874 4

Гроші на наступний рік: Мінфін закликав країни G7 прискорити виділення кредитів на $50 мільярдів

g-7,велика,сімка

Україна просить партнерів з "Великої сімки" (G7) прискорити запуск механізму додаткових кредитів на загальну суму $50 мільярдів (Extraordinary Revenue Acceleration Loans for Ukraine – ERA), які погашатимуться за рахунок доходів від заморожених російських активів.

Про це міністр фінансів України Сергій Марченко заявив на онлайн-зустрічі міністрів фінансів, голів центробанків країн-членів G7, керівництва МВФ і Світового банку, Європейської комісії та ОЕСР, інформує пресслужба Мінфіну.

"Війна продовжується, значні фінансові потреби зберігаються. Важливо знайти механізми як забезпечити Україну необхідними засобами вже з перших днів 2025 року. Саме тому нам потрібно пришвидшити розробку процедур використання прибутків від заморожених російських активів. $50 млрд дозволять забезпечити найнагальніші потреби України у 2025 році і посилити стійкість в умовах широкомасштабної війни", – заявив Марченко.

Він зауважив, що від початку повномасштабної війни Україна отримала від міжнародних партнерів $89,6 млрд. У тому числі у 2024 році до держбюджету вже надійшло $16 млрд міжнародної підтримки.

Своєю чергою партнери запевнили у спрямуванні необхідного обсягу зовнішньої допомоги у повному обсязі, тобто загалом $38 млрд у 2024 році.

Водночас Марченко розповів про кроки українського уряду, які дозволяють збільшувати власні надходження держбюджету в умовах війни. Так, за перше півріччя 2024 року податкові та митні доходи держбюджету збільшились на 55% у порівнянні з тим самим періодом у 2023 році.

"Мінфін продовжує вживати заходи для нарощення внутрішнього потенціалу. Нещодавно уряд запропонував Верховній Раді внести зміни до Податкового кодексу, які дозволять профінансувати додаткові військові видатки. У 2024 році необхідно мобілізувати додаткові 500,3 млрд грн для забезпечення критично важливих потреб", – нагадав міністр фінансів.

Як повідомлялося, лідери країн "Великої сімки" погодили механізм виділення допомоги Україні на $50 мільярдів за рахунок використання заморожених російських активів. Кошти планують виділити до кінця 2024 року, а погашати кредит будуть за рахунок доходів від заморожених російських активів. Проте запровадження цього механізму ще потребує вирішення низки технічних питань.

Єврокомісар з питань економіки Паоло Джентіліоні у липні обіцяв, що Єврокомісія "дуже скоро" представить проєкт плану надання Україні кредитів на суму $50 млрд за рахунок заморожених активів Росії.

Євросоюз також працював над втіленням власної схеми, яка передбачає використання доходів від заморожених російських активів у країнах ЄС для фінансування військової допомоги Україні. У лютому Рада ЄС ухвалила рішення окремо обліковувати такі доходи, а 21 травня країни Євросоюзу погодили план використання цих коштів.

Високий представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель оцінював доходи від заморожених російських активів у близько 3 мільярдів євро на рік.

При цьому влада ЄС дозволила європейському депозитарію Euroclear, у якому зберігається більша частина заморожених активів російського центробанку, залишити собі отримані від їх інвестування прибутки у 2022 та 2023 роках на загальну суму близько 5 мільярдів євро. Таким чином, ці кошти не будуть передані Україні в рамках рішення, яке наразі обговорюється у ЄС, писало видання Politico.

Коментувати
Сортувати:
не хилый у нас бюджет.... безработных сократили, бюджетников раздули...вот такой план на войну...
показати весь коментар
25.07.2024 13:38 Відповісти
После страшной неудачи в Батуме, после того, как все надежды рухнули, новая возможность заполучить богатство повлияла на отца Федора необыкновенным образом.
Он схватил Ипполита Матвеевича за тощий кадык и, сжимая пальцы, закричал охрипшим голосом:
- Куда девал сокровища убиенной тобою тещи?

(И. Ильф, Е.Петров, "Двенадцать стульев")
показати весь коментар
25.07.2024 13:53 Відповісти
мінфін не хоче закликати дєрьмака ******* менше ?
показати весь коментар
25.07.2024 18:34 Відповісти
нє це інше
показати весь коментар
26.07.2024 00:36 Відповісти