163 1

Країни-союзники України домовилися посилити економічний тиск на РФ, – Стармер

Стармер хоче забезпечити Україні сильнішу позицію в 2025 році

Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив, що близько 25 лідерів країн-союзників домовилися продовжити посилення обмежень на російську економіку. Це має змусити Путіна сісти за стіл переговорів та закінчити війну проти України.

Як пише Bloomberg, про це британський прем’єр сказав журналістам на пресконференції в Лондоні після віртуальної зустрічі з союзниками по "коаліції охочих", передає Укрінформ.

"Вплив санкцій на російську економіку був досить глибоким. Ми не повинні недооцінювати вплив, який вони вже мали, а подвоєння і посилення санкцій призведе до ще більшого тиску", – сказав Стармер.

Він додав, що західні країни нарощують політичний і військовий потенціал, і після того, як союзники взяли додаткові зобов'язання щодо допомоги Україні після війни, вони переходять до "оперативної фази" досягнення гарантій безпеки.

"На цьому етапі дуже важливо, щоб ми чинили максимальний тиск на Росію", – сказав Стармер, звинувативши Путіна в затягуванні припинення вогню, заявивши, що Москва повинна ознайомитися з пропозиціями і висунути свої умови.

Читайте також: Велика Британія планує розморозити кошти від продажу ФК "Челсі" Абрамовича та спрямувати їх на допомогу Україні

За словами Стармера, під час суботньої віртуальної зустрічі обговорювалося також питання арешту заморожених російських активів для фінансування оборони України, хоча він знову підкреслив, що існують політичні та юридичні перешкоди для такого кроку.

Лідери країн-союзників України планують незабаром представити свої пропозиції Дональду Трампу, якого вони прагнуть переконати надати гарантії безпеки США у вигляді повітряної підтримки, розвідки і спостереження за кордоном – без необхідності відправки американських військ у складі миротворчих сил.

Зустріч лідерів країн щодо підтримки України відбулася 15 березня у форматі онлайн, у ній взяли участь 29 лідерів держав.

Як повідомлялося, за рік роботи Коаліції дронів партнери надали допомогу на суму понад 2 млрд євро. Вона включає як безпосередньо БпЛА, так і фінансову підтримку для закупівель безпілотників українського та іноземного виробництв.

Коментувати
Сортувати:
Аби на гітлера посилили б економічний тиск, він відмовився від захвату Британії ? Не оголосив повітряну війну у 40 році ? Чи все-таки У.Черчилль мав рацію, коли місяць жив по сусідству з Ф.Рузвельтом і кожного дня умовляв його застосувати війська США у Європі ? Лідору треба було у минулому році не по Швейцарії на лижах бігати, а жити в США біля Байдена ! Якось Україна обійшлась би без лідорів на цей час. І вертатись треба було з США у разі отримання реальної допомоги МОРСЬКОЇ піхоти США.
показати весь коментар
16.03.2025 10:30 Відповісти