В Україні затвердили паспорти енергонезалежності для кожного регіону. Яка їхня мета?

Міністерство розвитку громад та територій спільно з Міністерство енергетики затвердили паспорти енергонезалежності для кожного регіону України.
Про це йдеться в повідомленні Мінгромад.
Там зазначили, що відповідний наказ "Про затвердження Переліку паспортів енергетичної стійкості регіонів" №496/1502 було підписано 31 грудня 2024 року.
"Енергопаспорт регіону є комплексною оцінкою потенціалу розвитку розподіленої генерації в кожному окремому регіоні. Документ дає змогу обласним адміністраціям розробити детальні плани дій, зокрема щодо розвитку розподіленої генерації з урахуванням особливостей кожної території", – сказано в повідомленні.
Віцепрем'єр-міністр із відновлення України – міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба зазначив, що це допоможе не тільки підвищити енергетичну безпеку, але й стимулювати економічний розвиток територій через інвестиції у відновлювану енергетику та інфраструктуру.
"Енергетичні паспорти дозволяють побачити повну та головне – детальну картину потреб та балансу кожного регіону. Відштовхуючись саме від потреб та наявного ресурсу, ми зможемо залучати міжнародних партнерів під конкретні завдання для пошуку можливостей", – підкреслив Кулеба.
З 2025 року очікується подальше зростання будівництва розподіленої генерації, що покриватиме потреби громад, додали в Мінгромад.
Наприкінці минулого року в Мінерего заявили, що сумарна потужність генеруючих установок розподіленої газової генерації, підключених станом на 31 грудня 2024 року, склала 967 МВт, із них 835 МВт введено в експлуатацію у 2024 році.
Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський на Конференції з відновлення України у Берліні торік заявив про план збудувати до 1 гігавата потужностей маневрової газової генерації вже 2024 року, і ще 4 гігавати – упродовж наступних років. В "Ощадбанку" оцінили будівництво обіцяного Зеленським гігавата потужностей у $700 млн.
На початку вересня міністр енергетики Герман Галущенко заявляв, що в Україні вже встановлено сотні мегават потужностей з анонсованого президентом 1 ГВт генерації.
Тоді ж ексочільник НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький заперечував, що із анонсованого президентом Зеленським плану збудувати 1 ГВт потужностей газової маневрової генерації до кінця року в Україні побудують лише близько 60 МВт.
За оцінками опитаних українською редакцією Forbes експертів, станом на кінець грудня з анонсованих президентом 1 ГВт потужності нових маневрових електростанцій підключено від 0,1 до 0,3 ГВт маневрової газової генерації, за різними оцінками профільних депутатів, аналітиків та співрозмовників в "Укренерго". Газову генерацію електроенергії встановлювали теплокомуненерго, державні компанії та приватний бізнес.
Больше чем уверен, что у Укрэнерго есть всё это под другим названием.