7 236 24

Україна готова обговорювати транзит газу з європейськими операторами, але чекає на рішення ЄК, – Стефанішина

Україна готова обговорювати транзит газу з європейськими операторами, але чекає на рішення ЄК, – Стефанішина

Україна готова розглянути можливість роботи з європейськими операторами для транзиту газу до Європейського Союзу, проте саме Європейська Комісія має вирішувати, чи такий транзит потрібен європейській стороні і чи готова вона його забезпечувати.

Про це заявила віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України – міністерка юстиції Ольга Стефанішина під час робочого візиту до Брюсселю, передає Укрінформ.

Саме так Стефанішина відповіла на запитання журналістів, чи готова Україна розглянути можливість використання власних транзитних спроможностей для продовження транспортування газу в Європу.

"Це питання піднімала угорська сторона вчора в ході зустрічі в штаб-квартирі НАТО, в контексті енергетичної безпеки. Так само сьогодні, наскільки мені відомо, відбудуться контакти президентки Урсули фон дер Ляєн з прем’єром (Словаччини, – ред.) Фіцо. Українська позиція дуже проста. Ми знали, що угода з Росією завершиться, ми завчасно комунікували з Європейською Комісією. У разі отримання від Європейської Комісії будь-яких запитів, Україна, звичайно, виконає свою функцію транзиту. Але питання зараз на стороні Європейської Комісії, і тих домовленостей, які Угорщина може досягти в цьому", – сказала Стефанішина.

Відповідаючи на уточнююче запитання журналістів, чи йдеться про транзит російського газу, віепрем'єрка наголосила, що українська сторона розглядає можливість роботи з європейськими операторами газу.

"Ми будемо працювати з європейськими операторами, і Європейська Комісія має визначити, чи є важливим для них – забезпечувати цей транзит або ні. Але станом на 1 січня, коли завершилася (транзитна, – ред.) угода, ми мали чітке бачення Європейської Комісії, що навіть повне припинення транзиту (газу, – ред.) не несе економічних загроз для Європейського Союзу", – зазначила Стефанішина.

Раніше газета Financial Times писала, що європейські посадовці почали обговорювати ідею можливості відновлення закупівель газу у Росії в межах потенційного врегулювання війни в Україні.

Нагадаємо, з 1 січня 2025 року Україна припинила транзит російського газу з огляду на закінченням терміну дії транзитної угоди з 1 січня 2025 року.

Раніше президент України Володимир Зеленський попередив, що Україна не продовжуватиме транзит російського газу, навіть якщо йтиметься про транспортування газу, який формально належить "іншій країні", яка отримуватиме газ від РФ.

Своєю чергою Угорщина та Словаччина виступають проти такого рішення. Зокрема, прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо різко розкритикував припинення транзиту російського газу. Для обговорення цього питаннян він зустрівся з російським диктатором Путіним, а також погрожував призупинити постачання електроенергії до України, хоча це порушує європейські правила. Голова словацього уряду також скаржився, що його країна втратить транзитні збори після припинення постачання газу з РФ, а у короткостроковій перспективі зіткнеться з підвищенням цін на газ.

Водночас у Єврокомісії констатували, що припинення транзиту російського газу українською газотранспортною системою не вплинуло ні на енергетичну безпеку країн регіону, ні на споживчі ціни на ринку.

Нагадаємо, словацька енергетична компанія SPP, словацький оператор ГТС Eustream AS, а також угорські MOL Hungarian Oil and Gas Plc і MVM Zrt та низка інших компаній підписали декларацію про підтримку продовження транзиту газу через Україну, її направлять на розгляд Єврокомісії.

Топ коментарі
+15
Головне-гешефт. Але барига ''Порох''(не переплутайте)
показати весь коментар
30.01.2025 19:05 Відповісти
+11
Тобто зелені автоматично стають співучасникими мокшанських терористів..та підірвіть вже той газогін до бєніної мами! Не буде предмету перемовин..
показати весь коментар
30.01.2025 19:23 Відповісти
+8
Так перемога вже не потрібна слугам урода?
показати весь коментар
30.01.2025 19:19 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
Настав час врубати транзит на повну
показати весь коментар
30.01.2025 19:01 Відповісти
навіщо так різко ?
виставити кацапам такий цінник на транзит (з огляду на обстріли газової мережі кацапам ж), щоб вони самі відмовились

.
показати весь коментар
30.01.2025 19:50 Відповісти
Як чудово що зустрічаються люди, які намагаються не тільки розібратися в українській політиці, але ще мріють нагнути руснявих
показати весь коментар
30.01.2025 20:02 Відповісти
Якби це було тільки бажання кацапів..
показати весь коментар
30.01.2025 22:40 Відповісти
А чому б і ні? глянь на жирне, довольне, самодостатне їбло уякого в окопах не ма нікого з рідних у якого прибуток в рази більший ніж у смертника на нолі, яке є чиновником а живе як супердорога повія якій ***** україна......... тож ми, тобто вона, готова!!!!!!! і газ прокачати і очко підставити . а що?
газ ***** нас вбиває але миж мусимо фіцо та орбана забеспечити *********** газом
показати весь коментар
31.01.2025 01:06 Відповісти
Головне-гешефт. Але барига ''Порох''(не переплутайте)
показати весь коментар
30.01.2025 19:05 Відповісти
При Пороху виконували контракт, а зараз його немає і є потреба його підписувати НЕ підписувати. Різницю вловлюєте?
показати весь коментар
31.01.2025 08:40 Відповісти
Так перемога вже не потрібна слугам урода?
показати весь коментар
30.01.2025 19:19 Відповісти
"самміт миру" номер....

який вже там "план миру"?

.
показати весь коментар
30.01.2025 19:51 Відповісти
Тобто зелені автоматично стають співучасникими мокшанських терористів..та підірвіть вже той газогін до бєніної мами! Не буде предмету перемовин..
показати весь коментар
30.01.2025 19:23 Відповісти
Додаткових рошиків на вибори покидькам ЗЕвлади захотілось? Мало накрали?
показати весь коментар
30.01.2025 19:29 Відповісти
Геть зелених з влади!
показати весь коментар
30.01.2025 19:56 Відповісти
зебидло за бабло готове всім у всіх позах.
показати весь коментар
30.01.2025 23:02 Відповісти
Ніякого транзиту газу з кацапстану через Україну більше не буде, труба повинна бути розібрана і переплавлена на пулі та снаряди щоб знищити максимальне число кацапстанців!
показати весь коментар
30.01.2025 23:06 Відповісти
Та там в Європі половина фашистів...Вірніше,багато бажаючих лизати фашистську задніцу путіна...
показати весь коментар
30.01.2025 23:23 Відповісти
Потаскана шл...ха!!!
показати весь коментар
30.01.2025 23:56 Відповісти
Ні долга музічка іграла,ні долга зе фрайерок по клавішам стучал..
показати весь коментар
31.01.2025 03:18 Відповісти
Єдиним виправданням відновлення транзиту може бути звільнення захисників Маріуполя, цивільних заручників та інших військовополонених в обмін на транзит!!!! ВСЕ ІНШЕ - ТО ЗРАДА
показати весь коментар
31.01.2025 05:49 Відповісти
Повторюю свій коментар на тему транзиту "На моє переконання можливості відновлення закупівель газу у Росії має бути одним з козирів на переговорах - Європа налякана, меркантильна "во глубінє своєї душі" марить отримувати природний газ з РФ, тим більше що Газпром "здатен" продавати Європі газ по "китайскій" ціні. "Глубінное мнєніє" всієї Європи відкрито передає Орбан, Фіцо.

Так це «Газ - це бізнес Путіна». НАРЕШТІ "Ми завдали удару ворогу на газовому фронті, в той час коли наші воїни ведуть бої, знищуючи ворога"- така "перемога...

Чому Україна не зупинила транзит після вторгнення?

Разом з тим, з часу припинення транзиту, і, особливо з втратою Кремля надії відновити транзит, газотранспортна система України і інфраструктура зберігання природного газу, напевно, стане для агресора привабливою і пріоритетною ціллю...

Як на мою думку, дилему продовжити, чи зупинити транзит природного газу походження "Made in Russia" слід було б розглядати в контексті актуальної на цей час т.зв. "формули миру".

Гіпотетично: у випадку поступливості Європи щодо продовження українського транзиту Газпром має, напевно, в рукаві звабливу козирну карту: "китайську" ціну природного газу для Європи.

Європа в енергетичній непевності не тільки з природним газом, а і з електроенергією... як наслідок зеленої війни проти атомної енергетики, зокрема в Німеччині. Енергетична корзина ЕС і стає все більш дорожчою - надто дорогою...

Європа у глибокому внутрішньому конфлікті: намагання зберегти принципи, раніше проголошені щодо нафти і газу Made in Russia і реальними проблемами бізнесу.

Метафорично. Ставити питання продовжувати транзит природного газу в Європу, чи зупинити - це як чоловікам різних рас, культур, віросповідань задавати питання: відвідати публічний будинок, чи утриматися.

Одні і не стануть приховують свої бажання, другі теж хочуть, але остерігаються розголосу, інші, - лукаві і хитрі фарисеї, (як папа з Риму!?) шукають способів збереження зовнішньої пристойності - зайшов з чисто наукового інтересу, або навернути грішниць...

Врешті решт всі вкусять плоди гріховності. Просто в кожного перед тим свої маневри...

Такий собі Фіцо просто виразив те, що за що цнотливо-фарисейська Європа поки що не зважується відверто заявити - Фіцо сказав за Європу. Не все ж Орбану...
показати весь коментар
31.01.2025 06:58 Відповісти
Відновлення транзиту несе великі ризики для рейтингу найвеличнівшого, сумнівно, щоб він на таке добровільно підписався. Але ж там є ще купа прокремлівського лайна за його спиною, можуть і вмовити. Побачимо.
показати весь коментар
31.01.2025 08:44 Відповісти