308 0

Тарифи на електроенергію у Молдові зросли на 75%. Вони вже вдвічі вищі, ніж в Україні

субсидия

Тарифи на електроенергію для населення Молдови підвищили на 65-75%.

Таке рішення Національне агентство регулювання в енергетиці (НАРЕ) ухвалило 3 січня, повідомляє молдовське видання NewsMaker.

Згідно із ним, тариф для споживачів найбільшого постачальника електроенергії в країні компанії Premier Energy зросте до 4,10 лея за 1 кВт-год (9,4 грн за поточним курсом). Це трохи менше, ніж просила сама компанія, але на 75% більше чинного тарифу.

Для споживачів ще одного постачальника FEE-Nord тариф зросте до 4,68 леїв (10,7 грн) за 1 кВт-год, на 65% більше, ніж зараз.

У Premier Energy пояснювали необхідність підвищити тариф на електроенергію для побутових споживачів зростанням закупівельної ціни на електроенергію.

В компанії уточнювали, що раніше більшу частину електроенергії (65-75%) постачала Молдавська ДРЕС, розташована у невизнаному Придністров'ї. З 1 січня через припинення постачання російського газу до регіону Молдавська ДРЕС припинила постачання електроенергії на Правий берег Дністра.

У зв'язку з цим молдовська державна компанія Energocom змушена закуповувати більше електроенергії на румунській біржі OPCOM, де ціни залежать від часу доби. Вранці та ввечері, коли попит на електроенергію дуже високий, ціна вища.

Як живе Молдова без російського газу?

Як повідомлялося, з 1 січня російський "Газпром" зупинив постачання газу за контрактом з компанією Moldovagaz, який в останні роки отримували споживачі на території невизнаного Придністров'я.

Відтак, розташована у регіоні Молдовська ДРЕС перейшла на спалювання вугілля і суттєво знизила генерацію, а у Придністров'ї відключили газ у котельнях, приватному секторі і багатоквартирних будинках з автономним опаленням. Також мешканці регіону залишилися без централізованого опалення і гарячого водопостачання.

Молдовська ДРЕС забезпечувала до 90% споживання електроенергії у Молдові. Після того, як ця електростанція припинила постачати електроенергію, Молдова почала імпортувати купувати її у Румунії та в цнших країнах.

При цьому з 16 грудня у Молдові на 60 днів запроваджено надзвичайний стан в енергетичному секторі. У країні обмежили споживання електроенергії: у години-пік не працюватимуть деякі підприємства, заборонять користуватися ліфтами, відключать світло у вітринах та архітектурну підсвітку.

Коментувати
Сортувати: