1 302 29

Майже 60% українського експорту торік припало на аграрну продукцію, – Мінагрополітики

зерно

У 2024 році Україна експортувала 78,3 млн тонн аграрної продукції на $24,5 мільярда – це 59% загальної вартості експортованих українських товарів.

Цей показник також є другим історичним рекордом – у 2021 році Україна експортувала агропродукції на $27,7 млрд, повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Зауважимо, що у 2021 році Україна експортувала товарів на $68,24 млрд, тож частка агроекспорту тоді становила менше 41%.

Експорт аграрних товарів у 2024 році

Найбільша частка українського експорту припадала на соняшникову олію – 21%. Її експортовано майже 6 млн тонн на $5,1 млрд.

На другому місці кукурудза – 21%, її експортували 29,6 млн тонн на $5 млрд.

На третьому місці пшениця – 15%, це 20,6 млн тонн на $3,7 млрд.

Серед лідерів також ріпак – 7% (3,8 млн тонн на $1,8 млрд), соя – 5% (3,4 млн тонн на $1,3 млрд), макуха і залишки, одержані під час добування рослинних жирів і олій – 4% (4,7 млн тонн на $1 млрд).

Частка м’яса та їстівної продукції свійської птиці склала 4%. Цих продуктів експортували 447 тис. тонн на $958 млн.

Крім того, торік Україна також експортувала ячмінь (3,3 млн тонн на $557 млн) та цукор (746 тис. тонн на $418 млн). На ці дві товарні позиції припало по 2% аграрного експорту.

Як повідомлялося, у 2024 році експорт українських товарів зріс на 15% – до $41,64 мільярда, водночас імпорт товарів в Україну збільшився на 8,6% – до $69 млрд.

У 2023 році товарообіг України становив $99,4 млрд. Зокрема, імпортували в Україну товарів на $63,5 млрд, а експортували – на $36 млрд.

Топ коментарі
+5
Це "перемога"? Колись гордістю України були літаки "Мрія" і "Руслан". зараз кукурудза і рапс. Чи є в світі розвинені країни де примітивний агроекспорт становить 60%? НЕМА! В африканських бананових країнах є.
показати весь коментар
03.01.2025 20:11 Відповісти
+4
Не вірю, що хтось не мріє перетворити Україну на бананову республіку.
показати весь коментар
03.01.2025 20:23 Відповісти
+4
Відкрий будь-яку міжнародну торговельну статистику (WTO, UNCTAD і т.п.) і знайди хоч одну розвинену країну, де агроекспорт перевищує 5% експорту. Пшеницею торгувати і валюту в офшорах ховати - багато розуму не треба. Предмету для національної гордості тут не має взагалі.
показати весь коментар
03.01.2025 20:28 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Майже 60% українського експорту торік припало на аграрну продукцію

А решта 40%, звичайно ж, припадає на високотехнологічну продукцію з великою доданою вартістю.
показати весь коментар
03.01.2025 19:46 Відповісти
шутку оцінили!
показати весь коментар
03.01.2025 20:12 Відповісти
Скільки валютної виручки за цю продукцію не повернулося? І за 2023- й повідомте будь- ласка?
показати весь коментар
03.01.2025 19:52 Відповісти
Якщо тобі не зрозуміло , то це те що офіційно задекларовано , те що не повернулося - на зелених офшорах , про них не звітуються .
показати весь коментар
03.01.2025 20:17 Відповісти
В тебе просто розуму мало, тому ти і не в курсі, що є митна база і декларацію на експорт потрібно закрити випискою із банку, про надходження коштів. Тому вся інфа доступна у режимі реального часу.
показати весь коментар
03.01.2025 21:14 Відповісти
Ну як у тебе розуму багато , то чого ж ти інших запитуєш скільки виручки не повернулося ? (( Чи трішки твого курячого для цього не вистачає для "інфи в режимі реального часу " ? ))
показати весь коментар
03.01.2025 21:46 Відповісти
Шо з тебе, барабана пустого візьмеш?
показати весь коментар
03.01.2025 22:22 Відповісти
Так я ж тебе , півнику , і не просив щось у мене брати , а пропонував показати всю велич твоєї звивини єдиної ...... на жаль , вона у тебе не у макітрі виявилася , а між половинками дупи ((
показати весь коментар
03.01.2025 22:40 Відповісти
Це "перемога"? Колись гордістю України були літаки "Мрія" і "Руслан". зараз кукурудза і рапс. Чи є в світі розвинені країни де примітивний агроекспорт становить 60%? НЕМА! В африканських бананових країнах є.
показати весь коментар
03.01.2025 20:11 Відповісти
Це не "перемога" , а констатація того що якщо і далі будете відноситися до аграріїв з позиції "примітивного агроекспорту ", то замість бананів х"й бичачий смоктати будете , бо хіба на нього валюти вистачить ((
показати весь коментар
03.01.2025 20:21 Відповісти
Відкрий будь-яку міжнародну торговельну статистику (WTO, UNCTAD і т.п.) і знайди хоч одну розвинену країну, де агроекспорт перевищує 5% експорту. Пшеницею торгувати і валюту в офшорах ховати - багато розуму не треба. Предмету для національної гордості тут не має взагалі.
показати весь коментар
03.01.2025 20:28 Відповісти
Дурепо , мова не про гордість , а про виживання . Тобі варто історію почитати з чого починалася індустріалізація совка ( це не про гордість і розвинутість , а про валютні надходження ) , а після того як почитаєш - задуматися як в умовах постійних ракетних обстрілів , проблем з енергетикою і логістикою , організуєш виготовлення і експорт високотехнологічної продукції .
показати весь коментар
03.01.2025 20:39 Відповісти
Індустріалізація "совка" почалася з 10 млн жертв голодомору в Україні, коли комуністи забирали в селян останнє зерно заради "ідеї". Ти це пропонуєш, розумнику? І не рівняй тодішні умови для індустріалізації і нинішні.
показати весь коментар
03.01.2025 20:45 Відповісти
Дурепо , ти так і не зрозуміла основного у економічних відносинах між державами , зате розкрила пащеку бо чула про Голодомор , правда , тупа на скільки , що не знаєш навіть як це пишеться ((
показати весь коментар
03.01.2025 20:58 Відповісти
твій пердьож закінчився. розумнику кукурудзяний? Коли немає аргументів, то дискусія зводиться до "сам дурак"...
показати весь коментар
03.01.2025 21:01 Відповісти
Цілком згідний з тобою , тупорила ідотко !
показати весь коментар
03.01.2025 21:04 Відповісти
А, то нас чекає індустріалізація. Зрозуміло
показати весь коментар
03.01.2025 23:48 Відповісти
те що вас чекає я озвучив у першому коментарі , ну і це у кращому випадкові , якщо іще не будете кацапам дупу лизати замість щось смоктати .
показати весь коментар
04.01.2025 01:49 Відповісти
Чергове хамло, аби щось ляпнути. Так не лижіть дупи. Ну, так: з аграрної країни перетворимося на індустріальну: будували літаки та ракети з електронікою, а тепер будемо клепати високотехнологічні міни. Вже клепаємо. Яка індустріалізація?? Ще пару років війни і ви жодного інженера не знайдете. Індустріалізатор... Аграріїв ніхто не ображає, просто констатується факт, що наш рівень - це "бананова республіка"
показати весь коментар
04.01.2025 05:47 Відповісти
А ти черговий ідіот , який вирішив показати свій інтелектуальний рівень ! (( Іще раз , придурку , прочитай мій перший коментар ! Де у ньому про "індустріалізацію " ? Ти просто пара отій недостулепі яка все розпочала , ну або та ж недостулепа , але під іншим ніком !
показати весь коментар
04.01.2025 14:42 Відповісти
Навчіться розмовляти
показати весь коментар
04.01.2025 15:15 Відповісти
Щоб з тобою нормально розмовляли - спершу навчися уважно читати . Якщо це у тебе вікові проблеми - озвуч , тоді спробую стрілочками намалювати шлях до першоджерела .
показати весь коментар
04.01.2025 15:23 Відповісти
Але розвиток аграрного сектору тягне за собою і розвиток сільськогосподарського машинобудування. В Україні є приклади успішних підприємств, які працюють як на внутрішній ринок, так і на експорт....
показати весь коментар
04.01.2025 21:33 Відповісти
Скільки Русланів та Мрій Україна виготовила на експорт? Та скільки вони принесли їй валютної виручки?
показати весь коментар
04.01.2025 21:30 Відповісти
Не вірю, що хтось не мріє перетворити Україну на бананову республіку.
показати весь коментар
03.01.2025 20:23 Відповісти
план зробити суто аграрну країну без індустріального капіталу і майбутнього виконано майже на 100%. І доречі індустріальним країнам не потрібно багато населення-а цей план ще в процессі виконання
показати весь коментар
05.01.2025 09:29 Відповісти
Все як хотіли: "аграрна наддержава".
показати весь коментар
05.01.2025 18:52 Відповісти