1 716 18

Кабмін затвердив стратегію масового будівництва укриттів до 2034 року. На її реалізацію треба знайти майже 800 мільярдів

Кабмін затвердив стратегію будівництва укриттів до 2034 року

Кабінет Міністрів затвердив Стратегію розвитку фонду захисних споруд цивільного захисту на період до 2034 року.

Відповідне розпорядження №183-р від 4 березня оприлюднено на офіційному урядовому порталі, повідомляє БізнесЦензор.

Як зазначається у документі, станом на грудень 2024 року на підконтрольній уряду території України налічувалося 62 655 захисних споруд цивільного захисту, які забезпечують укриття 48,8%. У тому числі 19 541 об’єкт – захисні споруди цивільного захисту і споруди подвійного призначення, а решта 42 443 об’єкти – найпростіші укриття.

Відтак, місткість захисних споруд цивільного захисту і споруд подвійного призначення забезпечує укриття орієнтовно 17,5% населення, а найпростіших укриттів – 31,3%. Однак готові до використання за призначенням лише 54 167 (85,3%) об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту.

"З огляду на такі показники та через збройну агресію Російської Федерації проти України вкрай необхідним є швидке нарощування кількості об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту", – зазначається у Стратегії.

Для цього планується масове будівництво захисних споруд цивільного захисту і споруд подвійного призначення, у тому числі під час зведення багатоквартирних будинків, гуртожитків і готелів, пристосування наявних об’єктів підземного простору (паркінги, станції метрополітену, інші об’єкти) під найпростіші укриття, створення мережі мобільних укриттів у місцях можливого скупчення людей (на зупинках транспорту, у парках, місцях відпочинку тощо).

Для досягнення цих цілей необхідне фінансування орієнтовно в обсязі 789,3 млрд гривень (перший етап – 151,1 млрд грн, другий етап – 181,6 млрд грн, третій етап – 456,6 млрд грн).

Зокрема, з державного бюджету на це планують витратити 81,2 млрд грн. Крім того, уряд сподівається залучити кошти міжнародної Коаліції з питань розвитку фонду захисних споруд цивільного захисту в обсязі 642,5 млрд грн (14,69 млрд євро). Також для будівництва укриттів використовуватимуть кошти місцевих бюджетів, міжнародної допомоги, міжнародних фінансових організацій, інвесторів; власні кошти підприємств тощо.

Кабмін також затвердив Операційний план заходів з реалізації Стратегії у 2025-2027 роках, про його виконання міністерства та обласні державні адміністрації мають звітувати перед МВС до 1 березня кожного року.

Читайте також: Кабмін забрав у Мінстратегпрому контроль над станом бомбосховищ і передав його МВС

Як повідомлялося, цього року Кабмін виділить із державного бюджету 6,2 мільярда гривень на облаштування укриттів у школах, розповідав прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Водночас правоохоронці вже розслідують цілу низку справ про розкрадання коштів на будівництві укриттів та підземних шкіл.

Так, нещодавно СБУ затримало на "відкатах" керівника фірми, що отримала сотні мільйонів на шкільні укриття у Херсоні.

Бюро економічної безпеки (БЕБ) з вересня минулого року розслідує кримінальне провадження про розкрадання коштів на будівництві укриттів для навчальних закладів у Київській області у 2023-2024 роках.

Топ коментарі
+10
У цій новині прекрасно все:
1. Стратегія аж до 2034 року. Ну, тепер точно можна видихнути - головне, що нас заздалегідь підготували до війни на наступне десятиліття. Оптимізм просто зашкалює.

2. Четвертий рік війни - і раптом прозріння! А раніше що, думали, що ворог просто втомиться? Чи чекали, поки люди самі навчаться рити окопи?

3. 789,3 мільярда гривень! Що, лише в гривнях? Чому не 800 мільярдів доларів? Де ж амбіції? Або, може, у владі всі раптом стали такими чесними, що відкати тепер лише в національній валюті?

4. "Швидке нарощування фонду захисних споруд". Тобто, вчора це не було нагальною потребою? А якщо без сарказму - у скільки разів швидше треба діяти, щоб ще раз не почути "ми не встигли"?

5. Розкрадання коштів на укриття. Це вже взагалі традиція? Відкати на бомбосховищах - це як брати хабарі в реанімації. Але нічого, правоохоронці ж "розслідують", значить, все під контролем.

6. "Коаліція з питань розвитку фонду захисних споруд". Звучить як ідеальний механізм для розмиття відповідальності й розпилу коштів. Чи це просто нова назва для "міжнародних донорів, які закриють всі дірки"?
показати весь коментар
05.03.2025 17:07 Відповісти
+8
Може дрони краще закупити на Покровський напрямок? Болгарський непотріб вже придбали. Тепер на укриття через 10 років .Дороги вже набудували крадії мерзенні.
показати весь коментар
05.03.2025 17:14 Відповісти
+7
ВЕЛИКЕ БУНКЕРНИЦТВО
показати весь коментар
05.03.2025 17:56 Відповісти
Коментувати
Сортувати:
У цій новині прекрасно все:
показати весь коментар
05.03.2025 17:07 Відповісти
ВЕЛИКЕ БУНКЕРНИЦТВО
показати весь коментар
05.03.2025 17:56 Відповісти
Кабмін=95 квартал2.
показати весь коментар
05.03.2025 17:12 Відповісти
Ні, 95 квартал це Кабмін
показати весь коментар
05.03.2025 17:25 Відповісти
Може дрони краще закупити на Покровський напрямок? Болгарський непотріб вже придбали. Тепер на укриття через 10 років .Дороги вже набудували крадії мерзенні.
показати весь коментар
05.03.2025 17:14 Відповісти
Ось це і називається плановим розпилюванням бабла на десятиліття. А головне, швидше за все, нас попереджають, що війну закінчувати не збираються, і на гарантії безпеки не розраховують.
показати весь коментар
05.03.2025 17:24 Відповісти
Зараз потрібно виробляти зброю, бо в тих укриттях нас і поховають. Зараз більше толку від ППО і наступальної зброї масового знищення ворожої сили. Будь який захист врешті пробивається. Треба атакувати у відповідь.
показати весь коментар
05.03.2025 17:26 Відповісти
це 20 ярдів баксів!!! губа не дура
там можна вкрасти більше ніж на дорозі бо укриття теж в землі але глибше!!!
і ці ті "хлопці та дівчата" що прийшли на один термін?????
навіть мови нема про сампіду
******* і вске!!!!
тож навіть після війни будуть заворухи та бійні!!!!
і що потрібно робити???
а не знімати воєнний стан і царувати до здиху
показати весь коментар
05.03.2025 17:29 Відповісти
Ну добре,нове велике будівництво-2,а гроші хто дасть-трамп,путін.
показати весь коментар
05.03.2025 17:41 Відповісти
Впомните Колю Азирова! "Лопату в руки и ни скиглыти" Каждый сам себе "укрыття" роет! Намного дешевле чем 800 млрд. ( остальное может в офшорах пригодиться).
показати весь коментар
05.03.2025 18:10 Відповісти
це крут1ше нав1ть чим красти на дорогах та м1нах
показати весь коментар
05.03.2025 18:51 Відповісти
А про лінії захисту вже забули? Кому ті укриття будуть потрібні якщо ворог захопить Україну?
Знайшли нову тему щоб красти гроші. Нове велике будівництво.
показати весь коментар
05.03.2025 19:17 Відповісти
2034 рік: 1. Клоуни розраховують, що будуть керувати ще й тоді; 2. Війна ще триватиме мінімум 9 років, а далі треба буде якось використовувати збудоване за призначенням - тобто вічна війна.
показати весь коментар
05.03.2025 20:07 Відповісти
лучше уж пулеметов\пво наделать на каждую многоэтажку. или хоть по периметру. все пользы больше будет уже сейчас.
показати весь коментар
05.03.2025 22:31 Відповісти
про бункеры\убежища надо было думать очень раньше, еще с 14 года, сейчас доты строить - и с такими керовниками и планированием где-то подо Львовом как раз пригодятся (и может быть даже достроят).
показати весь коментар
05.03.2025 22:34 Відповісти
А чому цього не зробили, гончарук з шмигалем з групою чЛєнів, що лупають очима за регламентом КМУ, ще з 2019 року??
За такі «прогалини», у рішеннях Уряду, треба їм, ПОЖИТТЄВО присуджувати!! Тому і тікають, генпрокурори за кордон, після запису у їх трудовій книжці кадровиками! Безкарність, за невиконання своїх функціональних обов'язків, посадових осіб у КМУ, оплачена кров'ю та життям Українців!
показати весь коментар
05.03.2025 23:15 Відповісти
Лінія Мажино. Воно, правда, в епоху Калібрів і Томагавків не дуже працює (хоча лінія Мажино і в свій час не спрацювала), але нехай.
показати весь коментар
06.03.2025 09:56 Відповісти
тобто війна буде до 2034-го як мінімум і зелені паразити планують сидіти ще 10 років і висмоктувати останні соки з цієї нещасної країни??? сумніваюсь що з таким підходом нас хватить ще на рік без допомоги Заходу який вже давно стомився від цих крадіїв, США перші, далі буде. Позакулісні прийоми командою Трампа Пороха і Тимошенко то другий дзвіночок зеленим, перший вже пролунав - допомога припинена