Влада Києва виділила 2,4 мільярда на доплати вчителям

Київ спрямував додаткові 2,4 млрд грн на фонд заробітної плати, що дозволить збільшити розмір виплат для педагогів і працівників закладів освіти у 2025 році.
Про це повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Валентин Мондриївський.
"Департамент освіти і науки провів співбесіди з керівниками районних управлінь освіти щодо фінансування заробітних плат і стимулювання працівників галузі. За результатом обрахунків ухвалили рішення підвищити зарплати працівникам галузі приблизно на 30% відповідно до кваліфікаційної категорії", – сказано в повідомленні КМДА.
Так, уже в січні додаткові виплати з фонду оплати праці отримали освітяни в семи районах столиці: Голосіївському, Деснянському, Дніпровському, Оболонському, Подільському, Святошинському та Солом'янському. У Печерському районі надбавки поки отримали лише працівники дошкільної та позашкільної освіти.
"Освіта – це основа розвитку міста, і ми продовжуємо роботу над забезпеченням гідних умов для вчителів, вихователів та всіх працівників освітньої галузі. [...] На жаль, ми не можемо змінити ставку (це функція держави), тому кошти будуть додані у вигляді премій. Очікуємо, що найближчим часом усі райони столиці завершать виплату надбавок, які у 2025 році стануть щомісячними", – сказав Мондриївський.
Як повідомлялося, Кабінет Міністрів ухвалив рішення, що з починаючи з січня 2025 року українським учителям доплачуватимуть по 1 тис. грн "на руки", а з вересня доплати обіцяють збільшити удвічі. У січні уряд виділив на виплату таких доплат 4,62 млрд грн.
Раніше віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров визнавав, що зарплати учителів "на руки" мали зменшитися після підвищення військового збору з 1,5% до 5%. Тому встановлення додаткових виплат має вирішити цю проблему.
Водночас міністр освіти і науки Оксен Лісовий визнавав, що соціальні стандарти для учителів наразі неприйнятні й недостатні, але коштів для підвищення зарплат освітянам немає. Відтак, Кабмін вже вшосте переніс терміни виконання ухваленої в липні 2019 року постанови про збільшення мінімального окладу вчителів до чотирьох прожиткових мінімумів на період після завершення воєнного стану.