3 022 41

Гривня девальвувала за рік майже на 10%, але ситуація контрольована, – Гетманцев

гетманцев

За 2024 рік гривня девальвувала за офіційним курсом на 9,7%, опустившись з 38 грн/$ до 42,04 грн/$.

Про це голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев ("Слуга народу") повідомив у Telegram.

Він зауважив, що фактичний курс гривні за підсумками минулого року виявився близьким до урядового прогнозу, який передбачав девальвацію національної валюти до 42,1 грн/$ на кінець року.

"За середньомісячним курсом найбільші темпи девальвації були у січні та червні, гривня послаблювалась усі місяці, крім жовтня", – зауважив Гетманцев.

Голова Комітету зазначив, що попит на валюту торік продовжував суттєво випереджати її пропозицію на всіх сегментах ринку (безготівковому, готівковому).

Як результат, у 2024 році Нацбанк залишався головним гравцем на валютному ринку, а обсяги чистих валютних інтервенцій на підтримку курсу за підсумками року становили $34,8 млрд, у тому числі рекордні $5,3 млрд у грудні.

"Збільшення інтервенцій обумовлюється зростанням попиту на валюту через розширення дефіциту рахунку поточних операцій, поступову валютну лібералізацію, погіршення валютних очікувань", – пояснив Гетманцев.

Водночас він констатував, що ситуація на валютному ринку залишалась контрольованою, передусім, завдяки достатній зовнішній фінансовій підтримці партнерів ($41,7 млрд у 2024 році), що підтримувала міжнародні резерви і здатність НБУ проводити валютні інтервенції, а також виважена політика регулятора із забезпечення режиму керованої гнучкості.

Як повідомлялося, обсяги купівлі валюти населенням у 2024 році перевищили обсяги її продажу на $12,22 млрд.

У 2023 році чиста купівля валюти населенням становила $4,79 млрд.

Топ коментарі
+15
ну якщо у валізах долари -то так , все під контролем...
показати весь коментар
06.01.2025 13:14
+13
У вас під...рів зелених все завжди контральовано... Послухай зеленоплєснявих і зрозумій навпаки
показати весь коментар
06.01.2025 13:14
+9
Тобто в очі довбеться й цін не бачить..
показати весь коментар
06.01.2025 13:24
Коментувати
Сортувати:
ну якщо у валізах долари -то так , все під контролем...
показати весь коментар
06.01.2025 13:14 Відповісти
так и доллар держат... вроде он есть..а купить можно все меньше и меньше....
показати весь коментар
06.01.2025 13:19 Відповісти
Ці зелені довбодятли так обнуляють долар що і в США теж нічого не купиш за долар
показати весь коментар
06.01.2025 13:53 Відповісти
У вас під...рів зелених все завжди контральовано... Послухай зеленоплєснявих і зрозумій навпаки
показати весь коментар
06.01.2025 13:14 Відповісти
"Полет нормальньій - ПАДАЕМ!"
показати весь коментар
06.01.2025 13:15 Відповісти
показати весь коментар
06.01.2025 14:46 Відповісти
одне уточнення: танцюристів,і тільки після того як сам потаньцює приват сцівковичу на колінках
показати весь коментар
06.01.2025 19:38 Відповісти
чудак-человек.....
показати весь коментар
06.01.2025 13:18 Відповісти
Тобто в очі довбеться й цін не бачить..
показати весь коментар
06.01.2025 13:24 Відповісти
ты свой внешний вид проконтролировать не можешь, долбойоб
показати весь коментар
06.01.2025 13:28 Відповісти
При таких "міністрах" скоро заживемо як вареники в сметані !... Давай, геть-манцев, мочи далі ! Нахер нам ці гривні, доляри і єври . Головне, щоб ви зелені обранці не схудли !!!
показати весь коментар
06.01.2025 13:28 Відповісти
ригіАнальний покидьок
показати весь коментар
06.01.2025 13:34 Відповісти
Контрольована інфляція, це потужно!!!!
показати весь коментар
06.01.2025 13:35 Відповісти
показати весь коментар
06.01.2025 13:38 Відповісти
Хлопчик отсосіновик! 😁
показати весь коментар
06.01.2025 15:58 Відповісти
СЦИВОВІЧ І МІНЄТНІЦЕВ
показати весь коментар
06.01.2025 19:41 Відповісти
Як і ситуації на фронтах "складні, але контрольовані". Знищили країну, зелені потвори!
показати весь коментар
06.01.2025 13:56 Відповісти
Гривня а рік впала з 38 до 42,04 грн/дол. Це не 9,7%, як каже гетьманцев, а 11,59%. Рахівники куєві. Ось так вони "контролюють ситуацію".
показати весь коментар
06.01.2025 14:01 Відповісти
пам'ятаєте той анекдот про середню довжину членів чоловіків у двох сусідніх містечках? В одному вимірювали, а в іншому проводили опитування...
показати весь коментар
06.01.2025 14:08 Відповісти
І чи зможуть вони і надалі отак утримувати курс - є великі сумніви
показати весь коментар
06.01.2025 20:59 Відповісти
В Капіталі Маркса міститься думка, що, якщо в країні виготовили 1 сокиру, то скільки її не обкладай податками 10 сокир не стане. Зелений геьманцев цього не знає, чи він просто поц?
показати весь коментар
06.01.2025 14:02 Відповісти
гетьманцев - шкідник і суцільне неподобство, жодної нормальної ініціативи не впровадив. все якесь антилюдське
показати весь коментар
06.01.2025 23:31 Відповісти
и
показати весь коментар
06.01.2025 14:03 Відповісти
Ще далеко не дно, є куди падати. ХотьПаржалі, я надіюсь?
показати весь коментар
06.01.2025 14:06 Відповісти
Думаю до этого уже не дойдет, так как деньги напечатать тоже деньги нужны будут, а эти всё под чистую выгребают. Ну разве только Америка напечатает колониальную валюту. Ну и рубль буде кое-где в ходу.
показати весь коментар
06.01.2025 22:42 Відповісти
Пройшло строго по плану риго-опешників. Попереду потужний ривок!
показати весь коментар
06.01.2025 14:17 Відповісти
Покидьок, шо воно несе???!!! Воно на ціни на продукти дивилось??!!
показати весь коментар
06.01.2025 14:45 Відповісти
Все ж інфляція і девальвація - різні речі, втім, з нашим рівнем імпорту...
показати весь коментар
06.01.2025 21:03 Відповісти
показати весь коментар
06.01.2025 14:45 Відповісти
Риг мародере і бреше для цього його і притягли до корита
показати весь коментар
06.01.2025 15:04 Відповісти
Всё нормально, падаю! (с) В бой идут одни старики...
показати весь коментар
06.01.2025 16:14 Відповісти
показати весь коментар
06.01.2025 19:08 Відповісти
Все це, чим-то нагадує анекдот,але в результаті виходить не дуже смішно, коли їде ковбой по прерії, а на зустріч йому індіанець тоді ковбой думає що робити, а дух йому відповідає ситуація контрольована- вбий його, і ковбой застрелив інданця, а через годину на зустріч ковбою скаче ціле племя інданців , тоді ковбой питає духа що робити, а він відповідає- ти як хочеш, а я втікаю.
Так і тут якщо ситуація буде не контрольйована вони втечуть з награбованим , а якщо контрольована то здадуть пів країни і вбють українців за допомогою Путіна , а замість нас наберуть якійсь інший народ, вже і закон про множинне громадянство підготували.
показати весь коментар
06.01.2025 19:08 Відповісти
пока вам зелень будут возить составами, она будет контролевана... а вот потом -хз....
показати весь коментар
06.01.2025 19:24 Відповісти
А потом их не волнует. Квартал - погастролировали и нафиг с пляжа и кому какое дело что там у вас и как потом. Бабло сорвали и дальше кто куда. Главное чтоб не искали и к ответу не призвали. Их этим и купили западные "партнёры".)))
показати весь коментар
06.01.2025 22:39 Відповісти
ЗА ТАКЕ ДОСЯГНЕННЯ МІНЄТНІЦЕВ ОТРИМАЄ НАПЕВНО ПОЗАЧЕРГОВЕ ЗВАННЯ У СЛУЖБІ СІВКОВИЧА
показати весь коментар
06.01.2025 19:40 Відповісти
ще жоден депутат чи чиовник не відповів за ті шкідливі рішення що наприймали
показати весь коментар
06.01.2025 23:33 Відповісти
А в чому саме контроль? Держбюджет летить у прірву. Монетарні важелі вже скоро не буде змоги застосовувати (а може і вже). Зовнішньоекономічно теж ніяких зрушень, щоб говорити про збільшення експорту чи зменшення імпорту. То про який саме контроль мова?
показати весь коментар
06.01.2025 20:53 Відповісти
які монетарні важелі??? тотальна фіскалізація добила економіку, вона ледь ледь жевріє. аби той 2025 рік прошкутельгала і не гепнулась
показати весь коментар
06.01.2025 23:34 Відповісти
Ситуация контролируемая благодаря западным кредитам и займам? А отдавать кто и чем будет? Или то уже вас не касается и пусть кто угодно контролирует и разруливает? Мы давно уже поняли всю ЗЕлёную сущность.
показати весь коментар
06.01.2025 22:37 Відповісти