3 854 35

Нацбанк прогнозує підвищення тарифів на комунальні послуги з 2025 року

субсидия

Національний банк прогнозує поступове підвищення тарифів на газ, опалення та постачання гарячої води з 2025 року.

Про це йдеться у новому інфляційному звіті регулятора за липень 2024 року.

Наразі Нацбанк прогнозує, що цього року тарифи на комуналку залишатимуться незмінними.

"Проте складний стан в енергетиці та державному бюджеті, ймовірно, зумовлять поступове коригування тарифів у наступних роках. Очікується, що з 2025 року розпочнеться поступове приведення тарифів до їх економічно обґрунтованих рівнів", – йдеться у звіті.

Утім, невизначеність із термінами та величиною коригування тарифів, насамперед енергетичних, є окремим ризиком для прогнозу інфляції.

Зокрема зазначається, що значне підвищення вартості енергоносіїв для швидкого усунення дисбалансів в енергетичному секторі стане джерелом додаткового інфляційного тиску та призведе до значного збільшення субсидій для населення.

Водночас з іншого боку, триваліше відтермінування рішень про підвищення тарифів на комунальні послуги призведе до нижчого рівня інфляції, але погіршуватиме фінансовий стан державних енергокомпаній.

"Це посилюватиме ризики нестабільності на енергоринку, погіршуватиме інвестиційний потенціал галузі, а ціновий тиск лише відкладатиметься на майбутнє", – наголосили в НБУ.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів 31 травня ухвалив рішення по підвищення тарифу на електроенергію для населення на 60% – до 4,32 грн за кВт/год, незалежно від обсягу споживання.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що нові тарифи на електроенергію для населення, попри їх підвищення, все одно майже вдвічі нижчі, ніж її ринкова вартість.

Топ коментарі
+13
Остап Ібрагімовіч Владімір Алєксандровіч, когда уже ми будєм дєліть дєньгі праклятава парашенкі?
показати весь коментар
02.08.2024 11:50 Відповісти
+12
І податки, і комуналка і такса на хабар.
"Даві іх зєля!!! Сдєлаєм іх єщьо раз"!!!
показати весь коментар
02.08.2024 11:52 Відповісти
+8
ни можит быдь
показати весь коментар
02.08.2024 11:48 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Сходу прочитав "Нацбанк погрожує..." (далі по тексту).
показати весь коментар
02.08.2024 11:48 Відповісти
ни можит быдь
показати весь коментар
02.08.2024 11:48 Відповісти
Впевнений, "якість" послуг також підвищиться
показати весь коментар
02.08.2024 11:49 Відповісти
головне щоб вони в загалі існували,а то як в мене газ відрізаний ще з 16 а квітанції штампують🤣🤣🤣
показати весь коментар
02.08.2024 11:55 Відповісти
і який небудь зовсім неангажований суддя винесе рішення що ти винен заплатити за оці штамповки
показати весь коментар
02.08.2024 12:10 Відповісти
... як на повітря?
показати весь коментар
02.08.2024 11:49 Відповісти
Остап Ібрагімовіч Владімір Алєксандровіч, когда уже ми будєм дєліть дєньгі праклятава парашенкі?
показати весь коментар
02.08.2024 11:50 Відповісти
Ето тебє, ето єщьо тєбє, ето всєгда тєбє
показати весь коментар
02.08.2024 12:00 Відповісти
Не податки вчергове підвищувати, а прийняти НАРЕШТІ, готовий законопроект «Про фінансову систему України», щоб не гвалтувати аврально всю Україну!
Блокування/саботування привладними з Уряду, цього законопроекту, і призводить до таких НАСЛІДКІВ в Україні!! Обдирати УКРАЇНСЬКОГО гусака, ригоАНАЛЬНИМ вертухаям, набагато простіше!! Ось така «казочка» гетьманцева, Українці, від приблуд95!!
показати весь коментар
02.08.2024 11:50 Відповісти
І податки, і комуналка і такса на хабар.
"Даві іх зєля!!! Сдєлаєм іх єщьо раз"!!!
показати весь коментар
02.08.2024 11:52 Відповісти
"Ета не он. Ета все баяре. Царь хароший"
показати весь коментар
02.08.2024 11:56 Відповісти
Ааа
Ну тоді "дайтє єму іщьо пять лєт, он научіца"!!!!
показати весь коментар
02.08.2024 12:13 Відповісти
Кучма,казав,я перший срок вчився.А Зеля другий срок повинен відсидіти.
показати весь коментар
02.08.2024 12:28 Відповісти
100%, він же недієздатний. Тому й передав всі повноваження д'Єрмаку.
показати весь коментар
02.08.2024 13:14 Відповісти
це не прогноз. те що все буде дорожчати постійно - це незвортність
показати весь коментар
02.08.2024 11:53 Відповісти
А причем здесь вообще Нацбанк?
А минэкономики здесь не при деле?
И кто вообще определяет тарифную политику?
Почему Нацбанк занимается несвойственными для него прогнозами?
Вопросы, вопросы...
показати весь коментар
02.08.2024 11:54 Відповісти
🤣🤣ну нкрє не вспівають,зайняті підрахунками курсів валют ось банкіри і рулять комуналкою, ну як і детек який вроді рулить тільки тес а в реалі як відбувається і ,,державними,, гес та аес
усьо змішалося у датському королівстві,скоро на екранах ,,лікарі патологоанатоми реанімірують розподільчі вузли водопостачання

просто шокує той факт до чого привели дії ,,мудрого,,наріду за 33 роки!!!!
показати весь коментар
02.08.2024 12:03 Відповісти
Як це не свойственне?
Як раз їх функція прогнозувати інфляцію!!! А подорожчання комуналки також сюди пляше.
показати весь коментар
02.08.2024 12:15 Відповісти
Поки йде війна, чіпати тарифи не можна.
показати весь коментар
02.08.2024 11:57 Відповісти
А нагуя воно иому - Нацбанку - головна біль за комуналку
показати весь коментар
02.08.2024 11:59 Відповісти
т.е повышение тафифов на эл-во в 4 раза - это было еще не повышение ?
показати весь коментар
02.08.2024 12:15 Відповісти
..і вже просто цікаво: який саме економічно обгрунтований рівень утримування мародерів Зєлєнскага-бариги при владі, яка просрала усе - економіку, оборону, території, людей, честь-совість-Конститукцію (шо воно таке йуристам зєлєнскім взагалі невідомо)..?
зебіли 73%ві, кончені, ви зробили себе разом, а дехто й втік на Західні пособія, замість того, щоб особисто виправляти СВОЇ трагічні зальоти.. дебіли, блд..
показати весь коментар
02.08.2024 12:17 Відповісти
Так вже підвищили - акшо в травні, у Миколаїві куб води - 34 з копійками, то вже в червні - 38 з копійками. І це при тому що з краніка біжить чистий сірководній - з ранку лячно включати газ - ще вибухне.
показати весь коментар
02.08.2024 12:18 Відповісти
....все що було - то квіточки.....ягідки від шмигло , кабміна, мінсоцполітики , шахрайського пфу - ще попереду.....
показати весь коментар
02.08.2024 12:26 Відповісти
Ну підняття цін на газ ее та темло з водою напрошуєтсья вже давно.
Цікаво чи памятають зелохи що їм обіцяв зепідор у 2022 році
показати весь коментар
02.08.2024 12:58 Відповісти
показати весь коментар
02.08.2024 13:04 Відповісти
"тарифи на електроенергію для населення, попри їх підвищення, все одно майже вдвічі нижчі, ніж її ринкова вартість".
Шмигаль, ти про який ринок нам розповідаєш, про європейський? То забезпеч спочатку європейські доходи населення, тварино!
показати весь коментар
02.08.2024 13:07 Відповісти
показати весь коментар
02.08.2024 13:09 Відповісти
Кому їхня гаряча вода потрібна? Ну опаленню в багатоквартирних будинках поки альтернативи нема.
показати весь коментар
02.08.2024 13:33 Відповісти
Треба менше красти чиновникам всіх ранжирів і буде на все вистачать. Рвуть як вовки перед смертю.
показати весь коментар
02.08.2024 13:47 Відповісти
під0расы
показати весь коментар
02.08.2024 14:04 Відповісти
рухаємось далі під гаслом БІЛЬШЕ ПЕКЛА!!!
показати весь коментар
02.08.2024 15:46 Відповісти