, і набор у службу молодих з перспективою навчити їх красти краще, пристроювання у службу "своїх" - кумів, родичів, коханок, ескортниць, масажисток і т.п.
показати весь коментар
19.07.2024 13:22 Відповісти
показати весь коментар
19.07.2024 13:25 Відповісти
Політика заохочення вошей краще пити кров...Навіть в "Тисяча і одній ночі" є розповідь про падишаха,який заїхав в чудову місцевість,повну садами,плодами,багатими жителями.Попросив напитись,йому тут же видавили гранатового соку.Як добре вони живуть - обкласти їх податками - повелів падишах.І через кілька років він знову там,знову просить напитись - а кругом пустка,занепаді пустеля...Ось що буває коли приходять нерозумні,незважені податки.Колись пан,якого цікавили лишень гроші віддавав маєток в оренду жидові.В результаті ні пана,ні маєтку,ні людей,а тепер навпаки,гєтманцеви витискають все для зєлєнскіх і єрмаків...
показати весь коментар
19.07.2024 13:33 Відповісти
Українці називали тих глитаїв "рандарями" (від слова "оренда").
Стара українська дума на цю тему. Дуже пізнавально.
З книги Исторические песни малорусского народа. С объяснениями Вл. Антоновича и М. Драгоманова. Том второй. Выпуск I. Песни о борьбе с Поляками при Богдане Хмельницком. - Киев. Типография М.П. Фрица, 1875.
Скачати можна тут -https://archive.org/details/dragomanov2/dragomanov2/

показати весь коментар
19.07.2024 18:51 Відповісти
От сучища.. То от для чого вони податки і акцизи підносять, щоб "бідні" податківці з голоду не побсирались...
показати весь коментар
19.07.2024 13:39 Відповісти
і в цій новині про підарів.
показати весь коментар
19.07.2024 13:40 Відповісти
Гетьманцев таким чином формує свою маленьку "податкову" армію...
Яка явно ще й матиме бронь...
показати весь коментар
19.07.2024 13:41 Відповісти
Ще трохи часу і я подивлюся , хто буде робити ? Якщо врахувати кількість " недоторканних " , б"юджетників , пагонних кровосісів , то вийде , на одного раба - 2 прораба , тільки з податкової !Про інших прорабів , а їх у нас наплодили до холєри і трохи , годі говорити .Мабуть вибори не за горами . Голоси вже необхідно збирати . Закон про відкуп корупціонерів , також лягає в цю канву . Який дурень захоче фінансувати зелену плісінь , якщо його можуть взяти за м"яке місце . Тому цим ідулігенція , податківцям підвищення зарплати ,а простому вчителеві - обіцянка . Його пізніше можна настрашити звільненням з роботи . Ось і маєте лохторат , який за царка гороха , буде готовий і в огонь і воду . Сумно .
показати весь коментар
19.07.2024 13:42 Відповісти
Підвищення окладів то їм на чай. А скільки вони отримують хабарів та премій чого не кажуть?
показати весь коментар
19.07.2024 13:42 Відповісти
****
показати весь коментар
19.07.2024 13:55 Відповісти
Зе!-Зе!-Зе!-Зе!-Зе!-Зе!-Зе!-Зе!-Зеееееееееееееееееееееееееееееееееееее!!!
показати весь коментар
19.07.2024 14:09 Відповісти
Зеля, дави их блд
показати весь коментар
19.07.2024 14:10 Відповісти
Адаптація оптимізації кейсів, та потужної незламності податкової служби в цілях економічного контрнаступу від'ємного росту економіки..
показати весь коментар
19.07.2024 14:17 Відповісти
Шкуродери дармоїли
показати весь коментар
19.07.2024 14:35 Відповісти
так ось на що підвищили податками. А казали на ЗСУ . На кого це було розраховано??? Мабуть на ідіотів
показати весь коментар
19.07.2024 14:42 Відповісти
Скоротити персонал на 15%, а зп підняти вдвічі. Підручник Математика, 5 клас за реакцією гетьманцева.
показати весь коментар
19.07.2024 15:23 Відповісти
Ну отак. Ато Захід каже, що рехформи не проводимо. Все ми проводимо. Тепер точно хабарів не буде.
показати весь коментар
19.07.2024 21:53 Відповісти
Так, давайте побільше туди ветеранів. Можливо це допоможе врятувати ситуацію. Я за!
показати весь коментар
23.07.2024 16:34 Відповісти
Інфляція, підвищення зарплат, скорочення, всьому є зараз місце, це життя. В країні де йде війна жити треба слідуючи сьогоднішнім днем з невеликими планами, цілями на майбутнє і вірою в найкраще!
показати весь коментар
23.07.2024 16:50 Відповісти