Нацбанк випустив монету із зашифрованим посланням. Її присвятили розвідникам. ФОТОрепортаж

Національний банк України випустив нову пам’ятну монету до Дня зовнішньої розвідки України.
Монету "Служба зовнішньої розвідки України" презентували голова НБУ Андрій Пишний та голова Служби зовнішньої розвідки України генерал-лейтенант Олег Іващенко, повідомляє пресслужба Нацбанку.
Дизайн монети містить елементи нової символіки та відомчих заохочувальних відзнак Служби, а також зашифроване послання на реверсі монети.
"Тут навколо тризуба цифрами зашифровані слова одного з відомих українських політичних діячів. Для кодування використано шифр Української Повстанської Армії та кодове слово, обране Службою", – зазначається у повідомленні.
Служба зовнішньої розвідки України оголосила конкурс з-поміж спеціалістів із дешифрування, які матимуть змогу розшифрувати закодоване послання. Його текст Нацбанк оприлюднить в описі монети через шість місяців з дати введення її в обіг.
З умовами, термінами проведення конкурсу та його результатами можна ознайомитися на офіційному сайті Служби зовнішньої розвідки України.
Як виглядає присвячена Службі зовнішньої розвідки монета?
На аверсі монети в центрі зображено хрест, який є основним елементом нової символіки та відомчих заохочувальних відзнак Служби зовнішньої розвідки. У центрі хреста – Знак Княжої Держави Володимира Великого (тризуб), обрамлений гаслом служби латиницею – OMNIA VINCIT VERITAS ("ІСТИНА ПЕРЕМАГАЄ ВСЕ").
Контури мапи з континентами навколо центру символізують просторовий розмах розвідувальної діяльності служби. По периметру кола азбукою Морзе закодовано перші три слова назви відомства, яку продубльовано в нижній частині: Служба зовнішньої розвідки України.
На реверсі монети розміщено стилізований тризуб, навколо якого цифрами зашифровані слова одного з відомих українських політичних діячів. Для кодування використано шифр Української Повстанської Армії та кодове слово, обране Службою.
Пам’ятна монета "Служба зовнішньої розвідки України" введена в обіг 23 січня 2025 року. Вона має номінал 5 гривень, виготовлена з нейзильберу. Тираж – до 75 000 штук у сувенірному пакованні.