173 0

Влада Києва виділила 2,4 мільярда на доплати вчителям

Київ збільшив зарплатний фонд на 2,4 мільярда

Київ спрямував додаткові 2,4 млрд грн на фонд заробітної плати, що дозволить збільшити розмір виплат для педагогів і працівників закладів освіти у 2025 році.

Про це повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Валентин Мондриївський. 

"Департамент освіти і науки провів співбесіди з керівниками районних управлінь освіти щодо фінансування заробітних плат і стимулювання працівників галузі. За результатом обрахунків ухвалили рішення підвищити зарплати працівникам галузі приблизно на 30% відповідно до кваліфікаційної категорії", – сказано в повідомленні КМДА.

Так, уже в січні додаткові виплати з фонду оплати праці отримали освітяни в семи районах столиці: Голосіївському, Деснянському, Дніпровському, Оболонському, Подільському, Святошинському та Солом'янському. У Печерському районі надбавки поки отримали лише працівники дошкільної та позашкільної освіти.

"Освіта – це основа розвитку міста, і ми продовжуємо роботу над забезпеченням гідних умов для вчителів, вихователів та всіх працівників освітньої галузі. [...] На жаль, ми не можемо змінити ставку (це функція держави), тому кошти будуть додані у вигляді премій. Очікуємо, що найближчим часом усі райони столиці завершать виплату надбавок, які у 2025 році стануть щомісячними", – сказав Мондриївський.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів ухвалив рішення, що з починаючи з січня 2025 року українським учителям доплачуватимуть по 1 тис. грн "на руки", а з вересня доплати обіцяють збільшити удвічі. У січні уряд виділив на виплату таких доплат 4,62 млрд грн.

Раніше віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров визнавав, що зарплати учителів "на руки" мали зменшитися після підвищення військового збору з 1,5% до 5%. Тому встановлення додаткових виплат має вирішити цю проблему.

Водночас міністр освіти і науки Оксен Лісовий визнавав, що соціальні стандарти для учителів наразі неприйнятні й недостатні, але коштів для підвищення зарплат освітянам немає. Відтак, Кабмін вже вшосте переніс терміни виконання ухваленої в липні 2019 року постанови про збільшення мінімального окладу вчителів до чотирьох прожиткових мінімумів на період після завершення воєнного стану.

Коментувати
Сортувати: