Резидентами "Дія.City" тепер можуть стати всі компанії, що займаються дослідженнями та розробками

Відтепер усі компанії, що займаються дослідженнями та розробками, можуть стати резидентами спеціального податкового простору для IT-галузі "Дія.City". Відповідні зміни підтримав Кабінет Міністрів України.
Про це йдеться в повідомленні Міністерства цифрової трансформації.
"Раніше резидентами "Дія.City" могли бути тільки компанії, що займаються дослідженнями та розробками в ІТ та телекомі. Тепер спектр набагато ширший: біотехнології, мікроелектроніка, генна інженерія, оборонні технології тощо. Ці компанії розробляють та тестують продукти у всіх можливих сферах", – розповіли в Мінцифри.
Окрім того, уточнюються умови для вже наявних категорій – наприклад, включення вебаналітики для диджитал-маркетингу та створення акумуляторів для виробників БПЛА.
Раніше повідомлялося, що податковий простір для IT-галузі "Дія.City" в 2025 році буде розширений для залучення венчурних фондів, наукових парків, R&D(research and development) та технічних випробувань.
До того стало відомо, що до "Дія.City" вже приєдналося 1 555 компаній, які представляють 70% усіх галузей економіки.
У 2024 році кількість резидентів "Дія.City" зросла у 2,4 раза, за рік на спеціальний податковий режим перейшли 880 компаній.
За 2024 рік резиденти "Дія.City" сплатили понад 18 млрд грн податків, що більш як вполовину перевищує показник 2023 року.