13 491 25

Банки зменшили ставки за депозитами для населення, вони вже нижчі за інфляцію,– НБУ

ставка,облікова

Середні ставки за новими депозитами для домогосподарств (крім фізичних осіб-підприємців) у листопаді 2024 року знизились одразу на 0,9 відсоткового пункта і становили 9,6% річних.

Водночас середні стави за депозитами у валюті для населення не змінилися і залишаються на рівні близько 1% річних, свідчать оперативні дані Національного банку України (НБУ).

Дещо менше знизилися процентні ставки за новими депозитами у корпоративному сегменті. За депозитами бізнесу у гривні вони зменшилися на 0,3 відсоткового пункта – до 8,4% річних, а у валюті – на 0,1 в.п., до 0,8%.

Таким чином, ставки за новими депозитами у гривні для населення за підсумками листопада виявилися нижчими за рівень інфляції. За даними Держстату, у річному обчисленні інфляція за підсумками листопада прискорилась до 11,2%.

Ставки за депозитами у листопад 2024 року

Як повідомлялося, минулого тижня правління Національного банку ухвалило рішення підвищити облікову ставку з 13% до 13,5% річних. Це має сприяти контрольованості інфляційних очікувань, підтримати реальну дохідність гривневих інструментів та підживить інтерес до строкових гривневих заощаджень, пояснювали в НБУ.

Топ коментарі
+14
Взагалі - аж цікаво..хто так зелені довіряє, що гроші в банках України тримає..
показати весь коментар
16.12.2024 14:02
+5
Учетную ставку повысили, инфляция растет, а процент на депозиты снижают???
Я все верно понял или я сплю? Как такое может быть?
показати весь коментар
16.12.2024 15:59
+4
пышный - кацапский банкир и зеленский пусть выдаст ешё по тысяче
показати весь коментар
16.12.2024 14:20
Коментувати
Сортувати:
Взагалі - аж цікаво..хто так зелені довіряє, що гроші в банках України тримає..
показати весь коментар
16.12.2024 14:02 Відповісти
Марина, а де в тебе дЄньгі лежать?...
показати весь коментар
16.12.2024 14:34 Відповісти
В мене дЄнЄг немає))

З 2019 на картках не тримаю)))
показати весь коментар
16.12.2024 15:29 Відповісти
А якби були?
показати весь коментар
16.12.2024 15:33 Відповісти
У валюті та за кордоном.
показати весь коментар
16.12.2024 15:35 Відповісти
Це питання чи відповідь?
показати весь коментар
16.12.2024 15:39 Відповісти
А Ви знак питання бачите?
показати весь коментар
16.12.2024 15:42 Відповісти
Та хто знає... Може забулись...
показати весь коментар
16.12.2024 15:53 Відповісти
все роблять, аби тільки лишню копійку не заробили люди
показати весь коментар
16.12.2024 14:12 Відповісти
Скоріше, не втратили.
показати весь коментар
16.12.2024 14:16 Відповісти
10 років назад ставка була 30% річних в Приваті. Кладеш 100к і в рік маєш зверху 30к.
показати весь коментар
16.12.2024 14:21 Відповісти
Так то ж коли ПБ належав Бєня+шобла. Тоді взяти кредит в ПБ було під 40% річних, а депозити так під 30%. Взяв під 30 дав під 40 все путьом
показати весь коментар
16.12.2024 14:36 Відповісти
зараз здається 42% річних кредит в ПБ
показати весь коментар
16.12.2024 15:46 Відповісти
знаю людей, які так жили і навіть не працювали.
показати весь коментар
16.12.2024 14:23 Відповісти
пышный - кацапский банкир и зеленский пусть выдаст ешё по тысяче
показати весь коментар
16.12.2024 14:20 Відповісти
Зеленський з дєрмаком та зекодлом явно не тримають вкрадені у держави кошти в українських банках!
показати весь коментар
16.12.2024 14:22 Відповісти
тільки кеш і офшори. кажуть овоч взагалі банкам не дрвіряв ніяким і кошти тільки готівкою тримав.
показати весь коментар
17.12.2024 11:04 Відповісти
Агенти ФСБ зеленський, єрмак, гєтьманцев обкрадуть цю країну до нитки!
показати весь коментар
16.12.2024 15:29 Відповісти
Учетную ставку повысили, инфляция растет, а процент на депозиты снижают???
Я все верно понял или я сплю? Как такое может быть?
показати весь коментар
16.12.2024 15:59 Відповісти
При зелених ублюдках ми ще багато чого взнаємо про що і не здогадувались.
показати весь коментар
16.12.2024 19:57 Відповісти
Ну да, бред, по идее в такой ситуации люди должны деньги с депозитов снимать и нести их на валютный рынок либо в товар вкладывать, чтобы защитить средства от инфляции.
Депозиты должны иметь позитивную доходность (т. е. выше инфляции), а у нас сюр какой-то. При таких ставках держать деньги на депозите в гривне - не выгодно.
показати весь коментар
16.12.2024 20:02 Відповісти
посмотрите фильм "Игра на понижение" - там похожая ситуация ...
показати весь коментар
17.12.2024 09:16 Відповісти
шмаркленоміка
показати весь коментар
17.12.2024 11:05 Відповісти
"Размеры благодарности НБУ будут безграничны в пределах разумного." (с)
показати весь коментар
16.12.2024 20:25 Відповісти
Пышный девочек заказывает (через ОВГЗ), он их и танцует. А делится с пересичными прибылью от ОВГЗ банки и не обещали. Удивляюсь, что они еще не начали этот сектор (работа с физлицами) закрывать или выделять в отельный бизнес как неприбыльный/непрофильный актив.
показати весь коментар
17.12.2024 01:48 Відповісти