5 845 40

"Сигнал сірому ринку": Гетманцев звинуватив інтернет-провайдерів в ухиленні від сплати податків

гетманцев

Значна частина надавачів послуг доступу до фіксованого зв’язку та інтернету працюють у "сірій" зоні та використовують схеми ухилення від сплати податків.

Про це голова Комітету Верховної Ради з питань податкової політики Данило Гетманцев написав у своїй колонці, опублікованій на сайті "Главком".

"Галузь доволі багата, а в умовах, коли через часті знеструмлення вона залишається працювати стабільно – вона має додаткові переваги та, відповідно, зростання виручки", – написав Гетманцев.

Він уточнив, що загальні доходи від надання послуг фіксованого зв’язку у 2023 році склали 21,2 млрд грн, збільшившись за рік на 33,3%. Для порівняння – доходи операторів мобільного зв’язку минулого року становили 61,7 млрд грн, збільшившись на 9,8%. При цьому середній дохід на одного користувача послуг фіксованого зв’язку – 219 грн (порівняно із 102,1 грн у мобільного).

"Тож зрозуміло, що сегмент фіксованого зв’язку та інтернету не зміг не скористатись можливістю масово маскуватись під фізичних осіб-підприємців. Адже вигода безсумнівна – отримуючи від одного користувача 219 грн доходу, при використанні спрощеної системи оподаткування з них сплачується усього 10,95 грн (!!!) податків, тоді як податкове навантаження на загальній системі склало б 75,34 грн – у сім разів вище", – зазначив голова Податкового комітету Ради.

За його оцінками, у "сірій зоні" працюють близько 3,5 тисяч із 4,5 тис. зареєстрованих постачальників послуг фіксованого зв’язку та інтернету.

Гетманцев пояснив, що компанії створюють цілий ряд юридичних осіб на спрощеній системі оподаткування або залучають ФОП для надання послуг в межах міста, спального району, групи будинків чи навіть окремо взятого будинку.

"Наведу пару прикладів: Відомий оператор "Т", який пропонує телебачення та інтернет і має понад 320 тисяч абонентів. Насправді це мережа, до якої входить 288 (!!!) суб’єктів господарювання. Інший провайдер "Л", який обслуговує більше 210 тисяч абонентів, де-факто складається з 80 "спрощенців". На двох разом ці "лідери ринку" отримали дохід у розмірі 1,44 млрд грн", – зазначає депутат.

Водночас, за словами Гетманцева, через використання спрощеної системи оподаткування при наданні послуг з доступу до мережі інтернет держава втрачає більше 3 млрд грн на рік.

"Хочу, щоб сірий ринок фіксованого інтернету почув цей сигнал... Якщо ні – держава має достатньо інструментів, щоб приводити тих, хто не хоче жити за європейськими стандартами ведення бізнесу, до тями, послідовно закриваючи ті шпарини, які ще залишаються для того, щоб великі компанії маскувалися під малий бізнес", – додав Гетманцев.

Топ коментарі
+20
як вони задовбали !!! замість менше красти бони з українців знімають останню свитину !!!
показати весь коментар
01.08.2024 15:13
+19
Гетьманцев мародер-давай до свиданья вслед за русским военным кораблем!
показати весь коментар
01.08.2024 15:24
+16
Перекриють інтернет, щоб залишити тільки зелений марафон?
показати весь коментар
01.08.2024 15:23
Коментувати
Сортувати:
як вони задовбали !!! замість менше красти бони з українців знімають останню свитину !!!
показати весь коментар
01.08.2024 15:13 Відповісти
Хрінь якась..щось я при сплаті за своє жодного фопника не бачила, крім того - при таких обсягах там сотні фопників потрібно бути..

То він щось сплутав зі своїми схематозами)))
показати весь коментар
01.08.2024 15:29 Відповісти
****** суки, доходи вони рахують. А розходи *****? Зараз всі провайдери змушені в кожен будинок УПСи ставити, щоб цей інтернет був, коли світла немає. У них зараз розходи просто здоровенні.
показати весь коментар
02.08.2024 01:25 Відповісти
Перекриють інтернет, щоб залишити тільки зелений марафон?
показати весь коментар
01.08.2024 15:23 Відповісти
Ці можуть... "Зроблять нас всіх раз (к) ом", як і обіцяли (((
показати весь коментар
01.08.2024 15:27 Відповісти
Манцев геть!
показати весь коментар
01.08.2024 15:24 Відповісти
він МАМцев -- усе на мамулі!!!
показати весь коментар
01.08.2024 19:50 Відповісти
Гетьманцев мародер-давай до свиданья вслед за русским военным кораблем!
показати весь коментар
01.08.2024 15:24 Відповісти
Курощуп і гусощип...
показати весь коментар
01.08.2024 15:25 Відповісти
Може хтось вже подасть сигнал Гетманцеву, що життя іноді непередбачувано коротке...
показати весь коментар
01.08.2024 15:25 Відповісти
І правильно роблять! Краще людям дешевший інтернет, ніж ненажерливій зеленій сволоті кошти на розкрадання!
показати весь коментар
01.08.2024 15:26 Відповісти
Гетманцев! Як тобі таке: https://biz.censor.net/news/3502636/************************************************************************************
показати весь коментар
01.08.2024 15:28 Відповісти
показати весь коментар
01.08.2024 15:36 Відповісти
Гетманцев, почни зі своєї мамки, на яку ти переписав сховане від податків!
Провайдер агента фсб сівковича вирішив покошмарити українських провайдеров...
показати весь коментар
01.08.2024 15:37 Відповісти
от знову хтось прибрехує... цікаво б подивитись розрахунки нешановного пана, звідки в загальній зоні податків для ФОП у сім разів більше, ніж на єдиному податку? з того, що написано, бачу, що спрощенець ніби-то у нього платить 5% податку (з обороту - коштів, які отримав від надання послуг)... добре, на загальній системі він сплачував би 18%+1,5% податку, але... лише з прибутку (отриманий дохід мінус витрати)... тобто, при дуже оптимальних обставинах разів у два більше... а на практиці - навіть менше. хтось вже накинув око на цю галузь і для нього треба втопити нинешніх провайдерів в крові?...
показати весь коментар
01.08.2024 15:43 Відповісти
А на практиці приходить тьотя в окулярах і ну ви знаєте там є така фірма яка вам допоможе оптимізувати ваші податки за 6% від обороту.... але зараз щоб не було що я не працюю... заплатіть оцей штраф символічний що я щось знайшла при вашій перевірці і будимо дружити...

а на вершині цієї піраміди автор цих покращень
показати весь коментар
01.08.2024 15:53 Відповісти
100%! Дурачком прикинулся! Как будто не понимает, что базы налогообложения совершенно разные! Реально, большие предприятия на общей системе платят исходя из оборота зачастую гораздо меньше 5%, потому что, благодаря штату юристов и «однодневным предприятиям» (которых Г. сам и курирует) списывают на расходы большинство дохода. Для малых предприятий такое недоступно, а если рискнут, то налоговая быстенько аннулирует эти расходы и досчитает столько налогов, что это их сразуобанкротит…
Упрощенная система защищает малый бизнес, потому что ничего от фанаря досчитать нельзя! Именно это Гетьманцева и бесит! Невозможно лапу свою наложить!
Придумывает на ходу. На кого этот бред вообще рассчитан?
показати весь коментар
02.08.2024 00:25 Відповісти
Та подивіться на «великого платника» Укртелеком. У нього збитки вже третій рік! Це значить він взагалі ніякі податки не платить!!!
Ахметов третій рік виводить гроші з підприємства за кордон, а Гетманьцев нічого не бачить!
показати весь коментар
02.08.2024 00:43 Відповісти
Скоро Гетманцев почне ловити бабусь біля переходів та прив'язувати до них касові апарати!
показати весь коментар
01.08.2024 15:53 Відповісти
https://www.facebook.com/kucheruck/posts/*********************************************************************** https://www.facebook.com/kucheruck/posts/***********************************************************************

показати весь коментар
01.08.2024 15:54 Відповісти
перевірена хвойда зрадника Сівковича продовжує банкувати для зрадників Банкової дермака та його неповносправної Зєлі..
кишенькова частина хлопчиків за викликом дермака-татарова СБУ мовчить, "як риба об лЬод", чекають, коли вже всі стопудово втечуть до Ростова і от тоді "суворі-непохитні-принципові" силовики ЗА НАШЕ БАБЛО традиційно оголосять усих у безтолковий розшук - втіху для лохів-ідіотів.. клоуни позорні..
деяким дебілам-какаразніцам й досі нравіца..
показати весь коментар
01.08.2024 15:56 Відповісти
Сигнал гусакам:дешевого швидкого інтернету не буде 💩🤷
показати весь коментар
01.08.2024 15:59 Відповісти
Послуги надання доступу до мережі скоро зростуть вдвічі
показати весь коментар
01.08.2024 16:00 Відповісти
менше красти ? ні, навіщо. яйця по 17, красти 20 з 37 лярдів на фортифікаціях, 9 лярдів на захист енергосистем, гуманітарку, піднімати зп держапарату....

а лохи хай платять:

- за комуналку

- нові податки , новий військовий збір

- дешеві посилки з закордонних сайтів? чохла за 100 грн захотіли? так не піде

- до дешевого інтернету звикли? так не піде
показати весь коментар
01.08.2024 16:21 Відповісти
Рішення є - скоротити налогову службу на 90% та спростити податки. Зробити ОДИН плаский налог 10% для доходів понад 50000грн а для всих шо менше 5%. І все. Убрати нахер любу звітність! Запровадити автоматичну сплату податку з надходжень на рахунок підприємств.
І я запевняю шо буде зростати як економіка так і надходження.
Є ще ряд ньюансів, але нічого нереального.
показати весь коментар
01.08.2024 16:26 Відповісти
може б перестали красти, а не в кишеню до людей заглядати, чи вже нема, що красти?
показати весь коментар
01.08.2024 16:30 Відповісти
В Україні якісний, швидкісний, дешевий інтернет завдяки тому, що в телеком ринок не пхали своє рило гетманцеви і не зарегулювали його тупими ініціативами.
показати весь коментар
01.08.2024 17:59 Відповісти
Третину тютюнового бізнесу загнали в тінь (при "клятому баризі" було десь 5%), як і алкоголний. Зараз заганяють ринок палива. Ну а в проекті - інтернет.

Руйнування України з середини набирає оберти. Ця дєрьмаківсько-узеленська шобла продовжує здавати Україну відповідно до оманського договорняку.
показати весь коментар
01.08.2024 18:03 Відповісти
Все як на улюбленій zeмародерами московії - від сьогодні там ютуб сповільнили, чекайТЕ скоро в "країні мрій" узеленського !
показати весь коментар
01.08.2024 20:20 Відповісти
Козляра, коли почнеш сигналити своїм казнокрадам та корупціонерам?!!!
показати весь коментар
01.08.2024 18:10 Відповісти
Дуже цікаво, чому зона сіра. Є законодавство, є депутати що прийняли закон, згідно законодавства зона біла. Навіть з висловлювань видно що від сплати податків ніхто не ухиляється.
показати весь коментар
01.08.2024 19:17 Відповісти
та-а-а-к.. а оподаткувати хабарі недодумався?!! от тупе...
показати весь коментар
01.08.2024 19:54 Відповісти
Я все думаю, доки ми будимо терпіти це лайно? Доки?
показати весь коментар
01.08.2024 20:23 Відповісти
Все що робе це падло, робиться для знищення України.
показати весь коментар
01.08.2024 21:13 Відповісти
Нічього загального з "тіньоввим ринком" це не має.Подільник сівковича(агента фсб) таким чином пробує підмяти інтернет провайдерів,як це було зроблено на рашці.Аналогічним чином завдяки дебільного населення і так званних "антікорупціонерів" і псевдоактивістів,ряжених "націоналістів",російсько-алігархичній пропаганді кацапський блазень став презідентом.
показати весь коментар
02.08.2024 05:23 Відповісти
фЕесбешне рило розповідає про Українських платників податків
Рило , тебе чекає каштан, навіть не сумнівайся!
показати весь коментар
02.08.2024 06:44 Відповісти
"Гетманцев звинуватив інтернет-провайдерів в ухиленні від сплати податків. До економіки ніякого відношення це не має. Зеленського цікавлять дані користувачів, які він активно вибиває з провайдерів, для встановлення повного і всеосяжного контролю за Інтернетом перед запланованою капітуляцією і подальшою пролонгацією власного правління." https://timeze2019.blogspot.com/p/blog-page_21.html
показати весь коментар
02.08.2024 08:00 Відповісти
"ми їм вимикаємо світло, а вони все одно працюють, купляють генератори та безперебойники"
Погоджуюсь з паном гетьманцевим, неподобство.
показати весь коментар
02.08.2024 09:30 Відповісти
Люди платят налоги по закону, как физлица. Какое к черту уклонение???
показати весь коментар
02.08.2024 10:35 Відповісти
як там кажуть "диму без вогню не буває"!
показати весь коментар
02.08.2024 11:01 Відповісти