2 811 3

Данія дозволила законсервувати російський газопровід "Північний потік-2"

Данія дозволила законсервувати російський газопровід

Енергетичне агентство Данії видало дозвіл швейцарській "дочці" російського "Газпрому" Nord Stream 2 AG на проведення робіт із консервації газопроводу "Північний потік-2" у Балтійському морі, який було пошкоджено внаслідок серії вибухів у 2022 році.

Про це пише LIGA.net із посиланням на заяву данського регулятора.

Як повідомляється, роботи передбачають встановлення спеціально виготовлених заглушок на кожному з відкритих кінців труби для запобігання подальшому витоку газу та попадання насиченої киснем морської води.

Nord Stream 2 AG збирається провести роботи в другому або третьому кварталі 2025 року. Очікується, що вони триватимуть два-три тижні.

Що сталося з "Північними потоками"

Газопровід "Північний потік-2" – розширення першого потоку, який "Газпром" запустив у 2011 році. Газопровід протяжністю понад 1200 км ішов дном Балтійського моря в обхід транзитних держав – України, Білорусі, Польщі й інших країн Східної Європи та Балтії.

Компанія Nord Stream 2 AG, що на 100% належить "Газпрому", була оператором газопроводу "Північний потік-2". До повномасштабної російсько-української війни партнерами "Газпрому" в проєкті виступали п'ять енергетичних гігантів Європи: британська Shell, австрійська OMV, французька Engie та німецькі Uniper і Wintershall. Партнери фінансували будівництво газопроводу 50% на 50%. Загальна вартість газопроводу оцінюється у 10 млрд євро.

26 вересня 2022 року на газопроводах "Північний потік-1" та "Північний потік-2" було виявлено витоки газу. Пізніше оператор "Північного потоку" повідомив про руйнування, які відбулися в один день одночасно на трьох нитках морських газопроводів "Північний потік-1" та "Північний потік-2", та мають "безпрецедентний характер".

Поліція Данії заявила, що попереднє розслідування пошкоджень двох ниток газопроводу "Північний потік" у данській частині Балтійського моря свідчить, що витоки газу були спричинені потужними вибухами. Поліція Швеції також знайшла підтвердження вибухів на газопроводах системи "Північний потік".

Своєю чергою російський президент Владімір Путін називав бенефіціарами диверсій на "Північних потоках" США, Україну та Польщу, перед цим він звинувачував у підриві цих газогонів "англосаксів".

22 лютого 2022 року уряд Німеччини оголосив про рішення зупинити сертифікацію "Північного потоку-2" у відповідь на визнання "республіками" захоплених Росією територій Донбасу. Після повномасштабного нападу РФ на Україну проєкт остаточно заморозили.

У листопаді 2024 року стало відомо, що американський інвестор Стівен Лінч просить уряд США дозволити йому взяти участь у торгах із купівлі газопроводу "Північний потік-2", коли його виставлять на продаж.

Коментувати
Сортувати:
Потоки вже не жильці...
З рівнем розвитку морських дронів вибухівку легше привезти, ніж встановити заглушки...
показати весь коментар
28.01.2025 18:24 Відповісти
В дупу собі тепер ті затички вставте. Газопроводи заповнені водою і видалити її ніяк, бо дірки то не заварені. Заткнуть для виду, щоб газ не булькав, а морська солона вода свою добру справу з середини зробить.
показати весь коментар
28.01.2025 21:12 Відповісти